Nowotwory Układu Limfatycznego i Szpiku – Warsztaty Praktyczne

Choroby wewnętrzneOnkologiaUltrasonografia

Nowotwory Układu Limfatycznego i Szpiku

Warsztaty Praktyczne

Ultrasonografia z Biopsją pod Kontrolą USG | Biopsja Szpiku | Leczenie Chemioterapeutyczne

Program

Sobota

lek.wet. Michał Gruss

Obraz prawidłowy oraz kryteria oceny ultrasonograficznej narządów układu limfatycznego (węzły chłonne, śledziona, grasica, GALT)

 lek.wet. Michał Gruss

Obraz patologiczny i znaczenie ultrasonografii w diagnostyce nowotworów układu chłonnego

lek.wet. Michał Gruss

Biopsje cienko – i gruboigłowe pod kontrolą ultrasonografii

dr n.wet. Katarzyna Mróz

 Technika pobierania i przygotowania materiału do oceny

Część praktyczna

– badanie USG umówionych pacjentów

– biopsja pod kontrolą USG na preparatach nieutrwalonych

– biopsja szpiku na preparatach nieutrwalonych

Niedziela

dr n.wet. Katarzyna Mróz

Wskazania i przeciwwskazania do badania szpiku plus komplikacje po biopsji szpiku

 dr n.wet. Katarzyna Mróz

Jak zrozumieć mielogram? Podstawy cytologii fizjologii i patologii – na co klinicznie lekarz pobierający szpik powinien zwrócić uwagę 

dr n.wet. Katarzyna Mróz

Terminologia w hematoonkologii. Najczęściej występujące choroby – w oparciu o przypadki kliniczne nowotworów hematologicznych

dr n.wet. Katarzyna Mróz

Dodatkowe badania w hematoonkologii – kiedy i dlaczego? (immunocytochemia/immunohistochemia/ PARR/cytometria)

lek.wet. Jarosław Balcerzak

Możliwości chemioterapii onkologicznej w chorobach limfoproliferacyjnych psów i kotów

Lokalizacja

Żwirki i Wigury 1, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Dr n.wet. Katarzyna Mróz

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, od 2007 roku doktor nauk weterynaryjnych, od 2012 roku specjalistka chorób psów i kotów. Od 2006 roku prowadzi swój gabinet weterynaryjny PRAK-VET w Oleśnicy, oprócz tego stale współpracuje w Wydziałem Medycyny Weterynaryjnej we Wrocławiu, prowadząc gościnnie ćwiczenia z zakresu hematologii w ramach przedmiotów – immunologia klinicznej oraz analityka kliniczna, co wiąże się z jej pasją oraz tematem pracy doktorskiej. Od kilku lat prowadzi także wykłady z hematologii w ramach specjalizacji psów i kotów na UPWr, a w tym roku także na SGGW. Autorka publikacji związanych z hematologią i onkologią w Weterynarii w Praktyce oraz w Magazynie Weterynaryjnym. Aby tematy hematologiczne były prostsze w zrozumieniu brała udział w licznych tłumaczeniach, w tym przetłumaczyła całą książkę „Praktyczna hematologia psów i kotów” R. Mieschke oraz kilka rozdziałów atlasu hematologicznego „Hematologia weterynaryjna. Przewodnik diagnostyczny z kolorowym atlasem” J. W. Harvey. Pracowała z wydawnictwem Galaktyka nad tłumaczeniem kilku rozdziałów podręcznika z onkologii psów i kotów, wzięła też udział w dużym projekcie tłumaczenia dwutomowego wydania Praktyczna Klinika: koty, gdzie tłumaczenie dotyczyło oczywiście hematologii. Od wielu lat współpracuje z laboratoriami Vetlab, gdzie zajmuje się oceną cytologiczną szpiku kostnego, a także z Idexx, gdzie współpracuje w zakresie edukacji lekarzy weterynarii. Od kilku lat prowadzi też warsztaty hematologiczne we współpracy z różnymi firmami lub dzieli się wiedzą w formie wykładów w ramach różnych projektów edukacyjnych. Poza pracą uwielbia podróże, naturę, sztukę i jazz oraz dobrą kuchnię – w opcji smakowania oraz gotowania dla przyjaciół.

Lek.wet. Jarosław Balcerzak

Absolwent WMW SGGW, specjalista chorób psów i kotów. Dorobek kliniczny w postaci 10 lat pracy skoncentrowanej na pomocy pacjentom onkologicznym. Od 2017 roku współwłaściciel Przychodni Weterynaryjnej Kochanowskiego w Warszawie. Wiceprzewodniczący Sekcji Onkologii PSLWMZ. Autor publikacji o tematyce onkologicznej w krajowej prasie branżowej oraz wykładowca dla studentów studiów specjalizacyjnych i kursantów szkoleń onkologicznych. Zajmuje się konsultowaniem i prowadzeniem pacjentów onkologicznych, ustalaniem planu leczenia, pobieraniem prób do badań (biopsji) Prekursor w Polsce metody elektrochemioterapii w leczeniu chorób nowotworowych. Autor wielu publikacji oraz wykładowca. Nieustannie pogłębia swą wiedzę i umiejętności w ramach krajowych i zagranicznych szkoleń, konferencji, staży. Czas poza pracą poświęca żonie Dominice i córeczce Kasi, oraz wspólnym pasjom – podróżom.

Lek.wet. Michał Gruss

Asystent w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Diagnostyki na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu. Pasjonat ultrasonografii, nie tylko weterynaryjnej. Naukowo zainteresowany znaczeniem ultrasonografii w diagnostyce chorób wewnętrznych psów i kotów oraz jej technicznymi aspektami. Autor publikacji branżowych, doniesień konferencyjnych, tłumaczeń oraz szkoleń dla lekarzy weterynarii. Absolwent studiów specjalizacyjnych z Weterynaryjnej Diagnostyki Obrazowej. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging oraz International Veterinary Ultrasound Society. Pacjentów konsultuje w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Poznaniu, gdzie zajmuje się ultrasonografią diagnostyczną i zabiegową.

Lek.wet. Paweł Brzostek

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Członek European Association of Veterinary Diagnostic Imaging. Interesuje się ultrasonografią od początku studiów i poświęca jej każdą wolną chwilę, by cały czas doskonalić swoją wiedzę. Pasja do ultrasonografii skłoniła go do prowadzenia szkoleń dla lekarzy weterynarii oraz studentów. Każda okazja, by dzielić się wiedzą i doświadczeniem, jest dla niego ogromną przyjemnością.

  • Organizator: Nowotwory Układu Limfatycznego i Szpiku - Warsztaty Praktyczne
    www.vetproakademia.pl
Importuj do Kalendarza Google