Warsztaty z masażu zwierząt

Fizjoterapia

Dla kogo jest to szkolenie?

  • Dla właścicieli psów sportowych, którzy chcieliby nauczyć się nauczyć metod na  szybszą regenerację swojego psa po treningu czy zawodach
  • Dla osób zajmujących się dobrostanem zwierząt
  • Dla właścicieli starszych psów, którzy chcą poprawić ich formę i komfort życia
  • Dla właścicieli psów z problemami ortopedycznymi i neurologicznymi, aby być w stanie wspomagać ich rehabilitację

PROGRAM

11.09.2021 (sobota) 


Sesje wykładowe

  • Masaż – definicja, działanie, zasady, metodyka
  • Techniki masażu
  • Wskazania i przeciwskazania

Sesja warsztatowa

Ćwiczenie w praktyce poszczególnych technik pomiędzy uczestnikami (ćwiczenia w parach)

Pokaz kompletnego masażu psa – zbieramy w jedną całość wszystkie poznane dotychczas techniki, które oprócz omówienia możemy tym razem obejrzeć na żywo i zadawać pytania w razie niejasności. Masaż wykonywany i omawiany przez zoofizjoterapeutkę Janinę Dąbrowską.

12.09.2021 (niedziela) 

Zajęcia praktyczne ze zwierzętami
Trenujemy wykonywanie poszczególnych etapów masażu wykorzystując techniki poznane poprzedniego dnia. Każdy uczestnik pracuje indywidualnie na swoim stanowisku, z własnym pacjentem.

WAŻNE
Z doświadczenia wiemy, że praca z własnym zwierzęciem jest bardziej komfortowa dla uczestników warsztatu. Daje zdecydowanie większe możliwości, szczególnie w początkowej fazie nauki, gdy jesteśmy jeszcze nieco niepewni w przeprowadzanych manipulacjach. Dlatego istnieje możliwość przyprowadzenia własnego czworonoga na zajęcia praktyczne w niedzielę i takie rozwiązanie szczerze rekomendujemy. Nie jest to oczywiście obowiązkowe. Osoby, które nie będą miały takiej możliwości, będą pracowały na naszych zwierzętach.
W celu ułatwienia kwestii organizacyjnych, poprosimy o zaznaczenie stosownego pola w formularzu, w zależności od Państwa decyzji.

Koszt

850 zł – opłata obniżona, dla wpłat zrealizowanych do dnia 10.08.2021
900 zł – opłata regularna (nie później niż na 2 tygodnie przed szkoleniem)
W cenę wliczone są materiały szkoleniowe, poczęstunek podczas przerw kawowych, uczestnictwo w całym szkoleniu (części wykładowej oraz warsztatach).

Cena nie zawiera: lunchu, zakwaterowania.

Lokalizacja

Łódź

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

mgr. Janina Dąbrowska

  • Organizator: Warsztaty z masażu zwierząt
    Pomagamy lekarzom i studentom medycyny weterynaryjnej w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych. Działania te są wspierane i objęte patronatem naukowym przez warszawską Klinikę Weterynaryjną Bemowo. To tu zrodziła się idea kształcenia własnych pracowników poprzez organizację praktycznych kursów, ściśle dostosowanych do aktualnych potrzeb edukacyjnych personelu medycznego. Stopniowo cykl wykładów i warsztatów zaczął się rozrastać i wzbudził zainteresowanie lekarzy z innych zakładów leczniczych. Na bazie tamtych doświadczeń powstała Akademia Fredwet, której warsztaty od 2 lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lekarzy pragnących podnosić swoje kompetencje zawodowe.
Importuj do Kalendarza Google