PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH – poziom I

Intensywna terapia i nagłe wypadkiMedycyna ratunkowa

9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH (online)

INTERESUJĄ CIĘ STANY NAGŁE? CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ STABILIZACJI PACJENTÓW? OPANOWAĆ PŁYNOTERAPIĘ? ZMNIEJSZYĆ POCZUCIE RYZYKA?

3 października 2022 rusza 9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH, który przygotowałyśmy w oparciu o nasze doświadczenie z pracy w Australijskich klinikach specjalizujących się w stanach nagłych.  https://www.newgradvets.com/p/podstawy-emergency2

SZCZEGÓŁY:
Kurs jest skierowany do doświadczonych lekarzy, jak i tych dopiero stawiających pierwsze kroki w zawodzie. Obejmuje około 30h nagrań z możliwością zadawania pytań, a do tego prace domowe INDYWIDUALNIE sprawdzane przez prowadzących (prawdziwe przypadki kliniczne do rozwiązania), do tego protokoły, quizy i Q&A- wszystko na specjalnie stworzonej platformie dostępnej z telefonu i komputera. Sama praktyka oparta na przypadkach, zero nudnej teorii. Spotkania na żywo nie są możliwe ze względu na dzielącą nas różnicę czasu i naszą pracę na pełen etat w klinikach całodobowych.

TEMATY:
Ruszamy 3 października 2022 i przez 9 tygodni przerobimy tematy takie jak: triage, stabilizacja pacjentów, wstrząs, sepsa, płynoterapia, stany nagłe ukł.oddechowego, ostry brzuch, kwasica ketonowa, najczęstsze zabiegi i leki.

PLAN KURSU:

Tydzień 1: Triage i wstępna stabilizacja: zasady segregowania pacjentów w klinice, wskażemy kiedy powinna zapalić się “czerwona lampka” oraz podpowiemy jak wykonywać skrócone i pełne badanie kliniczne w stanach nagłych. Dowiesz się jak przygotować klinikę i zespół na przyjazd pacjenta oraz na co musisz uważać udzielając porady telefonicznej. Omówimy sposób tworzenia relacji z zestresowanym klientem, a jednocześnie nie zapomnimy też o nas samych - pokażemy jak kontrolować emocje, co robić gdy przypadek nas przerasta oraz jak prawidłowo przejąć pacjenta odesłanego z innej kliniki.

Dodatkowo otrzymasz dostęp do modułu ze sprawami organizacyjnymi.

Tydzień 2: Wstrząs i sepsa: dowiesz się co to jest wstrząs, poznasz jego rodzaje oraz nauczysz się jak szybko go rozpoznawać u swoich pacjentów. Omówimy podstawy patofizjologii by w przystępny sposób wyjaśnić zachodzące procesy - ułatwi ci to zrozumienie tego co widzisz. Przybliżymy również temat sepsy - patofizjologię, diagnozowanie i leczenie. Dodatkowo opowiemy co może pójść nie tak po operacjach i na co powinieneś przygotować klientów. Wszystko to na podstawie prawdziwych przypadków klinicznych.

Tydzień 3: Płynoterapia: odpowiednio prowadzona płynoterapia leczy, jednak zastosowana niewłaściwie pogarsza rokowanie i może doprowadzić do śmierci. Przy tak wielu różnych rodzajach płynów, istotne jest byś znał ich zastosowanie i potrafił wyliczyć indywidualny plan płynoterapii dla każdego pacjenta - nauczymy cię tego w trakcie naszych zajęć! Omówimy fizjologię, ocenę odwodnienia, monitorowanie oraz pokażemy jak używać płynów w stanach nagłych (wbrew pozorom to często one ratują życie naszych pacjentów) - a wszystko to oparte na przypadkach klinicznych. Nie masz pomp infuzyjnych w klinice? Nie martw się, pokażemy też jak radzić sobie bez nich jednocześnie podając dawkę płynów zgodną z wyliczonym wcześniej planem.

Tydzień 4: Ostry brzuch: pacjent przyjeżdża z silnym bólem jamy brzusznej, jak wykluczysz stan zagrożenia życia? Ostry brzuch to częsty powód wizyt w klinikach stanów nagłych, jednak wywiad i objawy kliniczne są często niespecyficzne. Dzięki lepszemu zrozumieniu zarówno patofizjologii, jak i klinicznych aspektów stanów nagłych jamy brzusznej, zwiększysz swoją pewność postępowania w tych trudnych przypadkach. Opowiemy o stabilizacji, diagnostyce i leczeniu. Podpowiemy jak postępować w przypadku obecności wolnego płynu w jamie brzusznej. Zdobądź umiejętność trafnego rozpoznawania najczęstszych przypadków ostrego brzucha.

Tydzień 5: Stany nagłe ukł. oddechowego: pacjent z niewydolnością oddechową wymaga natychmiastowej reakcji - nie tylko rozsądnego podejścia terapeutycznego w celu ratowania życia, ale również solidnego i odpowiedniego podejścia diagnostycznego w celu ustalenia przyczyny i wdrożenia adekwatnego leczenia. W trakcie kursu dowiesz się jakie krytyczne kroki powinieneś podjąć – od momentu wejścia pacjenta do kliniki do momentu ustabilizowania. Tematyka obejmie wszystko, od tlenoterapii, przez monitorowanie, aż po właściwe wykorzystanie farmakologii w leczeniu pacjentów z dusznością w ciężkim stresie.

Tydzień 6: Kwasica ketonowa: dowiesz się jak diagnozować, monitorować i leczyć cukrzycową kwasicę ketonową (DKA) oraz zrozumiesz co prowadzi do jej powstania i jak temu przeciwdziałać. Wszystko będzie oparte na prawdziwych przypadkach klinicznych, dzięki czemu łatwiej przełożysz te informacje na praktykę.

Tydzień 7: Procedury w stanach nagłych: dowiesz się, jak wykonywać niektóre z najważniejszych procedur w medycynie ratunkowej aby móc ratować życie pacjentów. Podpowiemy kiedy korzystać z danej procedury, jak ją bezpiecznie wykonać i jak unikać typowych powikłań.

Tydzień 8: Najczęściej stosowane leki: biorąc pod uwagę tempo medycyny ratunkowej, gruntowna wiedza praktyczna na temat leków jest niezbędna. Które leki możesz użyć u pacjenta nagłego? Jakie są wskazania lub skutki uboczne? Zapoznaj się z podstawowymi lekami niezbędnymi w pracy.

Tydzień 9: Egzamin końcowy: w trakcie tego modułu odbędzie się pisemny egzamin z całego kursu. Wymagane jest zdanie go na minimum 70% by uzyskać imienny certyfikat ukończenia. Nie martw się, nam również zależy byś go zdał, więc włożymy w kurs całe nasze serce by mieć pewność, że przekażemy ci niezbędną wiedzę.

CENA:
Łączny koszt kursu to 2000zł - wierzymy, że edukacja powinna być dostępna dla wszystkich dlatego cena naszych kilku9-TYGODNIOWY kurs PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH (online)

Liczba miejsc ograniczona ze względu na indywidualny charakter kursu (sprawdzanie prac, odpowiadanie na pytania).

WIĘCEJ INFORMACJI: https://www.newgradvets.com/p/podstawy-emergency2 

Kilka słów o nas:

Patrycja Zimmermann i Magdalena West, tuż po ukończeniu studiów w Polsce wyjechałyśmy do Australii, gdzie zdałyśmy egzaminy końcowe na University of Queensland nostryfikując dyplomy i uzyskując tym samym prawo wykonywania zawodu w Australii. Zajmujemy się wyłącznie stanami nagłymi, pracujemy w największych tego typu klinikach pod okiem dyplomowanych specjalistów z USA. Patrycja pracuje w Animal Emergency Service w Brisbane gdzie zaplecze jej pracy możesz oglądać w programie Bondi Vet ER dostępnym również na Youtube; a Magda w CARE Veterinary Specialist Emergency and Critical Care w Melbourne.

Dr Magdalena West

Dr Patrycja Zimmermann

  • Organizator: PODSTAWY STANÓW NAGŁYCH - poziom I
Importuj do Kalendarza Google