Szczegóły wydarzenia
Intensywny 12-tygodniowy kurs dla studentów i lekarzy weterynarii:
Zamień Teorię na Praktykę
(wcześniej znany pod nazwą: Kurs Newgradvets)
Start kursu: 25 września 2023
Czas trwania kursu: 12 tygodni
Tydzień 1: WPROWADZENIE
Komunikacja, tworzenie relacji, czego pragną klienci i analiza konsultacji weterynaryjnej, jak chronić siebie oraz jak radzić sobie w trudnych momentach.
Dodatkowo: pisanie notatek klinicznych – wzory których używamy i co możesz dzięki temu zyskać.
Tydzień 2: ROZMOWA
Osobowość klienta vs twoja a przebieg wizyty, jak ugryźć rozmowę o pieniądzach i namówić do diagnostyki, czym zdobyć zaufanie właścicieli podczas eutanazji, jaka jest wartość twoich usług?
Tydzień 3: GŁOWA I SZYJA
Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, schematy postępowania i często popełniane błędy, podstawowe zabiegi chirurgiczne (oczy, jama ustna, uszy, skóra), zabiegi dentystyczne i dlaczego znieczulenie miejscowe jest tak istotne.
Tydzień 4: CHIRURGIA I ANESTEZJOLOGIA
Schematy i protokoły, najczęściej wykonywane zabiegi – chirurgia nie musi być straszna, pogryzienia, rany cięte i operacje na jamie brzusznej. Anestezjologia - czyli wybór leków, protokoły, jak stosować leki w ciągłym wlewie, oraz proces wybudzania pacjenta po zabiegu, a wszystko na podstawie prawdziwych przypadków.
Tydzień 5: KLATKA PIERSIOWA
Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, najczęściej popełniane błędy, schematy postępowania. Kot z ciężką dusznością oddychający przez otwarty pysk lub pies z niewydolnością serca – co robić
Dodatkowo: obliczanie płynoterapii i radiografia głowy, jamy ustnej i klatki piersiowej mini-guide
Tydzień 6: JAMA BRZUSZNA
Badanie, diagnostyka, przypadki kliniczne, stawianie diagnozy i leczenie, często popełniane błędy, diagnostyka różnicowa, schematy postępowania. Czy każde ciało obce wymaga operacji?
Dodatkowo:podstawy badania ultrasonograficzne AFAST i radiografia jamy brzusznej mini-guide
Tydzień 7: KULAWIZNY I ORTOPEDIA
Najczęstsze przypadki, badanie, diagnostyka, stawianie diagnozy i leczenie oraz co radzić właścicielom. Co zrobić gdy przyjeżdża zwierzę potrącone przez samochód? Czy każda kulawizna wymaga zdjęć rentgenowskich?
Dodatkowo: radiografia układu mięśniowo-szkieletowego mini-guide
Tydzień 8: TOKSYKOLOGIA
Częste przypadki, ich różnicowanie, diagnostyka i leczenie, protokoły postępowania. Kiedy stosować metokarbamol do porażenia mięśni i czy można nim sparaliżować pacjenta? Co robić, gdy nie wiemy co to za toksyna?
Tydzień 9: UKŁAD ROZRODCZY I MOCZOWY
Kiedy jest najlepszy czas na sterylizację - doradzimy klientowi sugerując się badaniami naukowymi. Najczęstsze przypadki, badanie, diagnostyka i leczenie, często popełniane błędy, schematy. Rutynowe zabiegi chirurgiczne i jak się ich nauczyć. Jak rozpoznawać i rozróżniać choroby nerek - jak je diagnozować i leczyć?
Tydzień 10: NEUROLOGIA
Badanie kliniczne, częste przypadki, ich diagnostyka i leczenie. Czy czas ma znaczenie w operacjach kręgosłupa? Jak rehabilitować pacjentów?
Tydzień 11: POWTÓRKA MATERIAŁU
Błędy jakie popełniłyśmy w pracy oraz powtórka ważnych tematów.
Tydzień 12: EGZAMIN KOŃCOWY odbędzie się online 16 grudnia 2023 o godzinie 8 rano. Aby uzyskać certyfikat ukończenia oraz punkty edukacyjne, musisz zdać egzamin na minimum 70%.
II termin egzaminu: 6 stycznia 2024 o godzinie 8 rano.
W ramach kursu otrzymasz:
– zajęcia pełne wiedzy, oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych
– omówimy łącznie ponad 50 najczęściej spotykanych przypadków
– na kursie dostępne około 30h nagrań z możliwością zadawania anonimowych pytań prowadzącym
– indywidualnie sprawdzane prace domowe tworzone na podstawie prawdziwych przypadków z klinik
– limitowana liczba miejsc na kursie
– materiały dodatkowe: artykuły (niektóre w języku angielskim), protokoły postępowania, tabele
– dostęp do prywatnej grupy na Facebooku
– autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ok. 400 stron notatek,
– egzamin końcowy
– certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu
Magdalena West
Patrycja Zimmermann
- Organizator: 12-tygodniowy kurs dla studentów i lekarzy weterynarii: Zamień Teorię na PraktykęW 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.