Neurologiczne Stany Nagłe – kurs online

Intensywna terapia i nagłe wypadkiMedycyna ratunkowaNeurologia

Neurologiczne Stany Nagłe to nowy kurs od NEWGRADVETS. Aż trzech specjalistów-prowadzących w kompleksowy sposób wprowadza w świat diagnostyki różnicowej, stabilizacji, ratujących życie procedur, niezbędnych badań oraz działań podejmowanych po zmniejszeniu zagrożenia zdrowia i życia pacjenta, w tym obejmujących hospitalizację i wsparcie opiekuna w pielęgnacji w warunkach domowych.

Kurs odbywa się w formie online, na dedykowanej platformie, dostępnej w formie desktop, jak i z poziomu urządzeń mobilnych. Obejmuje sześć modułów (udostępnianych w każdy kolejny poniedziałek), o łącznej długości aż 12h nagrań, poszerzonych o materiały dodatkowe (protokoły, tabele, artykuły), quizy i indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci praktycznych zagadek klinicznych, które uzupełniają go o kolejne minimum 15h godzin nauki. Do każdego modułu powstaje również nagranie Q&A, tworzone na bazie zadawanych przez uczestników, anonimowych pytań.

Plan kursu (wraz z datami udostępnienia kolejnego elementu):

 • Moduł 1 - Diagnoza chorób układu nerwowego - 15 stycznia 2024 (prowadzący: lek.wet.Hubert Kołodziejczak)
 • Moduł 2 - Stabilizacja pacjenta w stanie nagłym oraz komunikacja z jego opiekunem - 22 stycznia 2024 (prowadząca: lek.wet.Patrycja Zimmermann)
 • Moduł 3 - Stan padaczkowy: od wprowadzenia do pełnej diagnozy - 29 stycznia 2024 (prowadzący: lek.wet.Hubert Kołodziejczak)
 • Moduł 4 - Zaburzenia równowagi: od wprowadzenia do terapii - 5 lutego 2024 (prowadzący: lek.wet.Hubert Kołodziejczak)
 • Moduł 5 - Ostry niedowład/porażenie kończyn - 12 lutego 2024 (prowadzący: lek.wet.Hubert Kołodziejczak)
 • Moduł 6 - Uraz głowy - 19 lutego 2024 (prowadząca: lek.wet.Magdalena West)
 • Egzamin - I termin - 9 marca 2024 (sobota, 8:00)
 • Egzamin - II termin - 23 marca 2024 (sobota, 8:00)

Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu, który potwierdza uczestnictwo i zdanie egzaminu.

WEBINAR

Szczegóły

Kurs odbywa się w formie online, na dedykowanej platformie, dostępnej w formie desktop, jak i z poziomu urządzeń mobilnych.

lek.wet. Hubert Kołodziejczak

Lekarz weterynarii w łódzkiej całodobowej klinice Lancet, prowadzący Moduły 1, 3, 4 i 5 Doświadczony lekarz weterynarii, skupiający się w swojej praktyce na stanach neurologicznych małych zwierząt. Napędzany ciągłą chęcią zdobywania nowej wiedzy uczestniczył w tak wielkiej liczbie kursów, szkoleń i konferencji na całym świecie, że już dawno zabrakło mu ścian na dyplomy. Z pasją śledzi informacje o nowocześniejszych technikach i najświeższych odkryciach w neurologii weterynaryjnej, które stosuje w codziennej pracy z pacjentem oraz jako podstawę organizowanych przez siebie warsztatów, podczas których wprowadza innych lekarzy w tajniki tej wymagającej dziedziny.

lek.wet. Magdalena West

Lekarka weterynarii w Centre for Animal Referral and Emergency w Melbourne (Australia), prowadząca Moduł 6 Po ukończeniu studiów w Polsce z miejsca wyjechała do Australii, by spełnić swoje marzenia o pracy na antypodach. Po zdaniu egzaminu Australasian Veterinary Examination rozpoczęła zdobywanie doświadczenia w specjalistycznej klinice w nowozelandzkim Auckland, by następnie przenieść się do Bendigo. W tamtejszej klinice dziennej zakochała się w stanach nagłych i chirurgii tkanek miękkich. Obecnie pracuje i rozwija się w renomowanej klinice specjalistycznej w Melbourne, opiekując się najcięższymi przypadkami jako emergency and critical care veterinarian.

lek.wet. Patrycja Zimmermann

Lekarka weterynarii w Animal Emergency Service w Brisbane (Australia), prowadząca Moduł 2 Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu postanowiła wskoczyć na głęboką wodę i wyjechać na drugi koniec świata, gdzie na University of Queensland zdała Australasian Veterinary Examination. Swoje świeżo zdobyte uprawnienia i pasję połączyła w pracy w przychodniach pierwszego kontaktu w Melbourne, gdzie zdobyła doświadczenie w zakresie interny i chirurgii, którą szczerze uwielbia. Obecnie skupia się przede wszystkim na stanach nagłych, opiekując się pacjentami jako emergency and critical care veterinarian w renomowanej klinice w Brisbane, równocześnie rozwijając swoje umiejętności w ramach studiów podyplomowych Emergency Medicine and Critical Care na Uniwersytecie w Melbourne.

 • Organizator: Neurologiczne Stany Nagłe - kurs online
  W 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.
Importuj do Kalendarza Google