Patologia kliniczna psów i kotów 03 WrzesieńWrz 2021 09:00 - 05 WrzesieńWrz 2021 18:00WEBINAR
Choroby wewnętrzneDiagnostyka laboratoryjnaEndokrynologiaImmunologiaNefrologia i urologiaPulmunologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Patologia kliniczna psów i kotów”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 3-5 września 2021 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Kurs będzie prowadzony przez dr. Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, lekarza z ponad 20-letnią praktyką kliniczną, prowadzącego kursy we Włoszech i w Polsce od ponad 10 lat, a celem kursu jest przede wszystkim dostarczenie wiedzy praktycznej umożliwiającej jej wykorzystanie w codziennej praktyce klinicznej.

Pierwsze spotkanie kursu zostanie poświęcone sposobom unikania najczęstszych błędów w metodach analitycznych i technikach laboratoryjnych, wykorzystywanych w codziennej praktyce lekarskiej, zastosowaniu elektroforezy w codziennej praktyce diagnostycznej, diagnostyce chorób wątroby oraz najczęstszym chorobom wątroby występującym u kotów.

Program drugiej części kursu obejmuje diagnostykę i leczenie wymiotów, chorób żołądka i jelit, trzustki (zapalenie, zewnątrzwydzielnicza niewydolność, zaburzenie wewnątrzwydzielniczej funkcji trzustki, cukrzyca), nadnerczy (w tym zespół Cushinga i choroba Addisona), tarczycy i przytarczyc (w tym zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej).

Trzecia część kursu będzie poświęcona diagnostyce chorób zakaźnych (m.in. zakaźnemu zapaleniu otrzewnej kotów), chorób nerek (m.in. ostrej i przewlekłej niewydolności nerek, białkomoczu), zaburzeniom równowagi kwasowo-zasadowej, w tym badaniu gazometrycznemu oraz badaniu elektrolitów.

Zajęcia mają formę interaktywnego wykładu przerywanego sesjami poświęconymi omawianiu przypadków klinicznych. Kurs jest na żywo tłumaczony z angielskiego na polski przez profesjonalnego tłumacza – lekarza weterynarii.

Termin drugiej części kursu przewidujemy na 15-17 października a trzeciej części na 26-28 listopada.

Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą około 18:00 (piątek, sobota) lub około 14:00 (niedziela). Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunche, których koszty wliczone są w cenę kursu.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).
Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

  • Organizator: Patologia kliniczna psów i kotów
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google
  • Harmonogram
  • Prelegenci
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

Francesco Carrani

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org