Podstawy onkologii weterynaryjnej

OnkologiaUltrasonografia

Szkolenie skierowane jest do lekarzy weterynarii zainteresowanych rozpoczęciem nauki oraz poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu onkologii małych zwierząt.

Podczas tego intensywnego kursu przestudiujemy nie tylko najczęściej pojawiające się choroby nowotworowe psów i kotów (od rozpoznania po leczenie), ale zademonstrujemy jak poprawnie wykonać biopsję cienkoigłową, gruboigłową oraz biopsję pod kontrolą USG na specjalnie wykonanych fantomach.

W kolejnym bloku praktycznym krok po kroku pokażemy jak rozpocząć leczenie chemioterapeutykami zwierząt oraz jak korzystać z systemów zamkniętych. Intensywne szkolenie ma charakter teoretyczno-praktyczny.

08.03.2025r.

Wykład: BLOK 1 – najczęściej występujące nowotwory małych zwierząt cz.1

09:00-10:30Wykład: Nowotwory jamy ustnej psów – omówienie nowotworów, diagnostyka, leczenie, clinical cases, kiedy pobierać jaką biopsję? Kiedy CT? Omówienie substancji p/bólowych!

10:30-12:00Wykład: Nowotwory jamy ustnej kotów – omówienie nowotworów, diagnostyka, leczenie, clinical cases

12:00-12:15Przerwa kawowa

12:15-13:45Wykład: Nowotwory jam nosowych zwierząt – jak je ugryźć? – omówienie nowotworów, diagnostyka, leczenie, clinical cases

13:45-14:45Obiad

Wykład: BLOK 2 – ABC biopsji

14:45-16:30Zajęcia praktyczne: Biopsja cienkoigłowa, trepanobiopsja, biopsja pod kontrolą USG – kiedy wykonać którą?

16:30-16:45Przerwa kawowa

Wykład: BLOK 3 – trochę teorii – naczyniakomięsak – podstępny przeciwnik w twoim gabinecie

16:45-18:30Wykład: Rodziaje naczyniakomięsaków – skórne, trzewne, rokowanie, leczenie, nowinki, clinical cases

Wykład: BLOK 4 – trochę teorii – mastocytomy małych zwierząt

18:30-19:45Wykład: Mastocytoma u psów – podejście kliniczne od rozpoznania po leczenie

09.03.2025r.

09:00-10:15 Wykład: Mastocytoma u kotów – kot nie jest małym psem – podejście kliniczne od rozpoznania po leczenie

10:15-11:30 Wykład: BLOK 5 – kostniakomięsak u psów – groźny nowotwór sprawiający ból

11:30-11:45 Przerwa kawowa

11:45-13:30 Wykład: Diagnostyka, potencjalne biomarkery, kiedy robić którą biopsję przy OSA? Z czym możemy się pomylić. Poruszenie problemu czy kastracja może wpływać na rozwój nowotworu?

13:30-14:30 Obiad

14:30-15:30 Wykład: Chemioterapia – wskazanie do użycia, leki, podstawowe wiadomości o zasadach bezpieczeństwa oraz skutki uboczne i jak im przeciwdziałać

15:30-16:30 Zajęcia praktyczne: Pokaz systemów zamkniętych

Lokalizacja

Aleje Zygmunta Krasińskiego 20A, Leszno, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

II Oddział USG Trener, Leszno (woj. wielkopolskie)

dr n. wet. Ewa Kautz-Wasilewska

W 2012 roku ukończyła medycynę weterynaryjną we Wrocławiu, a w 2015 roku uzyskała tytuł doktora nauk weterynaryjnych na Uniwersytecie Zuryskim w Szwajcarii. Onkologii weterynaryjnej uczyła się od najlepszych – w Animal Oncology and Imaging Center w Szwajcarii. Pracowała w Polskiej Akademii Nauk zajmując się projektem związanym z efektem epigenetycznym na aktywność terapeutyczną kwasu all-trans-retinowego w ostrej białaczce szpikowej. Obecnie zajmuje się projektem związanym z zachowaniem płodności u pacjentek onkologicznych (#oncofertility). W 2019 roku założyła Fundację Instytut Profilaktyki i Leczenia Nowotworów Zwierząt, która zajmuje się szkoleniem lekarzy weterynarii (poprzez webinary oraz kursy bezpośrednie). Nabyte fundusze przeznaczane są m.in. dla potrzebujących czworonożnych pacjentów onkologicznych w schroniskach i przytuliskach. Praktykujący onkolog. Autorka licznych publikacji naukowych. Adiunkt i opiekunka doktorantów oraz magistrantów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Członek I Lokalnej Komisji Etycznej w Warszawie. Koordynator przedmiotów i fakultetów na UW i SGGW.

  • Organizator: Podstawy onkologii weterynaryjnej
    USG Trener to dynamicznie rozwijająca się firma oferująca wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne dedykowane lekarzom i personelowi medycznemu. Współpracując z kadrą Profesorską i lekarzami o ogromnym doświadczeniu, praktykami z najważniejszych ośrodków medycznych, świadomie przyczyniamy się do ciągłego podwyższania jakości i efektywności opieki medycznej. Wszystkie szkolenia w USG Trener to zajęcia praktyczne pod nadzorem doświadczonych Ekspertów, wsparte bogatą częścią teoretyczną. Szkolimy zawsze w małych podgrupach 4-5 osobowych, którym towarzyszy dedykowany ekspert ultrasonografii. Posiadamy własne Centrum Szkoleniowe wyposażone w najwyższej klasy aparaty USG producentów FUJIFILM, Philips, Chison. Spółka USG Trener wpisana jest do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Szkolenia mają wartość od 8 do 27 punktów edukacyjnych, w zależności od rodzaju szkolenia. USG Trener dla potwierdzenia jakości swoich usług uzyskał certyfikat SUS 2.0. Certyfikat potwierdza spełnienie norm i standardów usług szkoleniowo-rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Importuj do Kalendarza Google