Onkostomatologia. Od objawu do rozpoznania.

OnkologiaStomatologia

Program warsztatów VetCo
ONKOSTOMATOLOGIA. OD OBJAWU DO ROZPOZNANIA. 

25 marca (sobota)

Rejestracja: od godz. 8:30
Rozpoczęcie warsztatów: godz. 9:00
Zakończenie: ok. godz. 17:00
Godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak bardzo grupa będzie zaangażowana.

Sesja I, 9:00-14:00

Badanie stomatologiczne: fizjologia vs patologia.

D. Majewska

Przerwa kawowa

10:30-10:45

Badania obrazowe, jako uzupełnienie diagnostyki: RTG vs TK

D. Majewska
& A. Jaśkiewicz

Przerwa kawowa

11:45-12:00

Techniki wykonywania oraz rodzaje biopsji

D. Majewska
& A. Jaśkiewicz

Lunch

13:00-14:00

Sesja II, 14:00-17:00

Najczęstsze nowotwory jamy ustnej psów i kotów – leczenie cz. I

A. Jaśkiewicz

Przerwa kawowa

15:30-15:45

Najczęstsze nowotwory jamy ustnej psów i kotów – leczenie cz. II

A. Jaśkiewicz

Przerwa kawowa

16:15-16:30

Analiza przypadków klinicznych

D. Majewska
& A. Jaśkiewicz

Zakończenie

17:00

Lokalizacja

SpecVet, ul. Rostafińskich 4, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Anna Jaśkiewicz

Konsultant ds. onkologii weterynaryjnej Dr n. wet. Anna Jaśkiewicz studiowała na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, które ukończyła w 2016 roku. W czasie studiów wielokrotnie wyjeżdżała na staże zagraniczne, odbywając praktyki kliniczne między innymi w Niemczech – Tierarztliche Klinik Gessertshausen, Republice Czeskiej – University of Veterinary and Pharmaceutical Science – Small Animal Clinic, Brno oraz Sultanacie Omanu – Al Qurum Veterinary Clinic. Od czasów studenckich pracuje w klinikach całodobowych, dzięki czemu udało jej się zdobyć doświadczenie w medycynie ratunkowej i stanach nagłych. Swoje pierwsze kroki w onkologii weterynaryjnej stawiała w czasie studiów doktoranckich Zintegrowanej Szkoły Doktoranckiej Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego KNOW, które ukończyła w 2019 broniąc pracę doktorską pod tytułem „Molecular mechanism of myoprotective action of geranylgeraniol in cellular model of statin-associated myopathy”. Będąc członkiem stowarzyszenia European Society of Veterinary Oncology (ESVONC) doktor Anna nieustannie poszerza swoją wiedzę i doświadczenie uczestnicząc w szkoleniach i kursach, starając się tym samym zapewnić swoim pacjentom najlepszą opiekę oraz dostęp do najnowszych terapii onkologicznych. Onkologia weterynaryjna oraz biologia molekularna są jej największą pasją.

Dagmara Majewska

Dagmara Majewska jest konsultantem ds. stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej SpecVet w Warszawie. Odbyła specjalistyczne staże z zakresu stomatologii i chirurgii szczękowo-twarzowej aż na trzech uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych UC Davis, Cornell University oraz University of Wisconsin. Dwie pierwsze to najlepsze uczelnie weterynaryjne na świecie, które wyznaczają kierunki rozwoju tej dziedziny medycyny. Tam konsultowała skomplikowane przypadki kliniczne, interpretowała wyniki zaawansowanej diagnostyki obrazowej - w tym tomografii stożkowej - oraz asystowała przy zaawansowanych zabiegach chirurgicznych i badaniach naukowych. Jeszcze podczas studiów odbyła praktyki zawodowe w największym szpitalu dla zwierząt w Europie – Royal Veterinary College w Londynie oraz Szpitalu dla Zwierząt Towarzyszących na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii. Nieustannie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących medycyny weterynaryjnej w Polsce i na świecie, w tym organizowanych przez BSAVA w Birmingham oraz przez EVDC w Gandawie i Innsbrucku. Jest współautorką publikacji naukowych oraz współorganizatorem szkoleń dla lekarzy weterynarii z zakresu stomatologii weterynaryjnej.

  • Organizator: Onkostomatologia. Od objawu do rozpoznania.
Importuj do Kalendarza Google