Onkostomatologia z Katarzyną Purzycką i Alicją Gajosz

ChirurgiaCytologiaOnkologiaStomatologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs "Onkostomatologia" wraz z warsztatami praktycznymi, który odbędzie się 14-15 maja 2022 r. (sobota-niedziela) w Gabinecie Dermatologicznym dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Warsztaty będą prowadzone przez Alicję Gajosz i Katarzynę Purzycką. Poniżej biografie prelegentek:

Lek. wet. Alicja Gajosz ukończyła w 2015 roku wydział medycyny weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Jest członkiem EVDS European Veterinary Dental Society. Jej pasja do stomatologii zaczęła się już na studiach, odbyła liczne staże zagraniczne, w klinikach referencyjnych m.in. w Danii i Wielkiej Brytanii, a także uczestniczyła w dziesiątkach szkoleń, konferencji i kongresów zarówno w Polce jak i za granicą, aby poszerzać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Spośród tysięcy pacjentów stomatologicznych, którymi się opiekowała liczny odsetek stanowią pacjenci onkologiczni - z nowotworami na terenie jamy ustnej.

Katarzyna Purzycka DVM, MVetMed, MRCVS, DipACVIM (Oncology), American Specialist in Veterinary Oncology, RCVS recognised Specialist in Veterinary Oncology) ukończyła wydział medycyny weterynaryjnej w SGGW w Warszawie w 2014 roku. Po ukończeniu studiów odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej wydziału weterynarii w Monachium, a następnie staż specjalistyczny z onkologii małych zwierząt w klinice referencyjnej Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii. Po odbyciu 3-letniej rezydentury prestiżowego programu ACVIM oraz studiów podyplomowych z onkologii w Royal Veterinary College w Londynie jako pierwsza Polka otrzymała tytuł dyplomowanego specjalisty onkologii małych zwierząt w 2019 roku. Następnie założyła oddział onkologiczny w jednej z największych klinik referencyjnych w Wielkiej Brytanii. Kasia regularnie występuje na konferencjach w Polsce i innych krajach. Jest również autorką wielu publikacji w prasie weterynaryjnej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Celem warsztatów jest ukazanie jak ważnym pod kątem onkologicznym narządem jest jama ustna, jak odróżnić zmiany patologiczne od fizjologicznych oraz poprawnie i szybko je diagnozować. Podczas warsztatów omówimy również najnowsze metody leczenia najczęściej występujących nowotworów jamy ustnej zarówno u psów jak i kotów. Kurs jest przeznaczony dla każdego lekarza praktyka (internisty), dla osób zajmujących się stomatologią i chirurgią, na każdym poziomie zaawansowania. W warsztatach bierze udział nie więcej niż 20 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą.

Koszt kursu to 2880 zł brutto.

Zajęcia zaczynają się o godz. 9:00, a kończą między 17:00 a 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i lunch, którego koszt wliczony jest w cenę. Prosimy o zabranie ze sobą fartucha/koszulki chirurgicznej.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!
Alicja Gajosz, Katarzyna Purzycka, Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Ramowy plan kursu "Onkostomatologia"

Sobota:

9:00-10:30 Badanie jamy ustnej: patologia i fizjologia na podstawie wybranych przypadków – AG
10:30-10:45 Przerwa na kawę
10:45-12:15 Wybrane przypadki w badaniu RTG – AG
12:15-13:45 Zaawansowane badania obrazowe i badania dodatkowe przy nowotworach jamy ustnej – KP
13:45-14:45 Przerwa obiadowa
14:45-17:00 Najczęściej występujące nowotwory jamy ustnej u psów i kotów – KP

Niedziela:

9:00-10:00 Techniki operacyjne przy nowotworach jamy ustnej - AG
10:00-11:00 Zasady chirurgii onkologicznej - KP
11:00-11:15 Przerwa na kawę
11:15-12:15 Praktyczne wskazówki
12:15-13:15 Przerwa przerwa obiadowa

Sesja praktyczna z przeprowadzaniem badania stomatologicznego, biopsji zmian w jamie ustnej i biopsji z węzłów chłonnych. Podczas sesji praktycznej będzie również możliwość oceny preparatów cytologicznych z różnych zmian w jamie ustnej. KP + AG

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

Alicja Gajosz

Katarzyna Purzycka

  • Organizator: Onkostomatologia z Katarzyną Purzycką i Alicją Gajosz
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google