Zoofizjoterapeuta zwierząt towarzyszących – kurs zawodowy

Szczegóły wydarzenia

Fizjoterapia

Kurs ma charakter zajęć praktyczno-teoretycznych. Część teoretyczną stanowią wykłady. W części praktycznej uczestnicy wykonują badania oraz zabiegi na zwierzętach, fantomach oraz pozostałych uczestnikach kursu. Kurs obejmuje 185 godzin. Zajęcia odbywają się w trybie zjazdowym zaocznym (sobota-niedziela).

Opis zawodu:

Zoofizjoterapeuta jest osobą wchodzącą w skład weterynaryjnego zespołu medycznego. Celem pracy zoofizjoterapeuty jest poprawa stanu psychofizycznego pacjenta weterynaryjnego, poprzez zastosowanie zarówno zabiegów profilaktycznych jak i leczniczych. Zoofizjoterapeuta przeprowadza zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu. Ściśle współpracuje z lekarzem weterynarii oraz właścicielem zwierzęcia czerpiąc od nich wiedzę o stanie zdrowia pacjenta, jego postępach i ograniczeniach w terapii. Zoofizjoterapeuta posiada kompetencje umożliwiające badanie kliniczne pacjenta, zlecanie i ocenę badań dodatkowych, diagnozowanie oraz planowanie, przeprowadzanie i modyfikowanie planu rehabilitacyjnego. Miejscem świadczenia usług zoofizjoterapeutycznych są gabinety, lecznice i kliniki weterynaryjne, gabinety zoofizjoterapii lub dom właściciela. Wszelkie zabiegi zoofizjoterapeutyczne muszą posiadać odpowiednia dokumentacje medyczną.

dr inż. Agnieszka Wnuk–Gnich

Doktor nauk rolniczych, z wykształcenia zootechnik, technik weterynarii oraz zoofizjoterapeuta. Instruktor psiego fitnessu. Terapeuta manualny. Właścicielka firmy HYDRO-TENS Agnieszka Wnuk–Gnich.

dr n. wet. Karolina Barszcz

Od 2007 roku pracuje w Katedrze Nauk Morfologicznych, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Łączy pracę naukową z działalnością dydaktyczną. Prowadzi badania z zakresu anatomii porównawczej i klinicznej zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Pełni funkcję kierownika katedry i koordynatora ds. jakości kształcenia. Aktywny członek European Association of Veterinary Anatomists, Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.

mgr Anna Gawryś

Zoofizjoterapeutka i członek Polskiego Związku Zoofizjoterapeutów. Od 2014 r. czyli od początku jej istnienia związana z Lecznicą Vet Care w Pruszkowie. Pracuje przede wszystkim z pacjentami po operacjach ortopedycznych oraz z psimi seniorami. Szczególnie interesuje się neurorehabilitacją.

mgr inż. Adam Wróbel

Od prawie 10 lat związany z medycyną weterynaryjną. Absolwent Wydziału Nauk o zwierzętach Warszawskiego SGGW, technik weterynarii oraz członek VEPRA – Veterinary European Physical Therapy and Rehabilitation Association, Autor publikacji z zakresu rehabilitacji weterynaryjnej. Wiedzę z zakresu rehabilitacji zwierząt poszerza będąc słuchaczem i uczestnikiem wielu kursów i sympozjów z dziedziny rehabilitacji i fizjoterapii.

Importuj do Kalendarza Google