Stomatologia kotów

ChirurgiaRadiologiaStomatologia
Z przyjemnością zapraszamy na kurs "Stomatologia kotów" wraz z warsztatami praktycznymi poświęconymi trudnym ekstrakcjom u kotów, który odbędzie się 23-24 października 2021 r. w Gabinecie Dermatologicznym dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Warsztaty będą prowadzone przez lek. wet. Alicję Gajosz, która sama o sobie mówi tak:
„Gdy byłam na trzecim roku studiów, podczas praktyk w lecznicy weterynaryjnej, pewien lekarz weterynarii dał mi do ręki skaler i tak zaczęła się moja przygoda ze stomatologią weterynaryjną. Potem na mojej drodze zawodowej pojawiło się kilka najlepszych klinik stomatologicznych w Europie (m.in. w Kopenhadze i Edynburgu), kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń (m.in. w Lizbonie, Dublinie, Maladze, Halmstad i Utrehtcie), pod okiem najlepszych lekarzy na świecie i kilka tysięcy przypadków stomatologicznych do rozwiązania. Jestem lekarzem klinicystą, a nie wykładowcą, dlatego proponuję Wam kurs nastawiony na zdobycie praktycznych umiejętności i niezbędną wiedzę do poradzenia sobie z trudnym pacjentem stomatologicznym jakim jest KOT ?

Celem warsztatów jest dostarczenie wiedzy praktycznej związanej z trudnymi ekstrakcjami u kotów. W warsztatach bierze udział nie więcej niż 10 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą.
Zajęcia zaczynają się o godz. 9:00, a kończą między 17:00 a 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i lunch, którego koszt wliczony jest w cenę. Prosimy o zabranie ze sobą fartucha/koszulki chirurgicznej.
Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com)

Serdecznie zapraszamy
Alicja Gajosz, Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Ramowy plan kursu "Stomatologia kotów"

Dzień pierwszy:
9:00 Rozpoczęcie i zapoznanie z uczestnikami szkolenia
9:30 Wykład „Anatomia i fizjologia jamy ustnej” - z uwzględnieniem struktur istotnych podczas zabiegów stomatologicznych
Wykład „Diagnostyka jamy ustnej u kota” - badanie pacjenta przytomnego, pacjenta w znieczuleniu, wykonywanie radiogramów stomatologicznych
12:00 Przerwa kawowa
12:20 Wykład „Choroby jamy ustnej u kota” - resorpcje, choroba przyzębia, nowotwory, młodzieńcze zapalenie dziąseł/przyzębia, FCGS, zespół eozynofilowy, manifestacja chorób zakaźnych FIV, FeLV, kaliciwirozy w jamie ustnej
14:00 Przerwa obiadowa
14:45 Wykład „Bezpieczeństwo lekarza i pacjenta”
15:30 Przerwa Kawowa
15:50 Wykład „Interpretacje radiogramów”
17:30 Zakończenie
Dzień drugi:
9:00 Wykład „Ekstrakcja totalna u kota krok po kroku” - znieczulenie przewodowe, ekstrakcje metodą chirurgiczną
10:30 Przerwa kawowa
10:50 Rozdanie dyplomów
11:00 Warsztaty praktyczne - RTG, znieczulenia stomatologiczne, ekstrakcje zębów
14:00 Obiad
14:45 Warsztaty praktyczne c.d.
17:00 Zakończenie

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

Alicja Gajosz

  • Organizator: Stomatologia kotów
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google