NEUROLOGICZNE STANY NAGŁE – KURS ONLINE

AnestezjologiaChoroby wewnętrzneIntensywna terapia i nagłe wypadkiMedycyna ratunkowaNeurologiaOrtopedia

Wyjątkowy, 7-tygodniowy kurs opieki nad pacjentami w nagłych stanach neurologicznych, prowadzony przez pasjonata tej dziedziny - lek.wet. Huberta Kołodziejczaka, wspieranego przez założycielki NEWGRADVETS - lek.wet. Magdalenę West i lek.wet. Patrycję Zimmermann. Dowiedz się jak zdiagnozować, ustabilizować i zabezpieczyć pacjenta w neurologicznym stanie nagłym, co zrobić, gdy przyjdzie Ci mierzyć się z padaczką, zaburzeniami równowagi, ostrym niedowładem/porażeniem kończyn lub urazem głowy, a także jak rozmawiać z przerażonym opiekunem, aby opanować emocje i dowiedzieć się z wywiadu jak najwięcej. 

Dołącz do nas, ucz się wygodnie i zgodnie z własnym kalendarzem, gdzie i kiedy zechcesz, zdobywając cenną wiedzę, którą zastosujesz w swojej codziennej praktyce!

Kurs obejmuje:

 • 6 modułów tematycznych - ponad 12 godzin nagrań, podzielonych na ułatwiające naukę, krótkie wideo (5-20 min),
 • Materiały dodatkowe do pobrania - notatki, diagramy, protokoły, wzory, a wszystko to dostępne przez 6 miesięcy od rozpoczęcia kursu,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń ułatwiający Ci organizację nauki,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe w postaci zagadek klinicznych - żadnych referatów, sama praktyka i nasz feedback
 • Quizy pozwalające Ci sprawdzić swoją wiedzę przed i po każdym module,
 • 6 sesji Q&A - zadawaj anonimowe pytania do każdego modułu,
 • Dwa terminy egzaminu końcowego - dostęp do nagrań masz przez cały ten czas,
 • Imienny certyfikat potwierdzający zdanie egzaminu.

Program kursu - kolejne moduły merytoryczne udostępniane są w każdy poniedziałek, punktualnie o 8:00, na naszej dedykowanej platformie online: 

 • 20 maja 2024 - Moduł 1 - Diagnoza chorób układu nerwowego
 • 27 maja 2024 - Moduł 2 - Stabilizacja pacjenta w stanie nagłym oraz komunikacja z jego opiekunem
 • 3 czerwca 2024 - Moduł 3 - Stan padaczkowy: od wprowadzenia do pełnej diagnozy
 • 10 czerwca 2024 - Moduł 4 - Zaburzenia równowagi: od wprowadzenia do terapii
 • 17 czerwca 2024 - Moduł 5 - Ostry niedowład/porażenie kończyn
 • 24 czerwca 2024 - Moduł 6 - Uraz głowy
 • 13 lipca 2024 -Egzamin pisemny (1 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59
 • 27 lipca 2024 - Egzamin pisemny (2 termin) - dostępny od soboty godz. 8:00 do niedzieli 23:59

Kurs kończy się egzaminem (dwa terminy), którego zdanie nagradzane jest imiennym certyfikatem oraz aż 30 punktami edukacyjnymi!

WEBINAR

Szczegóły

Kurs odbywa się w formie online, na dedykowanej platformie, dostępnej w formie desktop, jak i z poziomu urządzeń mobilnych.

lek.wet. Hubert Kołodziejczak

Lekarz weterynarii w łódzkiej całodobowej klinice Lancet. Doświadczony lekarz weterynarii, skupiający się w swojej praktyce na stanach neurologicznych małych zwierząt. Napędzany ciągłą chęcią zdobywania nowej wiedzy uczestniczył w tak wielkiej liczbie kursów, szkoleń i konferencji na całym świecie, że już dawno zabrakło mu ścian na dyplomy. Z pasją śledzi informacje o nowocześniejszych technikach i najświeższych odkryciach w neurologii weterynaryjnej, które stosuje w codziennej pracy z pacjentem oraz jako podstawę organizowanych przez siebie warsztatów, podczas których wprowadza innych lekarzy w tajniki tej wymagającej dziedziny.

lek.wet. Magdalena West

Lekarz weterynarii Emergency and Critical Care w Centre for Animal Referral and Emergency w Melbourne, Australia; Założycielka NEWGRADVETS Wkrótce po studiach spełniła swoje marzenie o przeprowadzce na Antypody, zdała egzamin Australasian Veterinary Examination i rozpoczęła pracę w klinice specjalistycznej w Auckland w Nowej Zelandii, następnie zdobyła kilkuletnie doświadczenie w klinice dziennej w Bendigo, gdzie zakochała się w stanach nagłych oraz chirurgii tkanek miękkich. Obecnie pracuje w znanej klinice specjalistycznej w Melbourne, gdzie zajmuje się stanami nagłymi. W wolnym czasie lubi podróżować po świecie wykorzystując tanie loty, pić herbatę oraz spędzać czas z mężem i psiakiem Laylą.

lek.wet. Patrycja Zimmermann

Lekarz weterynarii Emergency and Critical Care w Animal Emergency Service w Brisbane, Australia Założycielka NEWGRADVETS Jeszcze przed otrzymaniem dyplomu na uczelni w Polsce zdecydowała się na przygodę życia i wyjechała do Australii, gdzie zdała egzaminy Australasian Veterinary Examination na University of Queensland otrzymując prawo wykonywania zawodu na Antypodach. Karierę zawodową rozpoczęła pracując w przychodniach pierwszego kontaktu w Melbourne, gdzie zdobyła doświadczenie zarówno w internie, jak i chirurgii. Od kilku lat pracuje w renomowanej klinice stanów nagłych Animal Emergency Service w Brisbane. Chirurgia i stany nagłe są jej ulubioną dziedziną. Aktualnie w trakcie studiów podyplomowych z Emergency Medicine and Critical Care na Uniwersytecie w Melbourne.

 • Organizator: NEUROLOGICZNE STANY NAGŁE - KURS ONLINE
  W 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.
Importuj do Kalendarza Google