STANY NAGŁE: Niewydolność oddechowa…czyli ratowanie pacjenta w stanie krytycznym!

Medycyna ratunkowa

Niewydolność oddechowa...czyli ratowanie pacjenta w stanie krytycznym!

Certyfikowane szkolenie online 
 
Data: 24.09.2023r.

Czas trwania: ok. 4h

 
Ratowanie pacjenta w stanie krytycznym przysparza zarówno lekarzom jak i technikom nie lada wrażeń i jest ogromnym wyzwaniem - jednak jeśli uporządkujemy sobie plan działa, a cały zespół medyczny działa jak szwajcarski zegarek szanse na przeżycie wzrastają!
Dlatego powstało to szkolenie!
Co robić, gdy trafia do nas pacjent z dusznością? Jakie badania należy wykonać i jakie są kroki do ustabilizowania pacjenta? Które leki powinny stać na wyciągnięcie ręki? Tego wszystkiego dowiecie się już we wrześniu!

Prowadząca: lek.wet. Dominika Ostrowska

Informacje o prowadzącej: Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w Polsce w 2017 roku. Od razu po studiach zaczęła pracować w lecznicy całodobowej, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych dyscyplinach medycyny weterynaryjnej. Przez pierwsze cztery lata zawodowej pracy nie opuszczała bloku operacyjnego, gdzie zdobyła nieocenione doświadczenie w anestezjologii i chirurgii.
Po przeprowadzce do Francji w 2021 roku zrozumiała, że bardziej interesuje ją ratowanie życia w najczystszej postaci.
Od roku robi asystenturę w stanach nagłych i na intensywnej terapii w Weterynaryjnym Centrum Hospitalizacyjnym  Frègis w Paryżu, aktualnie jednej z trzech największych klinik w Europie.
Żywi głębokie przekonanie, że nawet najbardziej stresujące sytuacje na oddziale ratunkowym są do okiełznania dla każdego. Wystarczy posiąść odpowiednie odruchy, adaptować się do wyćwiczonych protokołów i dobrze zakwalifikować problemy. Choć nasza praca jest często ograniczona czasem i wiąże się z niepewnym rokowaniem, to tylko zgłębiając tajniki najcięższych stanów i wierząc we wciąż rozwijające się możliwości, możemy dawać naszym czworonożnym podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie.

Zakres szkolenia: 
- Tlenoterapia - jak podawać tlen, wszystkie metody (wąsy tlenowe, sondy nosowe, klatki tlenowe),
- Leki do uspokojenia pacjenta,
- Obsługa pacjenta przy zdjęciach RTG lub USG,
- Rodzaje duszności - wdechowa, wydechowa, stres, gorączka,
- Mechanizm oddychania,
- Monitoring oddychania - saturacja, kapnometria, badanie kliniczne,
- Obrzęk płuc - tlenoterapia, diuretyki, kontrola (oddechy, usg).

W cenie:
- spotkanie na żywo z prelegentem z możliwością zadawania pytań i sesją Q&A,
- 14 dni dostępu do nagrania ze szkolenia,
- materiały w formie pdf do druku (wysyłane przed szkoleniem),

- certyfikat uczestnictwa.

Cena: 149,00 zł (Wystawiamy fakturę VAT)

lek. wet. Dominika Ostrowska

Informacje o prowadzącej: Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w Polsce w 2017 roku. Od razu po studiach zaczęła pracować w lecznicy całodobowej, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych dyscyplinach medycyny weterynaryjnej. Przez pierwsze cztery lata zawodowej pracy nie opuszczała bloku operacyjnego, gdzie zdobyła nieocenione doświadczenie w anestezjologii i chirurgii. Po przeprowadzce do Francji w 2021 roku zrozumiała, że bardziej interesuje ją ratowanie życia w najczystszej postaci. Od roku robi asystenturę w stanach nagłych i na intensywnej terapii w Weterynaryjnym Centrum Hospitalizacyjnym Frègis w Paryżu, aktualnie jednej z trzech największych klinik w Europie. Żywi głębokie przekonanie, że nawet najbardziej stresujące sytuacje na oddziale ratunkowym są do okiełznania dla każdego. Wystarczy posiąść odpowiednie odruchy, adaptować się do wyćwiczonych protokołów i dobrze zakwalifikować problemy. Choć nasza praca jest często ograniczona czasem i wiąże się z niepewnym rokowaniem, to tylko zgłębiając tajniki najcięższych stanów i wierząc we wciąż rozwijające się możliwości, możemy dawać naszym czworonożnym podopiecznym opiekę na najwyższym poziomie.

  • Organizator: STANY NAGŁE: Niewydolność oddechowa...czyli ratowanie pacjenta w stanie krytycznym!
    VetTech Szkolenia Weterynaryjne to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze możesz zdobyć najnowszą wiedzę praktyczną. Połączyliśmy siły, aby stworzyć miejsce idealne dla Was - techników weterynarii, ale także innych zawodów związanych z medycyną weterynaryjną! Wyobraź sobie możliwość zdobycia wiedzy, która pozwoli Ci pielęgnować i leczyć zwierzęta! Teraz to możliwe, dzięki naszym fascynującym szkoleniom i webinarom weterynaryjnym! Czego możesz się nauczyć? Diagnozowania i leczenia różnych schorzeń zwierząt. Opieki nad zwierzętami w różnych etapach ich życia. Obowiązującymi zasadami profilaktyki zwierząt domowych. Radzenia sobie z nagłymi wypadkami i stanami krytycznymi. Wykonywania zróżnicowanych badań diagnostycznych. Profesjonalnej pielęgnacji zwierząt. Prawidłowej socjalizacji i terapii behawioralnej pupili. Nasz program szkoleniowy został starannie opracowany przez doświadczonych weterynarzy, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Tutaj nikt nie boi się zadawać pytań i wszyscy są otwarci na wymianę poglądów i doświadczenia! Bez względu na Twój poziom zaawansowania, nasze szkolenia są dostosowane do różnych potrzeb i umiejętności. Przewaga naszych szkoleń: Interaktywne zajęcia, które angażują i motywują do nauki. Elastyczne harmonogramy, które pozwalają na dostosowanie nauki do Twojego życia. Indywidualne podejście instruktorów, gotowych pomóc w rozwoju Twojej kariery weterynaryjnej. Konkurencyjne ceny pozwalające na rozwijanie swoich pasji! Nie zwlekaj! Przełam swoje ograniczenia i rozpocznij ekscytującą podróż w medycynie weterynaryjnej. Zapisz się na nasze szkolenia weterynaryjne już dziś!
Importuj do Kalendarza Google