Technika wykonywania zdjęć RTG

Radiologia

Szkolenie skierowane jest do:

Wszystkich zainteresowanych rentgenodiagnostyką lekarzy weterynarii, techników weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych praktyczną nauką prawidłowego wykonywania zdjęć RTG oraz ich interpretacją.

Uczestnicy szkolenia:

- lekarze weterynarii
- studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej
- technicy weterynarii

Cel szkolenia:

Nauka technicznych aspektów związanych z wykonywaniem zdjęć RTG – od wskazań klinicznych, przez przygotowanie pacjenta po ilość projekcji składających się na prawidłowy obraz z podziałem na trzy obszary: klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostno-stawowy małych zwierząt.
Bardzo praktyczne, wiele wyjaśniające szkolenie prowadzone przez lekarza praktyka od lat zajmującego się diagnostyką obrazową. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszego trenera.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Podczas naszego intensywnego szkolenia nauczysz się fizycznie wykonywać prawidłowe zdjęcia RTG: klatki piersiowej, jamy brzusznej, kości i stawów oraz dodatkowo, dla wzmocnienia i utrwalenia zdobytej wiedzy, opisywać je. Dowiesz się jakie są wskazania kliniczne do wykonywania zdjęć RTG oraz jak prawidłowo przygotować pacjenta do tego rodzaju badania. Poznasz środki kontrastowe używane w rentgenodiagnostyce oraz ich zastosowanie. To szkolenie to kompletne wiedza, jaka jest Ci potrzebna w tym zakresie.

Jak wygląda nasze szkolenie:

- grupa szkoleniowa każdego szkolenia liczy max. 9 osób
- zajęcia teoretyczne – odbywają się w formie wykładów i są istotnym elementem wstępu do części praktycznej
- zajęcia praktyczne – Pracownia RTG w technologii cyfrowej bezpośredniej – Przychodnia Weterynaryjna Kalinowa – Maciej Bartolik, ul. Kalinowa 52, Łódź www.kalinowa.pl - zajęcia w podgrupach 3 -osobowych - samodzielne wykonywanie zdjęć RTG a następnie ich interpretacja.

PROGRAM:

Piątek
15.00-19.00 Blok wykładów:
1. Przygotowanie pacjenta do badania RTG.
2. Środki kontrastowe używane w diagnostyce rentgenowskiej i ich zastosowanie.
3. Najczęstsze wskazana kliniczne do diagnostyki radiologicznej układu kostno-stawowego u psów i kotów oraz technika badania RTG.
4. Najczęstsze wskazania kliniczne do diagnostyki klatki piersiowej i jamy brzusznej psów i kotów oraz technika badania RTG.
19.00-21.00 Kolacja

Sobota

07.30-08.30 Śniadanie
08.30 - 09.00 - wyjazd na zajęcia praktyczne
09.00-13.00 Zajęcia praktyczne z podziałem na trzy części:
- nauka wykonywania zdjęć RTG krok po kroku wszystkie projekcje
- praca własna – wykonywanie zdjęć RTG
- analiza wykonanych samodzielnie zdjęć
13.00–14.00 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad.

Lokalizacja

Łódź

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Lek. wet. Mariusz Siedlicki

Lek. wet. Rafał Lengling

  • Organizator: Technika wykonywania zdjęć RTG
    Specjaliści MasterVet w ramach organizowanych kursów kładą szczególny nacisk na część praktyczną, która odbywa się pod nadzorem wysokiej klasy ekspertów i jednocześnie autorytetów w poszczególnych zastosowaniach współczesnej medycyny weterynaryjnej, mających duże doświadczenie zawodowe oraz edukacyjne.
Importuj do Kalendarza Google