Szczegóły wydarzenia:
📌 JAK WYGLĄDA KURS ?
- kameralna grupa uczestników
- szkolenie w formie wykładowej oraz interaktywnej (wspólne omawianie przypadków )
- nauka w komfortowej sali konferencyjnej
- materiały konferencyjne drukowane w kolorze
- stale dostępne przekąski i napoje, obiady w cenie kursu
- możliwość swobodnego zadawania pytań i dyskusji z Prowadzącymi
- certyfikat z punktami edukacyjnymi potwierdzający uczestnictwo w kursie
📌ORIENTACYJNY PROGRAM SZKOLENIA
Godziny trwania szkolenia mogą się przedłużyć - to zależy od interakcji grupy z Prowadzącym, ilości pytań
📅SOBOTA
9.00- 13.00 Blok wykładowy z dr n. wet. Anną Biazik i lek. wet. Magdaleną Sobuś
📍Gorączka nieznanego pochodzenia, diagnostyka różnicowa, możliwości terapii i ograniczenia. Pułapki diagnostyczne. Omówienie wraz z przypadkami klinicznymi.
📍Anemia. Współczesne podejście do niedokrwistości u koni, diagnostyka, leczenie i wyzwania kliniczne.
🍽️13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00- 18.00 Blok wykładowy z dr n. wet. Anną Biazik i lek. wet. Magdaleną Sobuś
📍Zaburzenia gospodarki mikro- i makroelementowej u koni – diagnostyka i znaczenie kliniczne. Znaczenie w zdrowiu i w chorobie- m.in. cynk, selen, magnez, wit. E.
📍Sarkoidy, czerniaki i inne guzy skórne u koni – współczesne podejście diagnostyczne i terapeutyczne. Omówienie wraz z przypadkami klinicznymi.
📅NIEDZIELA
9.00- 13.00 Blok wykładowy z dr n. wet. Anną Biazik i lek. wet. Magdaleną Sobuś
📍Choroby autoimmunologiczne u koni – diagnostyka i postępowanie kliniczne.
📍Syndrom metaboliczny koni (EMS) oraz PPID – diagnostyka, monitoring długofalowy, leczenie.
🍽️13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00- 18.00 Blok wykładowy z dr n. wet. Anną Biazik i lek. wet. Magdaleną Sobuś
📍Powikłania po zabiegach i procedurach wykonywanych w warunkach terenowych – profilaktyka i postępowanie.
📍Clostridiozy u koni – rozpoznawanie i leczenie stanów zagrażających życiu (m.in. tężec, botulizm, clostridiowa martwica mięśni)
lek.wet. Anna Bazik
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W 2013 roku obroniła pracę doktorską na temat pooperacyjnej niedrożności porażennej jelit cienkich. Ukończyła studia specjalizacyjne z chorób koni. Kształciła się w wielu ośrodkach w Niemczech (Hannover, Hochmoor, Berlin), wciąż aktualizuje swoją wiedzę, aktywnie uczestnicząc w konferencjach i sympozjach weterynaryjnych. Przez wiele lat związana była z Wydziałem Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Chirurgii Weterynaryjnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, ponadto wykłada na studiach specjalizacyjnych na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. Pełni również dyżury w klinice Equi Vet Serwis dr Maciej Przewoźny. Przede wszystkim zajmuje się przypadkami internistycznymi – jej pasją są wszelkiego rodzaju kolki (które leczy zarówno zachowawczo jak i chirurgicznie), zagadnienia związane z chorobami źrebiąt oraz diagnostyka endoskopowa
lek.wet. Magdalena Sobuś
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie oraz mgr inż. Inżynierii Biomedycznej. Od początku studiów praktykowała w polskich (Szpital dla koni Służewiec, Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej) oraz zagranicznych szpitalach dla koni (Troytown Grey Abbey w Irlandii, de Morette w Belgii). W czasie studiów działała w Sekcji Hipiatarycznej Koła Medyków Weterynaryjnych przy katedrze chorób wewnętrznych i to właśnie interna pozostała główną sferą jej weterynaryjnych zainteresowań. Po studiach odbyła trzymiesięczny staż w Holandii w klinice Lingehoeve Diergeneeskunde, gdzie zdobywała doświadczenie w przyjmowaniu i opiece nad pacjentami leczonymi zachowawczo, a także pełniła opiekę pooperacyjną hospitalizowanych koni i źrebiąt
- Organizator: INTERNA KONI W TERENIE. Możliwości i ograniczeniaMed-consulting to młoda, skoncentrowana na potrzebie rozwoju firma. Stworzona została dla osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje, świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Organizujemy szkolenia, konferencje, warsztaty weterynaryjne.



