Fizjoterapeuta koni – kurs zawodowy

Szczegóły wydarzenia

Fizjoterapia

Kurs obejmuje 196 godzin. Zajęcia odbywają się w trybie zjazdowym zaocznym  (sobota-niedziela lub piątek-sobota-niedziela).

Opis zawodu:

Zoofizjoterapeuta jest osobą wchodzącą w skład weterynaryjnego zespołu medycznego. Celem pracy zoofizjoterapeuty jest poprawa stanu psychofizycznego pacjenta weterynaryjnego, poprzez zastosowanie zarówno zabiegów profilaktycznych jak i leczniczych. Zoofizjoterapeuta przeprowadza zabiegi z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii oraz masażu. Ściśle współpracuje z lekarzem weterynarii oraz właścicielem zwierzęcia czerpiąc od nich wiedzę o stanie zdrowia pacjenta, jego postępach i ograniczeniach w terapii. Zoofizjoterapeuta posiada kompetencje umożliwiające badanie kliniczne pacjenta, zlecanie i ocenę badań dodatkowych, diagnozowanie oraz planowanie, przeprowadzanie i modyfikowanie planu rehabilitacyjnego. Miejscem świadczenia usług zoofizjoterapeutycznych są stajnie, lecznice dużych zwierząt. Wszelkie zabiegi zoofizjoterapeutyczne muszą posiadać odpowiednią dokumentację medyczną.

Miejsca zajęć praktycznych:

  • Stajnia Yke - nowoczesny obiekt jeździecki położony w zalesionych Petrykozach w odległości 40 km od Warszawy. Bogato wyposażona stajnia z fachową obsługą. Idealne miejsce zarówno dla miłośników konnych wycieczek, jak i zwolenników profesjonalnych treningów. Oprócz wielu udogodnień dla jeźdźców Stajnia Yke słynie z szerokiej oferty agroturystycznej i przepysznej kuchni;
  • Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego - mieszcząca się na warszawskim Ursynowie najstarsza w kraju uczelnia rolniczo-przyrodnicza posiadająca nowoczesne zaplecze edukacyjne i wybitnych ekspertów w dziedzinach okołoweterynaryjnych. Uczelnia prowadzi badania naukowe na światowym poziomie.

dr hab. inż. Maria Soroko-Dubrovina

Doktor habilitowany nauk rolniczych, specjalność użytkowanie i dobrostan koni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Master of Science (MSc) in Equine Science na Wydziale Biological, Environmental and Rural Sciences, kierunek Equine Science, Uniwersytet Aberystwyth. Inżynier w zakresie hodowli zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Od 2008 roku specjalizuje się w masażu i zastosowaniu termografii w zoofizjoterapii i medycynie weterynaryjnej koni, współpracując z lekarzami weterynarii i hodowcami oraz prowadząc szkołę rehabilitacji i termografii koni pod nazwą Equine Massage Maria Soroko we Wrocławiu, www.eqma.pl.

dr n. wet. Karolina Barszcz

Od 2007 roku pracuje w Katedrze Nauk Morfologicznych, Instytutu Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Łączy pracę naukową z działalnością dydaktyczną. Prowadzi badania z zakresu anatomii porównawczej i klinicznej zwierząt domowych oraz dziko żyjących. Pełni funkcję kierownika katedry i koordynatora ds. jakości kształcenia. Aktywny członek European Association of Veterinary Anatomists, Polskiego Towarzystwa Anatomicznego i Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych.

lek. wet. Piotr Szpotański

Z końmi związany od 14. roku życia. Zawodnik PSO Łąck ,CWKS Legia Warszawa oraz PSO Łobez. W 1978 v-mistrz Polski juniorów WKKW. W 1981 r ukończył studia na SGGW-AR na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Od 1981 r kierownik Zakładu Treningowego Ogierów w Boninie. W 1996 r. ukończył studia specjalizacyjne w zakresie chorób koni w Puławach. Od 1986 roku do dnia dzisiejszego właściciel Lecznicy dla Zwierząt w Łasiecznikach. Wielokrotny lekarz weterynarii reprezentacji Polski w skokach, wkkw oraz rajdów długodystansowych.

mgr inż. Michał Dobrowolski

Fizjoterapeuta koni, specjalista dopasowywania siodeł, wędzideł i ogłowi, Equine Ergonomist, student ostatniego roku osteopatii koni we Vluggen Institute.

mgr Katarzyna Hetmaniuk

Właściciel firmy Horse Rehab Institute, właściciel stajni Ultimo oraz założyciel nowopowstałego Centrum Rehabilitacji i Regeneracji Koni pod Wrocławiem. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy Wydział: Hodowli i Biologii Zwierząt Kierunek: Zootechnika, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wydział: Biologii i Hodowli Zwierząt Kierunek: Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących, Studium Fizjoterapii Zwierząt Kierunek: Zoofizjoterapeuta koni.

Importuj do Kalendarza Google