Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce. Moduł I 29 StyczeńSty 2023 09:00 - 17:00Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12 (wjazd od ul. Markowskiej 9), Warszawa, Polska
Okulistyka

Celem kursu weterynaryjnego: Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce. Moduł I jest zapoznanie się z podstawowymi procedurami chirurgicznymi dotyczącymi narządu wzroku.
Przedstawiane zabiegi zostały wybrane przez lekarzy okulistów praktyków na podstawie wieloletniego doświadczenia. Pozwalają one niejednokrotne ocalić wzrok lub poprawić komfort pacjenta. Mogą stanowić też alternatywę do nie zawsze skutecznego leczenia zachowawczego.

Program kursu składa się z części teoretycznej oraz z zajęć praktycznych.

Część wykładowa obejmie technikę badania okulistycznego z użyciem specjalistycznego sprzętu i będzie stanowić wprowadzenie do dalszych zajęć praktycznych.
Szkolenie jest podzielone na dwa etapy: kurs podstawowy- Moduł I i kurs zaawansowany- Moduł II

Część praktyczna podstawowej części kursu (Moduł I) będzie prowadzona na kadawerach psich głów- techniki chirurgiczne.
Zajęcia praktyczne będą prowadzone w grupach 2- osobowych, z zastosowaniem zestawów chirurgicznych.

Część praktyczna zaawansowanej części kursu (Moduł II) będzie prowadzona na świńskich gałkach ocznych z zastosowaniem mikroskopów firmy Zeiss.
Zajęcia praktyczne będą odbywały się w grupach 2- osobowych (po jednym mikroskopie na parę), z zastosowaniem zestawów chirurgicznych, co daje większą możliwość doskonalenia technik chirurgicznych.

W programie: 
Zajęcia praktyczne
1. Usuwanie zmian guzowatych z brzegów powiek (cięcie, sposoby szycia)
2. Iniekcja doszklistkowa: technika wykonania i zastosowanie
3. Wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki ( ćwiczenie odprowadzenia metodą kieszeniową)
4. Opracowanie prostych wrzodów rogówki
5. Keratotomia kratkowa oraz zastawianie urządzenia Algier Brush w leczeniu samoistnego nawracającego wrzodu rogówki u psów
6. Kaniulacja punktów łzowych, chirurgiczne leczenie atrezji punktu łzowego
7. Enukleacja
8. Chirurgiczna korekcja wad powiek: entropium i ektropium
  • Organizator: Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce. Moduł I
    Centrum Edukacji Medycznej to jednostka powołana do prowadzenia specjalistycznych szkoleń dla kadry medycznej. Jej unikatowy charakter i zarazem trzon działalności stanowi oferta praktycznych warsztatów na preparatach nieutrwalonych (tzw. kadawerach), które są realizowane w warunkach bloku operacyjnego. Nasza działalność obejmuje głównie kursy na preparatach zwierzęcych – praktyczne szkolenia na tkance zwierzęcej kursy kadawerowe – praktyczne szkolenia na preparatach nieutrwalonych szkolenia medyczne – zorientowane na praktykę, często mające warsztatowy charakter seminaria, konferencje i duże akademie naukowe związane z nowoczesnymi technologiami w praktyce działalności medycznej
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

Centrum Edukacji Medycznej, ul. Brzeska 12 (wjazd od ul. Markowskiej 9), Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Prelegenci
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

lek. wet. Marcin Tomczak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2011 roku ukończył kurs okulistyki North American Veterinary Comunity Institute w Orlando na Florydzie (USA) a także odbył szkolenie z zakresu chirurgii zaćmy. W 2012 ukończył prestiżowy 10th Biannual William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comperative Ophthalmology na College of Veterinary Medicine North Carolina State University (USA). Należy do sekcji okulistycznej Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.Jest członkiem ESVO od 2011 roku. Corocznie uczestniczy w konferencjach okulistycznych w kraju i zagranicą . Od kilku lat specjalizuje się w leczeniu chorób rogówki a w szczególności powikłanych przypadków owrzodzeń  Jest właścicielem specjalistycznej okulistycznej lecznicy weterynaryjnej.

lek. wet. Marzena Pawlicka

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. W 2011 roku ukończyła dwuletni kurs podyplomowy z okulistyki weterynaryjnej organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) na Uniwersytecie Luksemburskim. Odbyła staże okulistyczne w referencyjnych klinikach w Anglii min. w NKR Veterinary Specialist i The Animal Health Trust. W 2012 ukończyła szkolenie z elektroretinografii i jej zastosowania u zwierząt w Niemczech. Od 2010 roku jest członkiem ESVO (European Society of Veterinary Ophthalmology) oraz BrAVO ( The British Association of Veterinary Ophthalmologists) od 2016 roku.  Autorka publikacji z zakresu okulistyki weterynaryjnej w krajowych czasopismach branżowych. W 2015 roku była wykładowcą XXIII Międzynarodowego Kongresu PSLWMZ. Jej główne zainteresowania zawodowe to chirurgia rogówki i elektroretinografia.

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org