Otologia kliniczna psów i kotow w Dermawet

CytologiaDermatologia

Z przyjemnością zapraszamy na warsztaty „Otologia kliniczna psów i kotów”, które odbędą się 12 kwietnia 2024 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie lub jego najbliższej okolicy.

Warsztaty będą prowadzone przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej i cytologii dermatologicznej, znaną z wykładów w kraju i za granicą, Ewę Konarzewską i Hannę Prystupę.

Celem warsztatów jest dostarczenie wiedzy praktycznej związanej z chorobami uszu psów i kotów. W warsztatach bierze udział nie więcej niż 18 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą podczas praktycznej części warsztatów. Program warsztatów znajdą Państwo poniżej.

Wskazana jest podstawowa wiedza cytologii skóry, by móc w pełni skorzystać z tego kursu.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 2300 zł brutto płatne jednorazowo lub w dwóch ratach.

Zajęcia zaczynają się o godz. 8:00, a kończą około 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i lunch, których koszt wliczony jest w cenę. Na początku kursu otrzymują Państwo kolorowe materiały.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Plan warsztatów „Otologia kliniczna psów i kotów”

8:00-12:00 teoria

  • praktyczna otologia psów
  • przerwa kawowa
  • praktyczna otologia kotów

12:00-12:45 przerwa na obiad

12:45-18:00 rotacyjnie uczestnictwo w zajęciach A, B i C w trzech podgrupach po 6 osób (każda z podgrup przechodzi przez zajęcia A, B i C)

Zajęcia A - praca z aparatem Storz - analiza przypadków otologicznych pies/kot - każdy uczestnik pod okiem prowadzących samodzielnie bada kanał słuchowy z użyciem endoskopu, płucze go, usuwa ciało obce/polip oraz nakłuwa błonę bębenkową - ćwiczenia na kadawerach pies/kot

Zajęcia B - analiza preparatów cytologicznych - ćwiczenia: dobór leczenia w zależności od wyniku badania cytologicznego

Zajęcia C - przypadki kliniczne na żywo - nawracające otitis

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Ewa Konarzewska

Hanna Prystupa

Joanna Karaś-Tęcza

  • Organizator: Otologia kliniczna psów i kotow w Dermawet
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google