Zoofizjoterapia koni – kilkumiesięczny kurs zawodowy

FizjoterapiaKonie

Kurs obejmuje 184 godziny. Zajęcia odbywają się w trybie zjazdowym, zaocznym 2 razy w miesiącu (sobota-niedziela lub piątek-sobota-niedziela).

Kurs ma charakter zajęć praktyczno-teoretycznych. Część teoretyczną stanowią wykłady. W części praktycznej uczestnicy wykonują badania oraz zabiegi na zwierzętach oraz pozostałych uczestnikach kursu. Po zakończeniu kursu zaleca się odbycie praktyki u doświadczonego zoofizjoterapeuty.

Lokalizacja

Kijowska 3, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Katarzyna Hetmaniuk

Właściciel firmy Horse Rehab Institute, właściciel stajni Ultimo oraz założyciel nowopowstałego Centrum Rehabilitacji i Regeneracji Koni pod Wrocławiem. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy Wydział: Hodowli i Biologii Zwierząt Kierunek: Zootechnika Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu Wydział: Biologii i Hodowli Zwierząt Kierunek: Pielęgniarstwo i chów zwierząt towarzyszących Studium Fizjoterapii Zwierząt Kierunek: Zoofizjoterapeuta koni Dzięki ukończonym studiom dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, biofizyki, biochemii oraz żywienia zwierząt. W ciągu wieloletniej praktyki oraz uczestnictwu w licznych szkoleniach, zdobyła umiejętności w zakresie terapii manualnej, a także fizykoterapii pozwalające na przygotowanie koni do zwiększonego wysiłku fizycznego, skracające czas regeneracji po wysiłku oraz wspomagające leczenie kontuzji.

lek. wet. Piotr Szpotański

Od 1986 roku do dnia dzisiejszego właściciel Lecznicy dla Zwierząt w Łasiecznikach. W 1996 r. ukończył studia specjalizacyjne w zakresie chorób koni w Puławach. Wielokrotny lekarz weterynarii reprezentacji Polski w skokach, wkkw oraz rajdów długodystansowych. Lekarz FEI 4* i PZJ.

Maria Soroko

Doktor habilitowany nauk rolniczych, specjalność użytkowanie i dobrostan koni, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Master of Science (MSc) in Equine Science na Wydziale Biological, Environmental and Rural Sciences, kierunek Equine Science, Uniwersytet Aberystwyth. Inżynier w zakresie hodowli zwierząt, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu. Od 2008 roku specjalizuje się w masażu i zastosowaniu termografii w zoofizjoterapii i medycynie weterynaryjnej koni, współpracując z lekarzami weterynarii i hodowcami oraz prowadząc szkołę rehabilitacji i termografii koni pod nazwą Equine Massage Maria Soroko we Wrocławiu, www.eqma.pl. Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu, uzyskując kwalifikacje Equine Body Worker w masażu sportowym i mięśniowo – powięziowym. Swoje umiejętności i doświadczenia uzyskała na wyjazdach w Europie i Australii. Jest również organizatorem, trenerem warsztatów i kursów zawodowych masażu sportowego koni, fizjoterapii oraz zastosowania termografii u koni. Założyciel Polskiego Towarzystwa Termografii Zwierząt i członek Europejskiego Stowarzyszenia Termografii. Instruktor jeździectwa w British Horse Society. Autorka wielu publikacji naukowych oraz książki pt. „Termografia koni w praktyce” w wersji polskiej i angielskiej.

Michał Dąbrowski

  • Organizator: Zoofizjoterapia koni - kilkumiesięczny kurs zawodowy
    Nasza szkoła od ponad 20 lat kształci w zawodach weterynaryjnych i rolniczych. Dostosowujemy ofertę do potrzeb rynku pracy, lecz działamy tylko w obrębie branż, na których się doskonale znamy.
Importuj do Kalendarza Google