Szczegóły wydarzenia
Mikrobiota układu rozrodczego u psów
W trakcie webinaru omówimy zagadnienia:
- Jak badać mikrobiotę układu rozrodczego suk oraz dlaczego i kiedy warto przeprowadzać takie badania.
- Przeanalizujemy interpretację wyników i dalsze postępowanie w praktyce weterynaryjnej.
- Porozmawiamy także o możliwościach leczenia infekcji bakteryjnych – czy antybiotykoterapia to jedyne rozwiązanie?
- Przedstawimy aktualny stan wiedzy na temat bakterii probiotycznych w drogach rodnych oraz zaprezentujemy nowe metody badania mikrobiomu.
Webinar będzie stanowił praktyczny przewodnik dla lekarzy weterynarii, chcących poszerzyć swoją wiedzę na temat diagnostyki i terapii chorób układu rozrodczego.
Na koniec przewidzieliśmy czas na sesję pytań i odpowiedzi.
Prelegenci:
- dr n. wet. Natalia Sowińska
- mgr Anna Bogucka
Zapraszamy!
29 października (wtorek) o godzinie 19:00
Anna Bogucka Główny mikrobiolog Vetlab
Mgr Anna Bogucka jest ekspertem w dziedzinie mikrobiologii, pełniącym funkcję głównego mikrobiologa w firmie Vetlab Sp. z o.o. Przez 14 lat swojej pracy w Vetlab, wykazała się niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Jako główny mikrobiolog, jest odpowiedzialna za nadzorowanie wszystkich aspektów działalności mikrobiologicznej w firmie. Jej praca obejmuje zarządzanie zespołem, planowanie i realizację badań, a także interpretację wyników. Przez lata pracy w Vetlab, zdobyła szerokie doświadczenie i głęboką wiedzę w dziedzinie mikrobiologii.
dr n. wet. Natalia Sowińska
Dr n. wet. Natalia Sowińska ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu w 2009, a w 2013 r. obroniła tytuł doktorski z zakresu rozrodu zwierząt. Posiada tytuł specjalisty rozrodu zwierząt (2012) oraz specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych (2016). Jest w trakcie europejskiej specjalizacji z zakresu rozrodu zwierząt w European Collage of Animal Reproduction (ECAR). Jest członkiem European Veterinary Society for Small Animal Reproduction (EVSSAR). Swoje życie zawodowe związała z rozrodem zwierząt, który jest jej największą pasją i w kierunku którego nieustannie się rozwija. Odbyła liczne staże zagraniczne m. in. w Uniwersytecie w Hanowerze, Budapeszcie, Monachium oraz Walencji. Na co dzień przyjmie pacjentów w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu oraz pracuje jako adiunkt na Wydziale Weterynaryjnym w Poznaniu. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych z zakresu rozrodu psów i kotów, regularnie prowadzi szkolenia dla lekarzy weterynarii oraz hodowców, a także zajęcia dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
- Organizator: Mikrobiota układu rozrodczego u psówVetlab sp. z o.o. to innowacyjna firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań laboratoryjnych dla weterynarii. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaawansowanym technologiom, oferuje kompleksowe usługi diagnostyczne, zapewniając precyzyjne wyniki badań weterynaryjnych. Vetlab to partner, na którym lekarze weterynarii mogą polegać, dbając o zdrowie zwierząt.