Oś sercowo-nerkowa. Warsztaty

KardiologiaNefrologia i urologia

Program warsztatów VetCo
Oś sercowo-nerkowa

4 grudnia (niedziela)

Rejestracja: od godz. 8:30
Rozpoczęcie warsztatów: godz. 9:00
Zakończenie: ok. godz. 18:30
Godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak bardzo grupa będzie zaangażowana.

Część teoretyczna

 1. Leczenie nadciśnienia tętniczego ANS
 2. Oś sercowo-nerkowa i nerkowo-sercowa DSZ
 3. Płynoterapia u pacjentów kardio-nefrologicznych ANS

Część praktyczna

 1. Pomiar ciśnienia na różne sposoby
 2. Monitoring pacjenta nefrologicznego
 3. Punkcja opłucnej
 4. Analiza przypadków klinicznych

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe oraz lunch.

Nauczysz się:

 • Mierzyć ciśnienie na różne sposoby
 • Monitorować pacjenta nefrologicznego
 • Wykonywać punkcje opłucnej
 • Jak leczyć nadciśnienie tętnicze
 • Przeprowadzać płynoterapię u pacjentów kardio-nefrologicznych
 • Interpretować wyniki w oparciu o przypadki
 • Wszystkiego o osi sercowo-nerkowej i nerkowo-sercowej

Lokalizacja

SpecVet, Józefa i Jana Rostafińskich 4, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Agnieszka Neska-Suszyńska

Lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska, Ordynator, konsultant ds. nefrologii, urologii oraz endokrynologii Lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska, ordynator, współzałożycielka obu warszawskich placówek SpecVet, w których specjalizuje się w leczeniu pacjentów z chorobami nerek i dróg moczowych, a także w diagnostyce chorób o podłożu endokrynologicznym. Jest bardzo cenioną w środowisku specjalistką w tym zakresie. Zajmuje się także szeroko rozumianą interną, w tym chorobami o podłożu endokrynnym, hematologią, medycyną ratunkową (wielu pacjentów trafia do niej w stanie krytycznym!). Konsultuje przypadki nefrologiczne z całej Polski (a trafiają także pacjenci z zagraniczni), zapewniając nowoczesną i kompleksową diagnostykę oraz zaawansowane metody leczenia, z terapią nerkozastępczą (hemodializą) włącznie. Kilka lat temu, wraz z chirurgiem Grzegorzem Bogdańskim wykonała pierwsze w Polsce stentowanie moczowodów u kota! (wcześniej taki zabieg przeprowadzono tylko w USA). Doktor Agnieszka nie spoczywa na laurach, dlatego nieustannie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach i kursach. Już od ponad dekady, regularnie bierze udział w prestiżowym szkoleniu nefrologicznym Renal Week (jedyna specjalistka z Polski) w Stanach Zjednoczonych, gdzie pionierzy i eksperci z całego świata wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. Lubi tam wracać, gdyż właśnie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis rozpoczęła się jej przygoda z nefrologią weterynaryjną (kontynuowana później w AMC, w Nowym Jorku). Oprócz pogłębiania swojej wiedzy, Doktor Neska-Suszyńska chętnie się nią dzieli z innymi lekarzami weterynarii. Prowadzi oblegane przez słuchaczy wykłady oraz warsztaty praktyczne z nefrologii. Od wielu lat szkoli indywidualnie lekarzy-stażystów z różnych placówek weterynaryjnych, a także personel SpecVet. Wykłada ponadto z zakresu K9 medycyny pola walki (psy pracujące w służbach). We współpracy z Wojskowym Instytutem Medyczny miała przyjemność występować jako ekspert w dziedzinie intensywnej terapii weterynaryjnej oraz szkolić operatorów - opiekunów psów bojowych K9. Ostatnio, coraz częściej zdarza jej się występować w roli biegłego sądowego w sprawach o błędy medyczne. Jest tłumaczką literatury fachowej, a także publikuje specjalistyczne artykuły do czasopism weterynaryjnych.

Dorota Sztechman

Konsultant ds. kardiologii, echo serca Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Asystent w Katedrze i Zakładzie Fizjologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Obecnie w trakcie studiów doktoranckich z zakresu patofizjologii układu krążenia. Uczestnik wielu kursów i szkoleń o tematyce kardiologicznej psów i kotów. Udziela konsultacji kardiologicznych oraz w oparciu o badania echokardiograficzne, elektrokardiograficzne, radiologiczne i pomiary ciśnienia ustala odpowiednią terapię. Prywatnie stanowi wyłączną własność dwóch kotów rasy Maine Coon, Tosi i Lenki.

 • Organizator: Oś sercowo-nerkowa. Warsztaty
Importuj do Kalendarza Google