Kurs "Algorytmy diagnostyczne w dermatologii psów i kotów" z Francesco Albanese

CytologiaDermatologia

Z przyjemnością zapraszamy na dwudniowy kurs „Algorytmy diagnostyczne w dermatologii psów i kotów” z Francesco Albanese, który odbędzie się 8-9 października 2022 r. w Warszawie, w okolicy Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET.

Kurs przeznaczony jest dla osób, które chcą pod okiem jednego z najwybitniejszych cytologów poszerzyć swoją wiedzę cytologiczną oraz szlifować umiejętności diagnostyki dermatologicznej.

Tematyka kursu:

  • Trichogram (ok. 5 godzin) – teoria i praktyka
  • Diagnostyka grzybic – PCR, posiew i jak zrobić preparat bezpośredni?
  • Badania diagnostyczne w dermatologii – które samodzielnie, a które w laboratorium?
  • Przypadki kliniczne – jakie badania zostały wykonane, a jakie pozwoliły na postawienie rozpoznania?

Kurs jest prowadzony przez  dr. Francesco Albanese z Włoch, lekarza weterynarii z ponad 20-letnią praktyką kliniczną w zakresie dermatologii, autora uwielbianego przez cytologów podręcznika „Canine and Feline Skin Cytology”. Z racji, że doktor Albanese konsultuje przypadki najtrudniejsze dermatologiczne, zajęcia mają charakter niezwykle praktyczny i w ich trakcie usłyszymy wiele wskazówek przydatnych w codziennej pracy.

Zajęcia mają formę interaktywnego wykładu przerywanego sesjami zajęć praktycznych poświęconych pracy z preparatami cytologicznymi. Każdy z uczestników, pracując z preparatami pod mikroskopem, będzie miał możliwość przeanalizowania różnych przypadków i przedyskutowania swoich wątpliwości z prowadzącym. Kurs jest tłumaczony z języka angielskiego na język polski.

W koszt kursu wliczone są przerwy kawowe oraz obiad.  Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą ok. 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą.

Koszt  uczestnictwa w warsztatach wynosi 3000 zł brutto płatne jednorazowo.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

Francesco Albanese

  • Organizator: Kurs "Algorytmy diagnostyczne w dermatologii psów i kotów" z Francesco Albanese
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google