Otologia kliniczna psów i kotów

CytologiaDermatologia

Z przyjemnością zapraszamy na warsztaty „Otologia kliniczna psów i kotów”, które odbędą się 29 października 2021 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Warsztaty będą prowadzone przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej i cytologii dermatologicznej, znaną z wykładów w kraju i za granicą.

Celem warsztatów jest dostarczenie wiedzy praktycznej związanej z chorobami uszu psów i kotów. W warsztatach bierze udział nie więcej niż 18 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą podczas praktycznej części warsztatów. Program warsztatów znajdą Państwo poniżej. Wskazana jest podstawowa wiedza cytologii skóry, by móc w pełni skorzystać z tego kursu.

Zajęcia zaczynają się o godz. 8:00, a kończą około 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i lunch, których koszt wliczony jest w cenę.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).
Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Plan warsztatów „Otologia kliniczna psów i kotów”

8:00-12:00 teoria
• praktyczna otologia psów
• przerwa kawowa
• praktyczna otologia kotów
12:00-12:45 przerwa na obiad
12:45-18:00 rotacyjnie uczestnictwo w zajęciach A, B i C w trzech podgrupach po 6 osób (każda z podgrup przechodzi przez zajęcia A, B i C)
Zajęcia A - praca z aparatem Storz - analiza przypadków otologicznych pies/kot - każdy uczestnik pod okiem prowadzących samodzielnie bada kanał słuchowy z użyciem endoskopu, usuwa ciało obce oraz nakłuwa błonę bębenkową - ćwiczenia na martwych modelach pies/kot
Zajęcia B - analiza preparatów cytologicznych - ćwiczenia: dobór leczenia w zależności od wyniku badania cytologicznego
Zajęcia C - przypadki kliniczne na żywo - nawracające otitis
W razie braku miejsc chęcamy do zapisywania się na listę zainteresowanych kursem poprzez maila na kursy@dermawet.com

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

Joanna Karaś-Tęcza

  • Organizator: Otologia kliniczna psów i kotów
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google