Ten kompleksowy kurs skierowany jest zarówno do studentów, jak i praktykujących już lekarzy, którzy chcą opanować wiedzę niezbędną do opieki nad pacjentem okulistycznym, od jego pojawienia się w gabinecie, przez badania po leczenie. Ten kurs to wyjątkowe połączenie ogromu wiedzy i praktycznego doświadczenia prowadzącej, pierwszej w Polsce Europejskiej Specjalistki Okulistyki Weterynaryjnej, która z pasją opowiada o swojej specjalizacji i wspiera każdego, kto chce zgłębiać zagadnienia okulistyki.
Niezależnie od tego jak długo pracujesz w zawodzie, czy chcesz się przebranżowić, a może wracasz do pracy z pacjentem po dłuższej przerwie - w tym kursie z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
Kurs obejmuje:
- 5 modułów tematycznych - ponad 14 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
- materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
- autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
- fakultatywne zadania domowe - jeszcze więcej wiedzy i umiejętności, których nie znajdziesz w nagraniach!
- quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
- 5 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
- dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas!
- imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu i uprawniający do uzyskania punktów edukacyjnych
Program kursu - kolejne moduły merytoryczne udostępniane są w każdy poniedziałek, punktualnie o 8:00, na naszej dedykowanej platformie online:
- 25 listopada 2024 - Moduł 1 - Wprowadzenie do okulistyki weterynaryjnej
- 2 grudnia 2024 - Moduł 2 - Badania okulistyczne w weterynarii - szczegółowe omówienie
- 9 grudnia 2024 - Moduł 3 - Najważniejsze patologie i schorzenia w okulistyce weterynaryjnej
- 16 grudnia 2024 - Moduł 4 - Okulistyczne stany nagłe
- Przerwa świąteczna - pora trochę odpocząć!
- 6 stycznia 2024 - Moduł 5 - Ubytki rogówki
- EGZAMIN - I termin - dostępny od 18 stycznia 2025 (sobota) od 8:00 do 19 stycznia 2025 (niedziela) do 23:59
- EGZAMIN - II termin - dostępny od 1 lutego 2025 (sobota) od 8:00 do 2 lutego 2025 (niedziela) do 23:59
Szczegóły
Kurs odbywa się w formie online, na dedykowanej platformie, dostępnej w formie desktop, jak i z poziomu urządzeń mobilnych.
lek. wet. spec. Aleksandra Rawicka, Dip. ECVO
Pierwsza w Polsce Europejska Specjalistka Okulistyki Weterynaryjnej (Dip. ECVO), lekarka weterynarii związana z renomowaną kliniką SeeVet w Rzymie, aktualnie głównie stacjonująca w VetClinic i Klinice Braci Mniejszych w Łodzi. Swoją edukacyjną podróż rozpoczęła na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, a następnie rozwijała swoje umiejętności za granicą, przechodząc staże w Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Szczególnym punktem jej kariery było ukończenie trzyletniej rezydentury w europejskim College’u Okulistów Weterynaryjnych (ECVO) pod opieką Nunzio D’Anna w Policlinico Veterinario Roma Sud – jednej z czołowych klinik specjalistycznych we Włoszech. Tam miała okazję nie tylko pogłębiać swoją wiedzę okulistyczną, ale również uczestniczyć w innowacyjnych zabiegach chirurgicznych i projektach naukowych, które zaowocowały publikacjami w międzynarodowych czasopismach. Aktywna uczestniczka konferencji i kursów, w Europie i Stanach Zjednoczonych, oraz autorka wydawanych w międzynarodowych czasopismach artykułów naukowych. W NGV poprowadzi specjalnie dla Was kompleksowy kurs, podczas którego nie będziecie chcieli zamknąć oczu nawet na moment!
- Organizator: PODSTAWY OKULISTYKI WETERYNARYJNEJ - nowy kurs NGV z pierwszą w Polsce Europejska Specjalistka Okulistyki Weterynaryjnej (Dip. ECVO)!W 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.