Patologia kliniczna psów i kotów cz. 2 – Francesco Carrani

Choroby wewnętrzneDiagnostyka laboratoryjnaEndokrynologiaImmunologiaIntensywna terapia i nagłe wypadkiNefrologia i urologiaUltrasonografia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Patologia kliniczna psów i kotów”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 24-26 lutego 2023 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET w Warszawie lub najbliższej okolicy gabinetu.

Kurs będzie prowadzony przez dr. Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, lekarza z ponad 20-letnią praktyką kliniczną, prowadzącego kursy we Włoszech i w Polsce od ponad 10 lat, a celem kursu jest przede wszystkim dostarczenie wiedzy praktycznej umożliwiającej jej wykorzystanie w codziennej praktyce klinicznej.

Pierwsze spotkanie kursu zostanie poświęcone sposobom unikania najczęstszych błędów w metodach analitycznych i technikach laboratoryjnych, wykorzystywanych w codziennej praktyce lekarskiej, zastosowaniu elektroforezy w codziennej praktyce diagnostycznej, diagnostyce chorób wątroby oraz najczęstszym chorobom wątroby występującym u kotów.

Program drugiej części kursu obejmuje diagnostykę i leczenie wymiotów, chorób żołądka i jelit, trzustki (zapalenie, zewnątrzwydzielnicza niewydolność, zaburzenie wewnątrzwydzielniczej funkcji trzustki, cukrzyca), nadnerczy (w tym zespół Cushinga i choroba Addisona), tarczycy i przytarczyc (w tym zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej).

Trzecia część kursu będzie poświęcona diagnostyce chorób zakaźnych (m.in. zakaźnemu zapaleniu otrzewnej kotów), chorób nerek (m.in. ostrej i przewlekłej niewydolności nerek, białkomoczu), zaburzeniom równowagi kwasowo-zasadowej, w tym badaniu gazometrycznemu oraz badaniu elektrolitów.

Zajęcia mają formę interaktywnego wykładu przerywanego sesjami poświęconymi omawianiu przypadków klinicznych. Kurs jest na żywo tłumaczony z języka angielskiego na polski.

Termin drugiej części kursu przewidujemy na 24-26 marca, a trzeciej części na 21-23 kwietnia.

Koszt uczestnictwa w każdym spotkaniu kursu wynosi 2800 zł brutto. Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą około 18:00 (piątek, sobota) lub około 14:00 (niedziela). Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunche, których koszty wliczone są w cenę kursu.

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Francesco Carrani

  • Organizator: Patologia kliniczna psów i kotów cz. 2 - Francesco Carrani
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google