Szczegóły wydarzenia:
Medycyna Małych Ssaków
to praktyczna i aktualna wiedza, dzięki której:
- prowadzić wizyty małych ssaków bez stresu i niepewności,
- rozpoznawać i leczyć najczęstsze choroby królików, kawii, szczurów, chomików, szynszyli i fretek,
- dobierać właściwe leki, dawki i zalecenia dla opiekuna,
- pobrać krew u królika i bezpiecznie przepłukać kanalik nosowo-łzowy,
- wykonać badanie stomatologiczne i zinterpretować RTG,
- rozpoznać E. cuniculi i poprawnie odczytać wynik badania serologicznego.
Kurs obejmuje:
- 4 moduły tematyczne - ponad 10 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
- Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
- Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
- Fakultatywne zadania domowe - jeszcze więcej wiedzy i umiejętności, których nie znajdziesz w nagraniach!
- Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
- sesje Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
- dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
- imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania punktów edukacyjnych
Program kursu - kolejne moduły merytoryczne udostępniane są w każdy poniedziałek, punktualnie o 8:00, na naszej dedykowanej platformie online:
- [23.02.2026] - Moduł 1 - Wprowadzenie do pracy z małymi ssakami i badanie kliniczne
- [02.03.2026] - Moduł 2 - Badania dodatkowe i lekoterapia
- [09.03.2026] - Moduł 3 - Króliki
- [16.03.2026] - Moduł 4 - Kawie domowe i szynszyle
- [23.03.2026] - Moduł 5 - Fretki, szczury i chomiki
- [30.03.2026] - Moduł 6 - Geriatria małych ssaków, ciekawe przypadki kliniczne
11-12 kwietnia 2026 - Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59
25-26 kwietnia 2026 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od SOBOTY 8:00 do NIEDZIELI do godziny 23:59
Anna Skwarek
Lekarz weterynarii specjalizujący się w medycynie zwierząt egzotycznych i małych ssaków Anna Skwarek, DVM, pracuje w jednej ze specjalistycznych klinik egzotycznych w Sztokholmie (pełniła w niej również funkcję Chefsveterinär). Jest członkinią Association of Exotic Mammal Veterinarians (AEMV) oraz European Association of Zoo and Wildlife Veterinarians (EAZWV). Obecnie jest w trakcie specjalizacji z chorób zwierząt nieudomowionych. Regularnie rozwija swoje kompetencje uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach z zakresu medycyny małych ssaków, w tym stanów nagłych i chirurgii. Na co dzień prowadzi również profil edukacyjny na Instagramie @vet_insta i stronę tropicalvet.pl, gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z codziennej praktyki. Z chęcią udziela wykładów dla organizacji studenckich takich jak IVSA i rozbudza w studentach oraz praktykujących już lekarza prawdziwy entuzjazm do pracy z małymi ssakami.
- Organizator: MEDYCYNA MAŁYCH SSAKÓW - KURS ONLINE OD NGV!W 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.



