STANY NAGŁE, FAST W SZEROKIM UJĘCIU poziom podstawowy i średniozaawansowany

Ultrasonografia
STANY NAGŁE, FAST W SZEROKIM UJĘCIU
poziom podstawowy i średniozaawansowany
7 - 8 Stycznia 2023 r.
Czas na FAST !!!
Popełniaj mniej błędów. Ratuj więcej żyć.
Jeśli chcesz ratować życie swoich pacjentów, musisz nauczyć się prawidłowo diagnozować problemy jamy brzusznej i klatki piersiowej za pomocą USG.
To szczególnie ważne, gdy sytuacja jest nagła, a życie pacjenta wisi na włosku.
Bez sprawnej obsługi USG, lekarz nie może być pewny swojej diagnozy. Może co najwyżej zgadywać - jak wróżka. Tylko wtedy można łatwo się pomylić i zamiast zatrzymać krwotok wewnętrzny u pacjenta, przepisać mu lek na biegunkę, bo objawy są podobne.
Nas takie podejście nie bawi, bo uważamy, że zdrowie i życie pacjentów jest zbyt cenne, żeby pozostawiać je na pastwę przypadku. Wolimy naukowe podejście, które daje pacjentom największą szansę nie tylko na przeżycie, ale i odzyskanie pełnego zdrowia.
Ty też możesz bezbłędnie obsługiwać USG z taką samą pewnością jak stetoskop - nawet gdy nigdy tego nie robiłeś
Gdy stawką jest zdrowie i życie pacjenta, nie wystarczy wyrywkowa wiedza i pojedyncze doświadczenia z ultrasonografem. Tu nie ma miejsca na niepewność i zgadywanie. Musisz pewnie i trafnie diagnozować pacjentów za pomocą USG.
Dlatego niezależnie od tego, czy masz jakieś doświadczenia z USG, czy też nie, potrzebujesz zweryfikować, uzupełnić i usystematyzować całą swoją wiedzę z tego zakresu. I co najważniejsze solidnie ją przećwiczyć w kontrolowanych warunkach - bez ryzykowania zdrowia pacjentów.
Tylko wtedy będziesz mógł ją skutecznie zastosować w codziennej praktyce. A dzięki temu częściej stawiać trafne diagnozy i ratować więcej żyć.
To nie tylko jest dobre dla Twoich pacjentów, ale także dla Ciebie.
Im więcej masz trafnych diagnoz w swojej karierze, tym bardziej cenionym specjalistą się stajesz. A to oznacza lepsze wynagrodzenie, bo zarówno klienci, jak i pracodawcy rozumieją, że specjaliście należy płacić więcej za jego doświadczenie i umiejętności.
A to wszystko za robienie tego, co dla Ciebie stanie się tak proste jak obsługa stetoskopu...
Temu właśnie służy nasze szkolenie z diagnozowania jamy brzusznej i klatki piersiowej za pomocą USG według protokołu FAST.
Tego szkolenia nie dostaniesz nigdzie indziej w Polsce, bo to zupełna nowość opracowana od A do Z przez naszego wielo-letniego praktyka lek. wet. Patrycje Bałdyga-Kacprzak, który ma na swoim koncie ponad 1000 bezbłędnych diagnoz.
Na szkoleniu nauczymy Cię robienia USG według protokołu FAST (Focused Assesment with Sonography in Trauma).
Weterynarze na całym świecie używają go za każdym razem, gdy pojawia się pacjent: po urazie jamy brzusznej, klatki piersiowej, we wstrząsie lub niestabilny krążeniowo.
Badanie polega na przyłożeniu sondy ultrasonograficznej w kilku kluczowych miejscach - dzięki temu procedura trwa zaledwie kilka minut i pozwala błyskawicznie ustalić, jak dalej należy postępować z pacjentem.
Czy natychmiast trzeba wykonać laparotomię? Czy też można w normalnym trybie poszerzyć diagnostykę obrazową o szczegółowe badanie: USG, RTG, czy TK?
Dzięki temu szkoleniu w 2 dni nauczysz się sprawnie wykonywać protokół FAST w swojej codziennej praktyce. W końcu poczujesz się przygotowany - nawet na nagłe przypadki.

Jak wygląda szkolenie w praktyce?

Szkolenie trwa dwa dni.
Dzień 1 - teoria
Całą wiedzę potrzebną do trafnej diagnozy za pomocą USG masz usystematyzowaną i ułożoną w jeden spójny materiał - łatwy do zapamiętania i wdrożenia.
Lekarz opowiada wszystko z własnego doświadczenia, a nie tylko czyta przygotowaną prezentację. Dzięki przyjaznej atmosferze i małej 16-osobowej grupie swobodnie zadasz prowadzącemu tyle pytań, ile masz w głowie. I raz na zawsze rozwiejesz wszystkie wątpliwości.
W części teoretycznej uczestnik ma możliwość przypomnienia sobie podstaw z anatomii topograficznej klatki piersiowej i jamy brzusznej, w sposób bardzo szczegółowy z pomocą przejrzystych rycin i schematów oraz zdjęć ultrasonograficznych omawiane są tematy z zakresu ultrasonografii płuc, zarówno skany fizjologiczne B- mode, M-mode i patologiczne w tym zapalenia i nowotwory płuc, opłucnej, śródpiersia, serca, odma, rodzaje wodopiersia, rodzaje przepuklin, ciała obce na terenie klatki piersiowej. Zgłębiając tematy rozkładamy je na czynniki pierwsze. Na tym szkoleniu nie tylko poznają Państwo obrazy takich artefaktów jak lung point, shred, step sign, ale również zrozumieją Państwo jak powstają i na czym polegają. Całość tematyki z klatki piersiowej podsumowuje przedstawiony w sposób przejrzysty i wyczerpujący FAST klatki piersiowej: TFAST, Vet BLUE, FAST ABCD, COAST serca. Zakres stanów nagłych, ostrych chorób jamy brzusznej obejmuje choroby wątroby i dróg żółciowych oraz wszystkich innych narządów jamy brzusznej, stany uogólnione m. in. zapalenia wielonarządowe, wodobrzusze, różne oblicza zapaleń trzustki oraz trzustkowe powikłania pozapalne, krwiaki, krwotoki i inne stany pourazowe, septyczne, ostre uszkodzenia nerek, niedrożność dróg żółciowych, przewodu pokarmowego, górnych i dolnych dróg moczowych, ostre choroby układu rozrodczego samic i samców, w tym różne rodzaje zapaleń macicy, zapaleń prostaty, powikłania poooperacyjne, w tym ropnie i stany ropno-ziarniniakowe kikutów jajników i macicy. Omówimy jak krok po kroku dojść do diagnozy perforacji przewodu pokarmowego. Nie zabraknie również smaczków ultrasonograficznych, tj. zespoleń wrotno obocznych z nadciśnieniem wrotnym i wtórnym wodobrzuszem i innych ciekawych przypadków. Wymienione wyżej patologie omawiane są na podstawie autorskich skanów ultrasonograficznych, przypadków własnych naszych prelegentów. Wymienione wyżej jednostki to jedynie część szerokiej tematyki stanów nagłych i ostrych chorób jamy brzusznej, całość podsumowana jest technikami AFAST. W trakcie teorii nie ograniczamy się wyłącznie do diagnostyki ultrasonograficznej, nie pomijamy także innych technik diagnostyki, omawiamy wiele skanów RTG, filmy z endoskopii górnych dróg oddechowych. Dużą część szkolenia poświęcamy również leczeniu wielu jednostek chorobowych m.in. obrzęku i zapaleń płuc, stanów obturacyjnych dróg oddechowych (zapadalność krtani, tchawicy, ciała obce), odmy opłucnowej, wodosierdzia, omdleń, arytmii, zaburzeń ciśnieniowych, zaburzeń niekardiogennych u pacjentów kardio/pulmonoloicznych, leczeniu ostrych zapaleń trzustki, ostrego zapalenia nerek, ostrego rozszerzenia i skrętu żołądka.
Po szkoleniu otrzymasz materiały ze szkolenia - do wykorzystania w codziennej praktyce.
Dzień 2 - praktyka
Ćwiczenia zaczynamy od badania pokazowego. Na własne oczy zobaczysz, jak w praktyce stosujemy metody, których się poprzedniego dnia nauczyłeś.
Potem podzielimy grupę na 3-4 osobowe zespoły. Dzięki temu każdy będzie mógł samemu wielokrotnie złapać głowicę i ćwiczyć zdobytą wiedzę na prawdziwych zwierzętach.
Pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać sprzęt i zoptymalizować obraz, żeby bezbłędnie diagnozować pacjentów.
- badania pokazowe z TFAST, VETBLUE, AFAST, COAST serca
- trening techniki badań USG wykonywany przez uczestnika
- trening nakłuwania worka osierdziowego (nauka na fantomach)
- trening nakłuwania klatki piersiowej na zwłokach
- trening drenażu klatki piersiowej na zwłokach
A w razie jakiegokolwiek błędu instruktorzy od razu pokażą, co i jak należy poprawić. Pamiętaj! Im więcej pomyłek na warsztacie, tym mniej na pacjentach w codziennej praktyce.
Wszystkie ćwiczenia wykonujemy na wysokiej klasy aparatach ultrasonograficznych Mindray z Vetmedical i aparatach Samsung od Euromedu.
Całość szkolenia trwa 21 godzin warsztatowych.
Po wszystkim otrzymujesz od nas certyfikat potwierdzający Twoje nowe kompetencje.

Podsumowując, co zyskasz dzięki szkoleniu?

• Poczujesz się pewniej podczas obsługi ultrasonografu, dzięki kilkugodzinnej praktyki pod okiem doświadczonego lekarza
• Uratujesz więcej żyć dzięki stosowaniu protokołu FAST jamy brzusznej i klatki piersiowej
• Zdobędziesz uznanie klientów dzięki trafnym diagnozom.
• Uzupełnisz i usystematyzujesz swoją wiedzę z materiałami ze szkolenia
• Zwiększysz swoje szanse na wyższy zarobek, dzięki wyższym kompetencjom (potwierdzone certyfikatem)
Szkolenie jest idealne zarówno dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i tych, którzy chcą zweryfikować i usystematyzować swoją wiedzę.
Uczestnicy otrzymają:
skrypt z materiałami szkoleniowymi
a po ukończeniu szkolenia:
certyfikat
punkty edukacyjne
Koszt szkolenia:
Całkowity koszt szkolenia to 1983,74 zł netto + 23% VAT =
2440 zł brutto za osobę. Cena obejmuje warsztaty ze skryptem
Dane do przelewu:
ING Bank Śląski S.A.
57 1050 1025 1000 0092 7154 3952
Odbiorca: Redline s.c.
Tytuł: FAST 07/01/23 Imię i Nazwisko
Prowadzący:
lek. wet. Paweł Grudziński
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Chęć poznania przyczyn, patomechanizmów stanów chorobowych oraz możliwości ich naprawy warunkowały Jego medyczne zainteresowanie chorobami wewnętrznymi, czyli tzw. interną. Praktyka w jednej z największych Klinik Weterynaryjnych w Warszawie oraz ,,zarażenie’’ się w niej kardiologią zwierząt ukierunkowała zainteresowania zawodowe Doktora. Dzięki temu kardiologia, a także powiązane z nią choroby obejmujące klatkę piersiową stały się głównym elementem Jego dociekań w zakresie pracy lekarza weterynarii.
lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, ukończyła 2-letni kurs USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG - mamy oko do ciekawych przypadków

Program warsztatów

Sobota 7.01.2023 r.
8:00-19:00 w tym godzinna przerwa obiadowa i przerwy kawowe
8:00-16:00
· USG struktur klatki piersiowej i płuc · T- FAST, Vet BLUE, FAST ABCD · ostre zaburzenia oddechowe, diagnostyka i leczenie: obrzęk płuc, zapalenia płuc, obturacja dróg oddechowych (zapadanie krtani, tchawicy, ciała obce), odma opłucnowa, przepukliny
13:00-14:00
Przerwa obiadowa
16:00-19:00
Część warsztatowa, w tym badanie pokazowe przeprowadzone przez prowadzących
Niedziela 8.01.2023 r.
9:00-19:00 w tym godzinna przerwa obiadowa i przerwy kawowe
9:00-16:00
· ostre choroby jamy brzusznej, diagnostyka i leczenie · urazy narządów jamy brzusznej, przestrzeni zaotrzewnowej, klatki piersiowej · zaburzenia kardiogenne, diagnostyka i leczenie: wodoosierdzie, omdlenia, arytmie, zaburzenia ciśnieniowe, zaburzenia niekardiogenne u pacjentów kardio/pulmonoloicznych · stany zaburzeń ostrych - choroby X – enigmatyczna jednostka chorobowa
14:00-15:00
Przerwa obiadowa
16:00-19:00
· dalsza część treningu z COAST serca · trening nakłuwania worka osierdziowego (nauka na fantomach) · trening nakłuwania klatki piersiowej na zwłokach · trening drenażu klatki piersiowej na zwłokach

Lokalizacja

Łączności, Łazy, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Centrum Szkoleń Weterynaryjnych Redline przy Klinice Weterynaryjnej Redline

lek. wet. Patrycja Bałdyga-Kacprzak

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przy aparacie USG spędzała długie godziny już w trakcie studiów. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń, ukończyła 2-letni kurs USG Sekcji Weterynaryjnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich SGGW. Współprowadząca oraz organizatorka warsztatów ultrasonograficznych w Klinice Redline. Jako konsultantka w lecznicach weterynaryjnych na co dzień zajmuje się badaniami USG małych zwierząt. Pracuje na najwyższej klasy aparacie przenośnym- Mindray M9, a swymi przypadkami dzieli się na stronie USG - mamy oko do ciekawych przypadków

lek. wet. Paweł Grudziński

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Chęć poznania przyczyn, patomechanizmów stanów chorobowych oraz możliwości ich naprawy warunkowały Jego medyczne zainteresowanie chorobami wewnętrznymi, czyli tzw. interną. Praktyka w jednej z największych Klinik Weterynaryjnych w Warszawie oraz ,,zarażenie’’ się w niej kardiologią zwierząt ukierunkowała zainteresowania zawodowe Doktora. Dzięki temu kardiologia, a także powiązane z nią choroby obejmujące klatkę piersiową stały się głównym elementem Jego dociekań w zakresie pracy lekarza weterynarii.

Importuj do Kalendarza Google