Small Mammal Medicine Conference

Gryzonie, zajęczaki i małe ssakiZwierzęta egzotyczne
Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie Furry Vets!
Tym razem jesteśmy niezwykle zaszczyceni faktem, że dwoje wyjątkowych specjalistów przyjęło nasze zaproszenie do wygłoszenia wykładów podczas Konferencji Medycyny Małych Ssaków.
👨‍🏫👩‍🏫
Prosto z Hongkongu osoba, której nie trzeba przedstawiać – dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS znany wielu z nas jako @dr.zoltan – jeden z najaktywniejszych lekarzy weterynarii na świecie, dzielący się swoją pasję do edukacji i doskonałości klinicznej oraz pierwsza w Polsce dyplomowana radiolog dr Ewa Stańczyk DVM, PhD, DECVDI, MRCVS.
Cieszymy się bardzo, że Zoltan i Ewa w końcu spotkają się osobiście, bo wiemy, że współpracowali już w dziedzinie zaawansowanej teleradiologii zwierząt egzotycznych.
📅 25-26 marca 2023
📍 Hotel Airport Okęcie w Warszawie
🎟️ III pule biletów i specjalne zniżki dla techników i studentów
🌍 Wykłady w języku angielskim 🇬🇧, tłumaczone symultanicznie na język polski 🇵🇱
🥼 27 marca 2023 odbędą się pokongresowe warsztaty praktyczne z chirurgii tkanek miękkich małych ssaków z dr. Zoltanem Szabo i Péterem Pazárem DVM, właścicielem Exo-Pet Clinic w Budapeszcie.
🍸 W sobotni wieczór 25 marca, zapraszamy na wieczorny koktajl.

PROGRAM

Dzień 1 - 25 marca (sobota)

8:00 – 9:00 – Registration
9:00 – 9:30 – Conference opening
9:30 – 10:30 – Diagnosis and treatment of thymoma in rabbits (Z. Szabo)
10:30 – 11:30 – Evidence based advances in rodent and rabbit medicine  (Z. Szabo)
11:30 – 12:00 – Coffee break
12:00 – 13:30 – Diagnostic imaging of rabbits head. Is the CT a new gold standard? (E. Stańczyk)
13:30 – 14:00 – Q&A Session
14:00 – 15:00 – Lunch break
15:30 – 16:30 – Chinchilla medicine & surgery I (Z. Szabo)
16:30 – 17:30 – Chinchilla medicine & surgery II (Z. Szabo)
17:30 – 18:00 – Q&A Session

Dzień 2 - 26 marca (niedziela)

9:30 – 10:30 – Rabbit and rodent radiology I (Z. Szabo)
10:30 – 11:30 – Rabbit and rodent radiology II (Z. Szabo)
11:30 – 12:00 – Coffee break
12:00 – 13:30 – Small mammal abdominal and thoracic CT and why is it worth it? (E. Stańczyk)
13:30 – 14:30 – Lunch break
14:30 – 15:30 – Exotic microsurgery (Z. Szabo)
15:30 – 16:30 – Challenging cases in small mammals (Z. Szabo)
16:30 – 17:00 – Q&A Session
17:00 – 17:15 – Conference closure

PRELEGENCI

Zoltan Szabo

DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

Dr Zoltan jest dyrektorem klinicznym oddziału zwierząt egzotycznych w Concordia Pet Care (Hongkong) , największym ośrodku referencyjnym dla zwierząt egzotycznych w Azji, a także adiunktem w City University of Hong Kong.

Jest międzynarodowym prelegentem i współautorem kilku książek o chirurgii zwierząt egzotycznych i o chorobach ptaków. Opublikował ponad dwadzieścia artykułów w recenzowanych czasopismach i wygłosił dziesiątki wykładów na konferencjach weterynaryjnych. Dr Zoltan szczególnie interesuje się mikrochirurgią i promuje medycynę zwierząt egzotycznych za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego motto brzmi: „Żaden pacjent nie jest za mały, by pomóc”.

Dr Zoltan posiada sześć stopni podyplomowych z medycyny zwierząt egzotycznych z trzech krajów. W USA, oprócz dyplomu American College of Zoological Medicine, jest również podwójnym dyplomowanym specjalistą American Board of Veterinary Practitioners, specjalizującym się w Avian Practice oraz Exotic Companion Mammal Practice. W Wielkiej Brytanii posiada tytuł specjalisty Royal College of Veterinary Surgeons w zakresie Zoo & Wildlife Medicine, a na Węgrzech uzyskał certyfikat lekarza pierwszego kontaktu w praktyce zwierząt egzotycznych oraz certyfikat medycyny zwierząt egzotycznych.

Dr Zoltan miał okazję prowadzić badania i pracować jako lekarz weterynarii dzikich zwierząt w dziewięciu krajach na czterech kontynentach. Poza Hongkongiem, Wielką Brytanią i Węgrami pracował w Wildlife Institute of India; następnie w Afryce Południowej, kierował projektem dotyczącym znieczulenia bawołów afrykańskich, a także pracował w Funduszu Ochrony Gepardów w Namibii i w ramach projektu Tambopata Macaw w Peru. Poza tym pracował w projekcie badawczym nad ptasią malarią na Wyspach Galapagos, a także był klinicystą i wykładowcą w Belize Wildlife & Referral Clinic.

Ewa Stańczyk

DVM PhD, MRCVS, Dip. ECVDI

Ewa zdobyła tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu (Polska), gdzie spędziła kolejne trzy lata pracując nad doktoratem. Po uzyskaniu stopnia doktora i spędzeniu krótkiego czasu w praktyce zajmującej się małymi zwierzętami została przyjęta na stanowisko rezydenta weterynaryjnej diagnostyki obrazowej na Vetsuisse-Fakultät – Universität Zürich.

Ewa ukończyła rezydenturę w 2018 roku, a w lutym następnego roku zdała egzaminy komisyjne i uzyskała tytuł European Diplomate in Veterinary Diagnostic Imaging. Od tego czasu pracuje jako radiolog w dużej firmie teleradiologicznej.

Zajmuje się również tworzeniem treści edukacyjnych dla innych radiologów oraz nauczaniem studentów weterynarii. Konsultuje szpitale weterynaryjne i prowadzi szkolenia z zakresu w diagnostyki obrazowej w Polsce i za granicą.

Ewa jest pasjonatką nauczania, a także szczęśliwą posiadaczką dwóch kotów.

Lokalizacja

ul. Komitetu Obrony Robotników 24, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Hotel Okęcie

dr Ewa Stańczyk DVM, PhD, DECVDI, MRCVS

dr Zoltan Szabo DVM, DACZM, DABVP(ECM), DABVP(Avian), GpCert(ExAP), MRCVS

  • Organizator: Small Mammal Medicine Conference
    Firma świadczy profesjonalne usługi dla lekarzy weterynarii, techników i studentów - konferencje, warsztaty i kursy z różnych dziedzin weterynarii, marketingu, biznesu i social media oraz usługi dedykowane, tj. audyty, szkolenia zamknięte, konsultacje biznesowe dotyczące ustalania cen, motywowania zespołu, rozmowy z klientem, technik sprzedażowych w weterynarii.
Importuj do Kalendarza Google