Medycyna ratunkowa i anestezjologia – konferencja i warsztaty

AnestezjologiaMedycyna ratunkowa
Gorąco zapraszamy wszystkich lekarzy weterynarii zainteresowanych leczeniem stanów nagłych, intensywną terapią oraz bezpiecznym znieczulaniem swoich pacjentów.
Na nasze zaproszenie, po raz pierwszy w Polsce, wykłady wygłoszą lek. wet. Daria Starybrat PGCertVMS MVetMed DACVECC DECVECC MRCVS pracująca na co dzień na wydziale medycyny weterynaryjnej w Edynburgu w Wielkiej Brytanii oraz dr n. wet. Marta Kantyka DECVAA, która uczy na wydziale w Bern w Szwajcarii.
Konferencja poprzedzona będzie dniem warsztatowym 21 października, podczas którego uczestnicy będą ćwiczyć praktyczne techniki znieczulenia oraz intensywnej terapii.
Na sobotni wieczór zaplanowaliśmy spotkanie integracyjne przy winie.

PROGRAM

Warsztaty praktyczne – piątek

9:00-18:00 z przerwą obiadową

Warsztaty realizowane w trybie “blended learning” – kursanci otrzymują materiały i źródła przed warsztatami (tzw. journal club), aby w dniu szkolenia skupić się w 100% na praktycznym wykonywaniu czynności pod okiem naszych instruktorów przy minimum powtórki z teorii. Nauczysz się kluczowych technik w złotym standardzie.

Tematyka:

  • Znieczulenia – miejscowe, blok międzyżebrowy, blokada nadoponowa,
  • Dostępy do płynoterapii – nacięcie, doszpikowy, dojście centralne,
  • Punkcja i zakładanie drenu do klatki piersiowej i jamy brzusznej,
  • Zakładanie sondy doprzełykowej i donosowej,
  • Tracheotomia i tracheostomia oraz techniki intubacji i podawania tlenu,
  • Wentylacja mechaniczna pacjenta,
  • Intensywny trening z szybkich kalkulacji – dawki leków, płynoterapia, luka anionowa.

Dzień 1 konferencji – sobota

8:00 – 9:00 Rejestracja
9:00 – 9:15 Rozpoczęcie konferencji
9:15 – 10:15 Wstrząs i płynoterapia – D. Starybrat
10:15 – 11:15 Transfuzja i protokoły krwiodawstwa – D. Starybrat
11:15 – 11:45 Przerwa kawowa
11:45 – 12:45 Bezpieczna sedacja i znieczulenie w stanach nagłych (z uwzgl. zespołu brachycefalicznego i paraliżu krtani) – M. Kantyka
12:45 – 13:45 Terapia bólu w stanach nagłych – M. Kantyka
13:45 – 15:00 Przerwa obiadowa
15:00 – 16:00 Diagnostyka i monitoring pacjenta (TFAST, AFAST, punkcja diagnostyczna jamy opłucnej oraz brzusznej, badanie krwi z uwzględnieniem gazometrii) – D. Starybrat, M. Kantyka
16:00 – 16:30 Przerwa kawowa
16:30 – 17:30 Druga część wykładu – D. Starybrat, M. Kantyka
17:30 – 18:00 Sesja pytań

Dzień 2 konferencji – niedziela

9:45 – 10:00 Rozpoczęcie
10:00 – 11:00 Znieczulenie w cesarskim cięciu i opieka nad noworodkami  (z uwzgl. dostępu naczyniowego) – M. Kantyka
11:00 – 12:00 Zespół urologiczny kotów oraz ostra niewydolność nerek – kluczowe aspekty znieczulenia pacjentów – M. Kantyka, D. Starybrat
12:00 -12:30 Przerwa kawowa
12:30 – 13:00 Duszność u psów i kotów – D. Starybrat
13:00 – 14:00 Nowoczesne znieczulenie – najnowsze doniesienia – M. Kantyka
14:00 – 15:30 Przerwa obiadowa
15:30 – 16:30 Zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej i nowoczesne metody monitoringu pacjenta – M. Kantyka, D. Starybrat
16:45 – 17:15 Sesja pytań
17:15 – 17:30 Zakończenie konferencji

PROWADZĄCE

dr n. wet. Marta Kantyka

DECVAA

Marta  ukończyła weterynarię w 2011 we Wrocławiu. Zaraz po studiach wyjechała do Wiednia gdzie pracowała jako anestezjolog na tamtejszym  uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej. W 2013 zaczęła staż rotacyjny i anestezjologiczny  na University of Pennsylvania w  Stanach Zjednoczonych, jednego z pięciu najlepszych uniwersytetów w USA. Po dwóch latach wróciła od Europy, i rozpoczęła rezydenturę  z anestezjologii i terapii bólu na wydziale medycyny weterynaryjnej w Zurychu. Podczas rezydentury ukończyła również doktorat na tym samym uniwersytecie. Po zakończeniu rezydentury w 2019, przeniosła się na Uniwersytet w Bern, w Szwajcarii, gdzie jest wykładowca klinicznej anestezjologii. W 2021 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny. Ulubioną działką Marty jest znieczulanie krytycznych przypadków i intensywna terapia okołooperacyjna. Marta uwielbia wykładać i obecnie jest na etapie rozpoczęcia 5 letniego programu szkoleniowego z nowoczesnych metod nauczania na Uniwersytecie w Bern. Większość czasu poza praca spędza wyprowadzając swojego (dość wrednego) jamnika – Giacomo, bądź też na siłowni Crossfitu – gdzie udaje, że wie co robi.

lek. wet. Daria Starybrat

PGCertVMS MVetMed DACVECC DECVECC MRCVS

Daria studiowała medycynę weterynaryjną w Lublinie, potem w Brnie, a ukończyła na wydziale medycyny weterynaryjnej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracowała w Polsce, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W 2020 roku ukończyła 3-letnią rezydenturę i studia podyplomowe w Royal Veterinary College w Londynie. W tym samym roku zdała egzamin końcowy uzyskując tytuł amerykańskiego specjalisty z zakresu opieki w nagłych przypadkach i opiece krytycznej małych zwierząt (DACVECC) a w 2022 uzyskała również tytuł europejskiego specjalisty (DECVECC). Daria obecnie wykłada na wydziale medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu w Edynburgu a w wolnych chwilach zwiedza znane i mniej znane zakątki Szkocji.

Lokalizacja

Komitetu Obrony Robotników 24, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

dr n. wet. Marta Kantyka

DECVAA Marta ukończyła weterynarię w 2011 we Wrocławiu. Zaraz po studiach wyjechała do Wiednia gdzie pracowała jako anestezjolog na tamtejszym uniwersytecie Medycyny Weterynaryjnej. W 2013 zaczęła staż rotacyjny i anestezjologiczny na University of Pennsylvania w Stanach Zjednoczonych, jednego z pięciu najlepszych uniwersytetów w USA. Po dwóch latach wróciła od Europy, i rozpoczęła rezydenturę z anestezjologii i terapii bólu na wydziale medycyny weterynaryjnej w Zurychu. Podczas rezydentury ukończyła również doktorat na tym samym uniwersytecie. Po zakończeniu rezydentury w 2019, przeniosła się na Uniwersytet w Bern, w Szwajcarii, gdzie jest wykładowca klinicznej anestezjologii. W 2021 roku zdała europejski egzamin specjalizacyjny. Ulubioną działką Marty jest znieczulanie krytycznych przypadków i intensywna terapia okołooperacyjna. Marta uwielbia wykładać i obecnie jest na etapie rozpoczęcia 5 letniego programu szkoleniowego z nowoczesnych metod nauczania na Uniwersytecie w Bern. Większość czasu poza praca spędza wyprowadzając swojego (dość wrednego) jamnika – Giacomo, bądź też na siłowni Crossfitu – gdzie udaje, że wie co robi.

lek. wet. Daria Starybrat

PGCertVMS MVetMed DACVECC DECVECC MRCVS Daria studiowała medycynę weterynaryjną w Lublinie, potem w Brnie, a ukończyła na wydziale medycyny weterynaryjnej we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów pracowała w Polsce, Irlandii i Wielkiej Brytanii. W 2020 roku ukończyła 3-letnią rezydenturę i studia podyplomowe w Royal Veterinary College w Londynie. W tym samym roku zdała egzamin końcowy uzyskując tytuł amerykańskiego specjalisty z zakresu opieki w nagłych przypadkach i opiece krytycznej małych zwierząt (DACVECC) a w 2022 uzyskała również tytuł europejskiego specjalisty (DECVECC). Daria obecnie wykłada na wydziale medycyny weterynaryjnej Uniwersytetu w Edynburgu a w wolnych chwilach zwiedza znane i mniej znane zakątki Szkocji.

  • Organizator: Medycyna ratunkowa i anestezjologia - konferencja i warsztaty
    Firma świadczy profesjonalne usługi dla lekarzy weterynarii, techników i studentów - konferencje, warsztaty i kursy z różnych dziedzin weterynarii, marketingu, biznesu i social media oraz usługi dedykowane, tj. audyty, szkolenia zamknięte, konsultacje biznesowe dotyczące ustalania cen, motywowania zespołu, rozmowy z klientem, technik sprzedażowych w weterynarii.
Importuj do Kalendarza Google