Nowe Możliwości w Geriatrii Psów i Kotów

AnestezjologiaChirurgiaKardiologiaNefrologia i urologiaNeurologiaPulmunologiaStomatologiaŻywienie

Nowe Możliwości w Geriatrii Psów i Kotów

Program

M. Rudnicki

Kaszlący starszy pies małej rasy –  czy to zawsze sercowiec?

R. Kraszewski

Nieoczywiste możliwości chirurgicznego leczenia w przypadku chorób dolnych dróg oddechowych u psa.

M. Kołecka

Czy psy dotyka choroba Alzheimera? – Przyczyny, diagnostyka i leczenie zaburzeń poznawczych u psów.

K. Jodkowska

Bo „Nie ma go już sensu znieczulać w tym wieku!”.

Powikłania stomatologiczne, gdy zwlekamy zbyt długo.

M. Chmielewska

Nie wiek i nie choroba są przeciwskazaniem do znieczulenia.

Protokół anestezjologiczny pacjenta geriatrycznego z chorym sercem oraz nerkami.

R. Kraczkowski

Nowe możliwości dotyczące przewlekłego leczenia analgetycznego oraz paliatywnego psiego pacjenta geriatrycznego.

M. Rudnicki

Odwracalna choroba serca u kota?

Monitoring współistniejącego przerostu mięśnia sercowego – nadciśnienia tętniczego i hypertyroidyzmu.

S. Lew-Kojrys

Zaostrzenie PNN u kota – najnowsze wytyczne, czego się wystrzegać?

A. Kurosad

Podejście dietetyczne do kociego pacjenta geriatrycznego z kilkoma współistniejącymi chorobami przewlekłymi.

K. Jodkowska

Zespół stomatitis gingivitis u kotów. Najnowsze doniesienia i możliwości.

R. Kraczkowski

 „Stary kotek mocno śpi..” – specyfika znieczulenia geriatrycznego kociego pacjenta.

Lokalizacja

Żwirki i Wigury 1, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport, Warszawa

Dr n. wet. Katarzyna Jodkowska

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w kwietniu 1998. Obecnie pracuje w Katedrze Chorób Małych Zwierząt z Kliniką w Zakładzie Chirurgii i Anestezjologii Małych Zwierząt oraz w kilku lecznicach weterynaryjnych w Warszawie. Od początku kariery zawodowej zajmuje się stomatologią weterynaryjną. W czasie pracy w Katedrze Chirurgii Zwierząt również stomatologią koni i przeżuwaczy. Przez wiele lat współpracowała ze specjalistyczną lecznicą dla gryzoni i królików. W chwili obecnej głównie zajmuje się stomatologią psów i kotów, ale leczy również skunksy, tchórzofretki, szopy i małpy. Tygodniowo przyjmuje kilkudziesięciu pacjentów stomatologicznych. Autorka publikacji, prezentacji, rozdziałów książek i badań klinicznych z dziedziny stomatologii i biomateriałów stomatologicznych. Współorganizatorka edukacyjnej akcji Uśmiech Pupila. Prowadząca warsztaty stomatologiczne z ramienia Sekcji Stomatologii PSLWMZ, której jest przewodniczącą.

Dr n. wet. Małgorzata Kołecka Dipl. ECVN

Pracuje na Oddziale Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Kalabch we Frankfurcie nad Menem. W latach 2009-2018 była pracownikiem naukowym na Oddziale Neurologii, Neurochirurgii i Neuroradiologii Kliniki Małych Zwierząt Uniwersytetu Justusa Liebiga w Giessen. W 2018 pracowała w ramach zastępstwa jako szef Oddziału Neurologii i Neurochirurgii w Klinice Małych Zwierząt Uniwersytetu Melbourne w Australii. W roku 2014 obroniła tytuł doktora nauk weterynaryjnych. W roku 2016 ukończyła rezydenturę Europejskiego College’u Neurologii Weterynaryjnej (ECVN). Doświadczenie zbierała również podczas licznych staży i kursów poświęconych tematyce neurologicznej w europejskich ośrodkach neurologicznych jak Royal Veterinary College w Londynie, Uniwersytet w Bolonii, Barcelonie, Hanowerze czy Wrocławiu. Uczestnik programów badawczych w Royal Veterinary College (Londyn, Wielka Brytania), University Cork City i w Cork Institute of Technology (Cork, Irlandia). Na co dzień prowadzi konsultacje z pacjentami neurologicznymi, przeprowadza zabiegi neurochirurgiczne i zajmuje się badaniami naukowymi na temat wodogłowia u psów. Jest również autorem publikacji naukowych o tematyce neurologicznej.

Dr n.wet. Agnieszka Kurosad

Była adiunkt na Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni Psów i Kotów UPWr i wykładowca akademicki przedmiotów: Dietetyka Kliniczna Psów i Kotów oraz Żywienie Psów i Kotów. Aktualnie pracuje w dziale badawczo-rozwojowym firmy Vet Planet sp. z o.o., prowadzi Akademię Vet Expert (webinary) oraz jest redaktorem naczelnym czasopisma dla lekarzy weterynarii: Veterinary Life. Prowadzi aktywnie prowadzi konsultacje pacjentów dietetycznych. Jest autorką licznych publikacji z zakresu dietetyki klinicznej psów i kotów oraz współautorką 4 pozycji książkowych. Prywatnie posiada kilka przygarniętych, niestety chorych kotów, z których każdy ma fantastyczny charakter.

Dr n.wet. Sylwia Lew-Kojrys

Specjalista chorób psów i kotów Specjalista radiologii zwierząt Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie, obrona pracy doktorskiej na Katedrze Chorób Wewnętrznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie . Jest doświadczoną internistką, ale jej zawodową pasją są urologia i nefrologia weterynaryjna. Od lat pogłębia swoja wiedzę w tej dziedzinie oraz prowadzi warsztaty i szkolenia dla lekarzy weterynarii dotyczące tego tematu. Może poszczycić się licznymi publikacjami oraz referatami z urologii i nefrologii wygłaszanymi na kongresach i konferencjach naukowych. Jest również znakomitym ‘obrazowcem’ specjalizującym się badaniach USG. Oprócz tego jest niezwykle zdolnym i utalentowanym chirurgiem, który nie boi się nawet bardzo trudnych wyzwań. Wykonuje zabiegi urologiczne oraz wszystkie zabiegi w obrębie jamy brzusznej oraz w obszarze powłok skórnych. Jako pierwsza w Polsce wykonała zabieg bajpasów moczowodów u kota.

Lek.wet. Maciej Rudnicki

Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2011 roku. Specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu chorób układu krążenia i pulmonologicznych małych zwierząt (głównie psy, koty, króliki, fretki, szynszyle, szczury). Wykonuje badanie układu krążenia, w tym: EKG, RTG i ECHO SERCA. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC). Poza konsultacjami pacjentów kardiologicznych zajmuje się również anestezjologią. Jest odpowiedzialny za kwalifikowanie pacjentów do zabiegu oraz dba o ich bezpieczeństwo podczas znieczulenia. W latach 2016 – 2017 odbył trzystopniowy, półtoraroczny kurs podyplomowy z anestezjologii w ramach Międzynarodowej Szkoły Anestezjologii Weterynaryjnej (VASTA) uzyskując w 2018 oficjalny, europejski tytuł VAT (Veterinary Anaesthesia Technican).

Lek.wet. Maria Chmielewska

Ukończyła studia na Wydziale Weterynarii SGGW w Warszawie w 2005 roku. Od pierwszych lat studiów praktykowała w lecznicy dla zwierząt, głównie asystując przy zabiegach chirurgicznych. Po skończeniu nauki zaczęła pracę w klinice całodobowej,gdzie uczyłam się anestezjologii pod okiem lekarzy obecnie pracujących w San Diego w klinice stanów nagłych. To tu rozwijała się jej pasja, jaką jest intensywna terapia i anestezjologia. Od prawie 20 lat zajmuję się znieczulaniem psów i kotów, szczególnie ważne miejsce w jej sercu zajmuje też opieka nad pacjentem w stanie ciężkim. Ma ogromnie dużo ciepłych uczuć dla pacjentów w starszym wieku, przyjmuje też w trakcie wizyt internistycznych pacjentów zeskomplikowanymi chorobami przewlekłymi. Swoją wiedzę poszerza na licznych kursach, warsztatach i sympozjach o tematyce anestezjologicznej i dotyczącej intensywnej terapii. Opublikowała też kilka artykułów w prasie medycznej. Aktualnie zajmuje się anestezjologią w jednej w Warszawskich przychodni, a na co dzień jest szczęśliwą mamą dwojga urwisów i opiekuje się psim i kocim przyjacielem.

Lek.wet. Robert Michał Kraczkowski

Członek Association of Veterinary Anesthesist, International Veterinary Academy of Pain Management, Association of Exotic Mammal Veterinarians, przewodniczący Sekcji Anestezjologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt. W 2009 roku ukończył Technikum Weterynaryjne we Wrześni. Następnie rozpoczął studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Naukę kontynuował na Uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej w Wiedniu (Veterinärmedizinische Universität Wien). W czasie studiów odbył kilkunastomiesięczny staż w Anaesthesiology and Perioperative Intensiv-Care Medicine VetMedUni Vienna. Następnie jako stażysta praktykował w Klinice Małych Zwierząt, Koni i Przeżuwaczy na Wydziale Weterynaryjnym Freie Universität w Berlinie. Jeszcze w trakcie studiów odbywał praktyki w wielu Zakładach Leczniczych dla Zwierząt w Polsce i różnych placówkach zagranicznych (praktyki weterynaryjne, hodowle i fermy). Od 2007 roku pracował jako technik weterynarii, opiekując się pacjentami w trakcie znieczulenia, schroniskach dla zwierząt i fermach. Wykładowca na kongresach zagranicznych i krajowych. Ukończył dwustopniowy kurs anestezjologii weterynaryjnej organizowany przez European School for Advanced Veterinary Studies Luxemburg. Od 2015 r. pracuje w Klinice Weterynaryjnej „Szmaragdowa 24/7” w Lublinie oraz współpracuje z innymi praktykami, w których znieczula pacjentów. Jest autorem artykułów o tematyce anestezjologicznej. Ponadto prowadzi szkolenia i autorskie warsztaty praktyczne, seminaria i wykłady z zakresu anestezjologii weterynaryjnej w Polsce i za granicą. Od 2019 jest specjalistą chorób zwierząt futerkowych. Ukończył także studia podyplomowe z zarządzania na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wolny czas Pana Doktora pochłaniają podróże, czytanie książek, jazda konna, a ostatnio także powrót do gry na instrumentach muzycznych.

Lek.wet. Spec chirurg Rafał Kraszewski

Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, który ukończył w 2009 roku. W 2014 roku uzyskał tytuł Specjalisty Chirurgii Weterynaryjnej. Chirurgia stała się jego pasją już na początku studiów, aby ją rozwijać jeszcze podczas ich trwania podjął pracę w Warszawskiej Lecznicy Całodobowej, gdzie przepracował kolejnych kilka lat. Stale poszerza swoją wiedzę zarówno w Polsce, pracując pod okiem prof. Marka Galantego, jak i za granicą. W 2017 roku odbył 1,5 miesięczny staż pod okiem prof. Chrisa Ortona (twórcy kardiochirurgii weterynaryjnej) i prof. Erica Monneta (autora najlepszego podręcznika do chirurgii weterynaryjnej „Small Animal Soft Tissue Surgery”) na Colorado State University w klinice Veterinary Teaching Hospital. Podczas tego stażu aktywnie asystował w wielu nowatorskich zabiegach, w tym m.in. w naprawie zastawki u psa na otwartym sercu. Z profesorem Monnetem wykonywał zabiegi laparoskopowe i torakoskopowe. Jego główne zainteresowania zawodowe to chirurgia jamy brzusznej , klatki piersiowej, i zabiegi małoinwazyjne. Szczególnie upodobał sobie zabiegi takie jak: zamykanie PDA, operacje u ras brachycefalicznych, operacje na podniebieniu miękkim i nosie, operacje krążenia wrotno — obocznego, naprawa przepuklin przeponowo — osierdziowych i przeponowych oraz zabiegi na wątrobie i płucach. W 2021 roku ukończył jako jedna z trzech osób w Polsce elitarny kurs ESAVS Laparoscopy w Cluj. Pod bacznym okiem Prof. Dr. Gilles Dupré DECVS uczył się niuansów zabiegów laparoskopowych. Dr Rafał jest w trakcie programu ESAVS z chirurgi miękkiej który planuje ukończyć tytułem Master Degree.

  • Organizator: Nowe Możliwości w Geriatrii Psów i Kotów
    www.vetproakademia.pl
Importuj do Kalendarza Google