Webinar „Wątroba u koni – co jej dolega i jak się tego dowiedzieć?”

Choroby wewnętrzneDiagnostyka laboratoryjnaKonie
Już 19 marca zapraszamy na nasz kolejny webinar z cyklu hipiatrycznego. Tym razem o diagnostyce problemów wątrobowych opowie nam dr Anna Biazik.
O czym dokładnie będzie mowa?
- Kiedy i jakie parametry biochemiczne warto oznaczać?
- Jak analizować wyniki otrzymanych badań?
- Wyników których parametrów nie należy nadinterpretować u koni?
- Kiedy wykonać badania dodatkowe

dr n. wet. Anna Biazik

Po ukończeniu studiów na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2007 roku odbyła staż, a następnie studia doktorskie w Katedrze i Klinice Chirurgii swojej Alma Mater. Ukończyła je w 2013r. obroną doktorską pt. “Porównanie trzech metod leczenia pooperacyjnej niedrożności porażennej jelit cienkich u koni”. W 2013 roku ukończyła także studia specjalizacyjne zakresu chorób koni i otworzyła własny Gabinet Weterynaryjny, który działa do dziś. Przez wiele lat związana z wydziałem Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, następnie Centrum Diagnostyki i Leczenia Chorób Koni w Rudzie Żmigrodzkiej, gdzie zajmowała się chirurgią miękką, głównie układu pokarmowego, oraz leczeniem przypadków internistycznych. Obecnie pracuje w Instytucie Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadząc zajęcia z zakresu chorób koni dla studentów weterynarii, a także przyjmując i operując końskich pacjentów w niedawno otwartej Przychodni Uniwersyteckiej. Bierze udział w licznych konferencjach, kursach i szkoleniach z zakresu chirurgii i chorób wewnętrznych aktualizując wiedzę i podnosząc kwalifikacje. W wolnym czasie lubi podróżować z aparatem w ręku.

  • Organizator: Webinar „Wątroba u koni – co jej dolega i jak się tego dowiedzieć?”
    Vetlab sp. z o.o. to innowacyjna firma specjalizująca się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań laboratoryjnych dla weterynarii. Dzięki bogatemu doświadczeniu i zaawansowanym technologiom, oferuje kompleksowe usługi diagnostyczne, zapewniając precyzyjne wyniki badań weterynaryjnych. Vetlab to partner, na którym lekarze weterynarii mogą polegać, dbając o zdrowie zwierząt.
Importuj do Kalendarza Google