Kryzys Addisona – Moduł 6 – Kurs Stany Nagłe (ONLINE)

Medycyna ratunkowa

Kryzys Addisona czyli ostra niewydolność nadnerczy: jedną z najczęściej przeoczonych chorób jest ostra niewydolność nadnerczy, w której pacjenci trafiają do gabinetu z niespecyficznymi objawami. Prawidłowe rozpoznanie tej choroby jest niezbędne by pacjent miał szansę na przeżycie. Omówione zostaną prawdziwe przypadki kliniczne, badania dodatkowe oraz leczenie. Czy wiesz jaką rolę odgrywają elektrolity Na i K w chorobie Addisona?

____________________________________________________

Stany nagłe POZIOM 2 to kurs skierowany jest do lekarzy weterynarii, którzy chcą rozwinąć wiedzę i umiejętności niezbędne do reagowania w sytuacjach nagłych. Podczas tego 9-tygodniowego kursu poznasz kluczowe aspekty diagnozowania i leczenia pacjentów w stanach nagłych. 

Kurs jest kontynuacją kursu “Podstawy Stanów Nagłych poziom I” ale może być również zakupiony bez zrobienia I poziomu. 

Cena kursu: 2200zł - możliwość płatności ratalnych

Tematy:  zaburzenia elektrolitowe (rozpoznanie, diagnoza, postępowanie), gazometria krwi i równowaga kwasowo-zasadowa, neurologiczne stany nagły, niedrożność cewki moczowej, dystocja, opieka nad noworodkami, toksykologia (m.in. zatrucia ksylitolem, marihuaną, permetryną, metaldehydem, ostre zatrucie teobrominą, albuterolem, rodentycydami, glikolem etylenowym oraz mykotoksynami), kryzys Addisona oraz ostre rozszerzenie i skręt żołądka. Dokładny opis modułów jest na stronie.

Twoje korzyści: 

 • 9 modułów - łącznie ponad 20 godzin nagrań wideo,
 • 6-miesięczny dostęp do notatek, materiałów dodatkowych i quizów,
 • Autorski zeszyt ćwiczeń do pracy podczas kursu - łącznie ponad 300 stron notatek z kursu,
 • Indywidualnie sprawdzane zadania domowe, quizy i egzamin końcowy,
 • Materiały dodatkowe do pobrania 
 • 8 sesji Q&A - możliwość zadawania anonimowych pytań do każdego modułu,
 • Certyfikat ukończenia kursu po zdaniu egzaminu końcowego.
 • Punkty edukacyjne- Po ukończeniu szkolenia uczestnik otrzyma zaświadczenie oraz uzyska punkty edukacyjne zgodnie z Uchwałą nr 35/2018/VII z dnia 7 grudnia 2018 r. w sprawie dobrowolnego ustawicznego kształcenia lekarzy weterynarii.

Dr Magdalena West

Dr Patrycja Zimmermann

 • Organizator: Kryzys Addisona - Moduł 6 - Kurs Stany Nagłe (ONLINE)
  W 2015 roku dwie absolwentki weterynarii wyjechały na drugi koniec świata w pogoni za marzeniami. Nie znały się, ale łączyło je jedno: wielka pasja do medycyny weterynaryjnej. Dzięki ciężkiej pracy osiągnęły zawodowy sukces i zaczęły operować w renomowanych klinikach stanów nagłych w Australii, dokumentując swoją pasję na instagramie @foreignvets. Praca za granicą, wysokie standardy leczenia i konieczność dokształcania się na własną rękę, uświadomiły im istnienie luki w nauczaniu praktycznej weterynarii w naszym kraju. Tak zrodził się pomysł na NEWGRADVETS.
Importuj do Kalendarza Google