Nefrologia i urologia psów i kotów w praktyce

Nefrologia i urologia

Szkolenie skierowane jest do:Wszystkich lekarzy weterynarii oraz studentów ostatniego roku medycyny weterynaryjnej zainteresowanych zgłębianiem tematyki nefrologii i urologii małych zwierząt i opanowaniem konkretnych umiejętności praktycznych. Szkolenie przeznaczone jest zarówno dla osób początkujących, jak również zajmujących się diagnostyką układu wydalniczego oraz nerek, ale mających w związku z tym wiele rozterek i wątpliwości.

UWAGA: Nie ma obowiązku odbycia wcześniejszych szkoleń/warsztatów u nas! Sam decydujesz z jakiego rodzaju szkolenia/warsztatów korzystasz.

Uczestnicy szkolenia:

 • lekarze weterynarii
 • studenci ostatniego roku medycyny weterynaryjnej

Cel szkolenia:

Praktyczna nauka badania moczu od pobrania do wykonania (techniki pobrania moczu, laboratoryjne badanie moczu, urohydropropulsje, pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego). Praktyczna nauka wykonywania mierzenia ciśnienia (dobór odpowiednich mankietów, praktyczny pomiar ciśnienia, najczęstsze błędy pomiarowe, metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna). Zakres tematyczny szkolenia został tak opracowany, aby zdobyta wiedza i praktyczne umiejętności zostały opanowane oraz wykorzystane w codziennej pracy po ukończonym szkoleniu. Szkolenie to niepowtarzalna okazja, aby skorzystać z fachowej wiedzy praktycznej i bogatego doświadczenia naszych trenerów, specjalizujących się w nefrologii i urologii oraz jest uzupełnieniem wiedzy z części pierwszej.

Co powinieneś wiedzieć po naszym szkoleniu:

Szkolenie to NOWOŚĆ na naszym rynku edukacyjnym. Po naszym szkolenie badanie moczu spokojnie wykonasz samodzielnie, pobierzesz materiał do badania z gruczołu krokowego i wykonasz urohydropropulsje. Dowiesz się wszystkiego o badaniu ciśnienia - od doboru mankietów, metody mierzenia - czyli aspektów technicznych, po samo wykonanie mierzenia ciśnienia i błędy pomiarowe. Pracując w zespołach medycznych, będziesz musiał na podstawie otrzymanych przypadków zaproponować dalszą diagnostykę oraz propozycję leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania. Wiedza i umiejętności zdobyte na tym szkoleniu z pewnością zaprocentują w codziennej praktyce.

PROGRAM:

Sobota

08.00-09.00 Śniadanie
09.00-13.00 BLOK WYKŁADÓW

 • Badanie moczu od A do Z – dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys
 • Wszystko o pomiarze ciśnienia krwi- lek. wet. Magdalena Kraińska

13.00-14.00 Przerwa obiadowa
14.00-18.00 BLOK WARSZTATÓW

Część I- Badanie moczu od pobrania do wykonania:

 • techniki pobrania moczu
 • laboratoryjne badanie moczu
 • urohydropropulsje
 • pobranie materiału do badania z gruczołu krokowego

Część II- Technika pomiaru ciśnienia u psa i kota:

 • dobór odpowiednich mankietów
 • praktyczny pomiar ciśnienia
 • najczęstsze błędy pomiarowe
 • metoda dopplerowska a metoda oscylometryczna

19.00-21.00 Kolacja

Niedziela

08.00-09.00 Śniadanie
09-13.00 BLOK WARSZTATÓW

Samodzielna praca w zespołach medycznych 3-osobowych:

 • każda grupa otrzyma przypadki kliniczne urologiczne i nefrologiczna z opisanymi objawami oraz badaniami dodatkowymi.
 • zadaniem każdej grup będzie zaproponowanie dalszej diagnostyki oraz propozycji leczenia z uwzględnieniem wszystkich możliwości terapeutycznych oraz rokowania.

13.00-13.30 Zakończenie szkolenia – rozdanie zaświadczeń, obiad, wyjazd.

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

dr n. wet. Sylwia Lew-Kojrys

lek. wet. Magdalena Kraińska

 • Organizator: Nefrologia i urologia psów i kotów w praktyce
  Specjaliści MasterVet w ramach organizowanych kursów kładą szczególny nacisk na część praktyczną, która odbywa się pod nadzorem wysokiej klasy ekspertów i jednocześnie autorytetów w poszczególnych zastosowaniach współczesnej medycyny weterynaryjnej, mających duże doświadczenie zawodowe oraz edukacyjne.
Importuj do Kalendarza Google