Podstawy echokardiografii weterynaryjnej

Ultrasonografia

Szkolenie skierowane jest do osób rozpoczynających naukę echokardiografii w praktyce lekarza weterynarii. Kurs przygotowuje lekarza weterynarii do wykonania badania echo serca u małych zwierząt. Zajęcia praktyczne odbywać się będą na aparatach Esaote

22.03.2025r.

09:00-09:30 Wykład: Wstęp do echokardiografii

09:30-10:00 Wykład: Fizyka - podstawowe ustawienie aparatu ultrasonograficznego

10:00-10:45 Wykład: Projekcja prawostronna w osi długiej - PLAX

10:45-11:00 Przerwa kawowa

11:00-13:00 Zajęcia praktyczne: Projekcja prawostronna w osi długiej PLAX

13:00-14:00 Wykład: Projekcje prawostronne w osi krótkiej

14:00-15:00 Obiad

15:00-17:00 Zajęcia praktyczne: Projekcje w osi krótkiej

23.03.2025 r

09:00-09:45 Wykład: Projekcje lewostronne koniuszkowe - czterojamowa i pięciojamowa

09:45-10:00Przerwa kawowa

10:00-12:00Zajęcia praktyczne: Projekcje lewostronne koniuszkowe

12:00-12:30Przerwa kawowa

12:30-14:30Zajęcia praktyczne: Trening indywidualny

14:30-15:00Wykład: Podsumowanie kursu

Zakończenie wydarzenia

- obiad i wręczenie zaświadczeń

Lokalizacja

Aleje Zygmunta Krasińskiego 20A, Leszno, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

II Oddział USG Trener, Leszno (woj. wielkopolskie)

dr n. wet. Marcin Michałek

W 2016 roku uzyskał tytuł lekarza weterynarii na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W 2020 roku zdobył stopień naukowy doktora na podstawie cyklu prac z zakresu klinicznej kardiologii weterynaryjnej opublikowanych w anglojęzycznych czasopismach naukowych. W latach 2019-2020 odbył liczne zagraniczne staże, w tym miesięczny pobyt w pracowniach kardiologii na University of California w Davis oraz Iowa State University, a także pracowni radiologii interwencyjnej Animal Medical Center w Nowym Yorku. W 2022 roku rozpoczął cykl europejskich szkoleń specjalizacyjnych z kardiologii weterynaryjnej ESAVS-Cardiology, aktualnie będąc po IV z V części. W tym czasie odbył również dwutygodniowy staż kliniczny w Ludwig-Maximilians-Universität München pod opieką prof. Gerharda Wessa, a także szkolenie z zakresu ultrasonografii płuc. Na co dzień konsultuje pacjentów kardiologicznych we wrocławskich przychodniach weterynaryjnych.

dr n. wet. Piotr Frydrychowski

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, gdzie w 2017 roku uzyskał dyplom i tytuł lekarza weterynarii. W latach 2017-2018 pracował w Trzebnickiej Przychodni Weterynaryjnej, w której zdobywał doświadczenie z zakresu szeroko pojętej interny. Od 2018 roku związany z Katedrą Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, aktualnie zatrudniony na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktyczngo. Oprócz pracy naukowej i dydaktycznej zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób serca w Pracowni Kardiologii Katedry Chorób Wewnętrznych UPWr. W styczniu 2023 uzyskał stopień naukowy doktora nauk weterynaryjnych na podstawie cyklu prac dotyczących kardiologii opublikowanych w anglojęzycznych czasopismach naukowych. Odbył liczne staże naukowe, w tym miesięczny pobyt w Pracowni Kardiologii Iowa State University oraz w Pracowni Hemodynamiki i Elektrofizjologii II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Szpitala Specjalistycznego w Zabrzu.

lek. wet. Justyn Gach

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 3. roku studiów związany z kardiologią weterynaryjną. Swoją wiedzę zdobywał i wciąż zdobywa od licznych autorytetów tej dziedziny w Polsce oraz za granicą (m.in. prof. Gerhard Wess). Odbył 7-miesięczny staż w przychodni kardiologiczno-pulmonologicznej VetCardia w Warszawie oraz staże na oddziale kardiologii weterynaryjnej na Uniwersytecie Ludwika-Maxymiliana w Monachium. Uczestnik studiów doktoranckich, podczas których zgłębia tematykę choroby zwyrodnieniowej zastawki mitralnej u psów. W swojej codziennej praktyce konsultuje pacjentów kardiologicznych a także pacjentów z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego.

  • Organizator: Podstawy echokardiografii weterynaryjnej
    USG Trener to dynamicznie rozwijająca się firma oferująca wysokiej jakości szkolenia specjalistyczne dedykowane lekarzom i personelowi medycznemu. Współpracując z kadrą Profesorską i lekarzami o ogromnym doświadczeniu, praktykami z najważniejszych ośrodków medycznych, świadomie przyczyniamy się do ciągłego podwyższania jakości i efektywności opieki medycznej. Wszystkie szkolenia w USG Trener to zajęcia praktyczne pod nadzorem doświadczonych Ekspertów, wsparte bogatą częścią teoretyczną. Szkolimy zawsze w małych podgrupach 4-5 osobowych, którym towarzyszy dedykowany ekspert ultrasonografii. Posiadamy własne Centrum Szkoleniowe wyposażone w najwyższej klasy aparaty USG producentów FUJIFILM, Philips, Chison. Spółka USG Trener wpisana jest do rejestru podmiotów prowadzących kształcenie podyplomowe lekarzy i lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie. Szkolenia mają wartość od 8 do 27 punktów edukacyjnych, w zależności od rodzaju szkolenia. USG Trener dla potwierdzenia jakości swoich usług uzyskał certyfikat SUS 2.0. Certyfikat potwierdza spełnienie norm i standardów usług szkoleniowo-rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Importuj do Kalendarza Google