USG W ROZRODZIE MAŁYCH ZWIERZĄT

RozródUltrasonografia

Zapraszamy na kolejne warsztaty rozrodowe skierowane do osób początkujących i średniozaawansowanych. Pierwszego dnia, poza przypomnieniem cyklu płciowego suki i kotki, skoncentrujemy się na cytologii pochwy i badaniach hormonalnych jako pomocniczych metodach diagnostycznych. Podczas ćwiczeń praktycznych będziemy wykonywać badanie cytologiczne pochwy i ocenę mikroskopową preparatów. Kolejny dzień poświęcony będzie na fizjologii układu rozrodczego żeńskiego i męskiego oraz fizjologii ciąży i okresu poporodowego w obrazie USG oraz na wyznaczaniu optymalnego terminu krycia. Natomiast trzeciego dnia skupimy się na patologii układu rozrodczego żeńskiego i męskiego oraz patologii ciąży i okresu poporodowego w obrazie USG.

Jak zwykle postaramy się, aby zajęcia praktyczne były obficie wypełnione pacjentami. Czeka na Państwa wiele ciekawych przypadków: przerosty, torbiele, a zdarza się, że i guzy prostaty, ponadto guzy i zapalenia jąder, przerost torbielowaty macicy, śluzo/ ropomacicze, cysty na jajnikach, samice po porodzie, z problemami rozwodowymi, ciąże wczesne i po 50 dniu!!! 

Szkolenie obejmuje aż 24 godziny warsztatów!

Uczestnicy otrzymają:

 • skrypt z materiałami szkoleniowymi

a po ukończeniu szkolenia:

 • certyfikat
 • punkty edukacyjne

Zawsze dbamy o Państwa komfort, tak by każdy mógł przyswoić całość przekazywanej wiedzy. Mała liczba uczestników maksymalnie 16 osób gwarantuje bardzo wysoki poziom i dostępność, szkolenie podzielone jest na część wykładową i praktyczną, ćwiczenia praktyczne odbywać się będą w małych 3-4 osobowych grupach. W trosce o Państwa komfort zadbaliśmy o to by w części praktycznej wsparcia udzielało trzech trenerów: dr n.wet. Kamil Kacprzak, lek.wet. Adam Gierulski, lek.wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak. Ich doświadczenie i zaangażowanie pomogą Państwu odnaleźć technikę badania najbardziej dogodną dla siebie. Część praktyczna poprzedzona zostanie badaniami pokazowymi, co pomoże uporządkować wiedzę zdobytą podczas wykładów. Gwarantujemy dużą liczbę pacjentów odpowiednio przygotowanych do badania. Pracować będziemy na wysokiej klasy aparatach ultrasonograficznych firmy Mindray udostępnionych przez firmę Vetmedical i aparatach Samsung udostępnionych przez firmę Euromed.

Koszt szkolenia:

Całkowity koszt szkolenia to 1917,30 zł netto + 23% VAT = 2490 zł brutto za osobę

Dane do przelewu:

ING Bank Śląski S.A. 

57 1050 1025 1000 0092 7154 3952

Odbiorca: Redline s.c.

Tytuł: USG W ROZRODZIE MAŁYCH ZWIERZĄT 20/05/22 Imię i Nazwisko

Prowadzący:

lek. wet. Adam Gierulski

Lekarz weterynarii, studia weterynaryjne ukończył na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej w Lublinie w 1996r. W 2006 ukończył podyplomowe studia specjalizacyjne z zakresu chorób psów i kotów, zdobywając tytuł Specjalisty chorób psów i kotów. Od 1998 r. współwłaściciel i twórca lecznicy dla zwierząt Animal. Zawodowo zajmuje się problemami związanymi z rozrodem, chirurgią i diagnostyką obrazową małych zwierząt. Prywatnie uwielbia dobre kino i zimowe szusowanie na nartach, właściciel małej suni "Lady".

dr n. wet. Kamil Kacprzak

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie z 2013 roku. Nauczyciel akademicki. W listopadzie 2018 ukończył studia doktoranckie i uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych w specjalności Rozród Zwierząt. Członek EVSSAR (European Veterinary Society For Small Animal Reproduction). Nieustannie poszerza swoją wiedzę z zakresu rozrodu zwierząt. Ukończył europejski kurs „Small Animal Reproduction” w Giessen w Niemczech. Odbył staż w klinice rozrodowej BlendiVet we Frankfurcie. W Redline prowadzi konsultacje z zakresu rozrodu (m.in. diagnostyka i leczenie zaburzeń płodności, wyznaczanie terminu krycia, sztuczna inseminacja, prowadzenie ciąży, waginoskopia). Prywatnie jest aktorem warszawskiego Teatru THB.

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, ukończyła 2-letni kurs USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG - mamy oko do ciekawych przypadków

Program warsztatów

Piątek 20.05.2022 r.

12:30-14:30

 • Wykład: „Cykl płciowy suki i kotki (przypomnienie)”
  dr n. wet. Kamil Kacprzak

14:30-15:00

 • Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

15:00-17:00

 • Wykład: Cytologia pochwy i badania hormonalne jako pomocnicze metody diagnostyczne
  dr n. wet. Kamil Kacprzak

17:00-19:00

 • Ćwiczenia praktyczne
  Technika wykonania badania cytologicznego pochwy oraz ocena preparatów
  dr n. wet. Kamil Kacprzak

Sobota 21.05.2022 r.

9:00-14:00

 • Wykład: Badanie USG:
  – fizjologia układu rozrodczego żeńskiego i męskiego
  – fizjologia ciąży i okresu poporodowego
  – wyznaczanie optymalnego terminu krycia
  lek. wet. Adam Gierulski

14:00-15:00

 • Przerwa obiadowa

15:00-19:00

 • Ćwiczenia praktyczne
  lek. wet. Adam Gierulski
 • lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak
 • dr n. wet. Kamil Kacprzak 

Niedziela 22.05.2022 r.

9:00-12:00

 • Wykład: Badanie USG:
  – patologia układu rozrodczego żeńskiego i męskiego
  – patologia ciąży i okresu poporodowegolek. wet. Adam Gierulski

12:00-12:30

 • Przerwa kawowa z ciepłym posiłkiem

12:30-15:30

 • Ćwiczenia praktyczne
  lek. wet. Adam Gierulski
 • lek. wet. Patrycja Bałdyga - Kacprzak
 • dr n. wet. Kamil Kacprzak

Lokalizacja

Łączności 2g, Łazy, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Centrum Szkoleń Weterynaryjnych Redline przy Klinice Weterynaryjnej Redline

dr n. wet. Kamil Kacprzak

lek. wet. Adam Gierulski

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Importuj do Kalendarza Google