Kurs "Onkologia kliniczna psów i kotów cz. 1"

Onkologia

Z przyjemnością zapraszamy na pierwszą część kursu „Onkologia kliniczna psów i kotów”, który odbędzie się 12-13 marca 2022 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Kurs będzie prowadzony przez Katarzynę Purzycką, pierwszego i jedynego w Polsce dyplomowanego specjalistę onkologii małych zwierząt (DipACVIM).

Katarzyna Purzycka DVM, MVetMed, MRCVS, DipACVIM (Oncology), American Specialist in Veterinary Oncology, RCVS recognised Specialist in Veterinary Oncology) ukończyła wydział medycyny weterynaryjnej w SGGW w Warszawie w 2014 roku. Po ukończeniu studiów odbyła roczny staż w klinice uniwersyteckiej wydziału weterynarii w Monachium, a następnie staż specjalistyczny z onkologii małych zwierząt w klinice referencyjnej Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii. Po odbyciu 3-letniej rezydentury prestiżowego programu ACVIM oraz studiów podyplomowych z onkologii w Royal Veterinary College w Londynie jako pierwsza Polka otrzymała tytuł dyplomowanego specjalisty onkologii małych zwierząt w 2019 roku. Następnie założyła oddział onkologiczny w jednej z największych klinik referencyjnych w Wielkiej Brytanii. Kasia regularnie występuje na konferencjach w Polsce i innych krajach. Jest również autorką wielu publikacji w prasie weterynaryjnej zarówno w Polsce jak i na świecie.

Celem kursu jest dostarczenie wiedzy teoretycznej i praktycznej o naszych onkologicznych pacjentach.

Koszt uczestnictwa wynosi 2400 zł brutto.

Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą między 18:00 a 19:00. Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunche, których koszty wliczone są w cenę kursu.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).
Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher
DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Plan kursu:

1. Podejście do pacjenta onkologicznego, podstawy diagnostyki i leczenia nowotworów u psów i kotów
2. Zespoły paranowotworowe i wybrane stany nagłe w onkologii małych zwierząt
3. Cytostatyki, inhibitory kinazy tyrozynowej, chemioterapia metronomiczna oraz jak radzić sobie z działaniami niepożądanymi
4. Mastocytomy u psów: kiedy się martwić, jak i kiedy leczyć?
5. Chłoniaki u psów, rozpoznawanie, leczenie i monitorowanie pacjenta
6. Chłoniaki u kotów, rozpoznawanie, leczenie i monitorowanie pacjenta
7. Nowotwory głowy i szyi

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

Katarzyna Purzycka

  • Organizator: Kurs "Onkologia kliniczna psów i kotów cz. 1"
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google