Ultrasonografia jamy brzusznej królika i kawii domowej- kurs dla początkujących

Ultrasonografia

Szkolenie skierowane do lekarzy weterynarii zainteresowanych rozpoczęciem nauki ultrasonografii jamy brzusznej królika i kawii domowej. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z anatomią omawianych gatunków zwierząt oraz prawidłowym obrazem ultrasonograficznym narządów jamy brzusznej. Przedstawione także zostaną najczęściej występujące zmiany stwierdzane w badaniu USG. Podczas części praktycznej uczestnicy zostaną podzieleni na małe 3-4-osobowe grupy, w których przy użyciu aparatów najwyższej jakości, będą samodzielnie wykonywać badania królików i kawii domowych pod okiem prowadzących.

Uczestnik po odbyciu kursu nabędzie wiedzę z zakresu:

 • anatomii ultrasonograficznej narządów jamy brzusznej (wątroby, trzustki, śledziony, układu moczowego, układu rozrodczego)
 • sporządzenia prawidłowego opisu badania USG jamy brzusznej
 • sposobu przygotowania do badania ultrasonograficznego
 • najczęściej stwierdzanych zmian w badaniu USG królików
 • najczęściej stwierdzanych zmian w badaniu USG kawii domowych

Uczestnik nabędzie umiejętności praktyczne umożliwiające:

 • obsługę aparatu USG i wykorzystanie ultradźwięków w diagnostyce narządów jamy brzusznej
 • optymalizację obrazu USG oraz dobór sond do poszczególnych rodzajów badań
 • identyfikację prawidłowego obrazu USG
 • wykorzystanie podstawowych technik badania USG z zakresu narządów jamy brzusznej
 • wykonanie przeglądowego badania narządów jamy brzusznej, stosując się do zasad optymalizacji obrazu ultrasonograficznego

UWAGA!

Na nasze szkolenia mogą Państwo uzyskać DOFINANSOWANIE od 50% do 80% wartości szkolenia, gdyż są dostępne w Bazie Usług Rozwojowych.

Lokalizacja

Centrum szkoleniowe USG Trener, Warszawa: ul. Floriańska 6 lok. 9 03-707 WARSZAWA, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

OSOBA KONTAKTOWA
Justyna Nowak

+48 518 295 904


j.nowak@usgtrener.pl

LEK. WET. AGNIESZKA WDOWIARSKA

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od początku kariery zawodowej związana z leczeniem i diagnostyką ultrasonograficzną drobnych ssaków. Pracuje w warszawskiej Przychodni Weterynaryjnej Pulsvet – specjalizującej się wyłącznie w leczeniu zwierząt egzotycznych. Poza stałym pogłębianiem wiedzy z zakresu diagnostyki obrazowej zajmuje się również dydaktyką z zakresu ultrasonografii drobnych ssaków. Ukończyła wiele kursów m.in. “Advanced Rabbit Medicine, diseases of thorax and abdomen” (Harrogate); w 2017 warsztaty chirurgiczne “Guinea pig soft tissue surgery, w 2019 roku pierwszą edycje 4-semestralnego kursu specjalizacyjnego pod patronatem Sekcji Weterynaryjnej PoLskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i wiele innych.

 • Organizator: Ultrasonografia jamy brzusznej królika i kawii domowej- kurs dla początkujących
  USG Trener to dynamicznie rozwijająca się firma oferująca wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne dedykowane lekarzom i personelowi medycznemu. Współpracując z kadrą Profesorską i lekarzami o ogromnym doświadczeniu, praktykami z najważniejszych ośrodków medycznych, świadomie przyczyniamy się do ciągłego podwyższania jakości i efektywności opieki medycznej. Wszystkie szkolenia w USG Trener to zajęcia praktyczne pod nadzorem doświadczonych Ekspertów, wsparte bogatą częścią teoretyczną. Szkolimy zawsze w małych podgrupach 4-5 osobowych, którym towarzyszy dedykowany ekspert ultrasonografii. Posiadamy własne Centrum Szkoleniowe wyposażone w najwyższej klasy aparaty USG producentów FUJIFILM, Philips, Chison. Spółka USG Trener wpisana jest do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Szkolenia mają wartość od 8 do 27 punktów edukacyjnych, w zależności od rodzaju szkolenia. USG Trener dla potwierdzenia jakości swoich usług uzyskał certyfikat SUS 2.0. Certyfikat potwierdza spełnienie norm i standardów usług szkoleniowo-rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Importuj do Kalendarza Google