KONFERENCJA ONLINE – "Płyny z jam ciała okiem specjalistów"

Medycyna ratunkowa
PŁYNY Z JAM CIAŁA 
OKIEM SPECJALISTÓW
Konferencja szkoleniowa online
 
Data: 12.05.2024r. godz. 09:00
Czas trwania: ok. 8h
Prowadzący:
lek. wet. Dominika Ostrowska
dr nauk lek. wet. Aleksandra Garbiec
lek. wet. Anna Jarosińska
To będzie ogrom weterynaryjnych wrażeń!
Pierwsza taka konferencja szkoleniowa w Polsce prowadzona
przez specjalistów ze stanów nagłych, radiologii i diagnostyki weterynaryjnej!

PLAN KONFERENCJI:

09:00 – 11:30
Część 1 – Płyny okiem diagnostyka laboratoryjnego

 

Prelegent: lek. wet. Anna Jarosińska 

Zakres wykładu:
1. Budowa fizjologicznych jam ciała: jama otrzewnej, jama opłucnej, jama osierdzia.
2. Mechanizmy gromadzenia się płynów w jamach ciała.
3. Rodzaje płynów z jam ciała: przesięk, przesięk zmodyfikowany, wysięk.
4. Pobieranie materiału do badań.
5. Badanie płynów z jam ciała - badanie ogólne i badanie cytologiczne.
6. Kryteria różnicowania płynów z jam ciała.

12:00 – 15:30
Część 2 – Płyny okiem specjalisty stanów nagłych

 

Prelegent: lek. wet. Dominika Ostrowska

Zakres wykładu:
1. Płyn w klatce piersiowej - torakocenteza
· najczęstsze przypadki kliniczne: pacjent kardiologiczny, pacjent z wysiękiem septycznym, nowotworowym, chłonkopiersie,
2. Płyn w worku osierdziowym - perikardiocenteza
· diagnostyka różnicowa, postępowanie diagnostyczne, możliwości lecznicze i rokowanie
3. Punkcja jamy brzusznej
· najczęstsze przypadki kliniczne: krwiobrzusze, uroabdomen, zakaźne zapalenie otrzewnej, pacjent kardiologiczny, żółciowe zapalenie otrzewnej,
 · postępowanie diagnostyczne i lecznicze.

16:00 – 17:00
Część 3 – Płyny okiem radiologa

 

Prelegent: dr lek. wet. Aleksandra Garbiec

Zakres wykładu:
1. Diagnostyka płynów w jamach ciała poprzez badanie USG.
2. Diagnostyka płynów w jamach ciała poprzez badanie RTG.

W cenie konferencji:

- wykład na żywo wraz z możliwością zadawania pytań do prowadzących oraz sesją Q&A,
- 30 dni dostępu do nagrania z konferencji,
- materiały w formie pdf do druku (wysyłane przed konferencją),
- certyfikat uczestnictwa.
Cena: 299,00zł (Wystawiamy fakturę VAT)

dr lek. wet. Aleksandra Garbiec

RADIOLOGIA WETERYNARYJNA W 2018 ukończyła z wyróżnieniem medycynę weterynaryjną na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od tego czasu pracuje na stanowisku lekarza weterynarii w największej klinice dla zwierząt w Lublinie ( Lubelskie Centrum Małych Zwierząt). Swoją pracę zawodową poświęca radiologii weterynaryjnej - aktualnie skupia się na przyjmowaniu i diagnozowaniu pacjentów poprzez badania USG i RTG. Od 2020 pracuje również na stanowisku asystenta w katedrze etologii zwierząt i łowiectwa gdzie uczy przyszłych studentów behawiorystyki, dietetyki oraz fizjoterapii. W 2023r. obroniła doktorat uzyskując tytuł doktora.

lek. wet. Anna Jarosińska

DIAGNOSTYKA LABORATORYJNA Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego. W czasie studiów odbywała szkolenia i praktyki w weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym, w którym, po uzyskaniu dyplomu, podjęła pracę. W trakcie drogi zawodowej zdobyła doświadczenia jako nauczyciel akademicki w Klinice Chorób Dużych Zwierząt SGGW oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum weterynaryjnym. Obecnie kształci się na studiach specjalizacyjnych z weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej oraz odbywa szkolenia z zakresu analityki ogólnej, kontroli jakości w laboratoriach medycznych oraz audytów norm ISO.

lek. wet. Dominika Ostrowska

STANY NAGŁE Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w Polsce w 2017 roku. Od razu po studiach zaczęła pracować w lecznicy całodobowej, gdzie zdobywała doświadczenie w różnych dyscyplinach medycyny weterynaryjnej. Przez pierwsze cztery lata zawodowej pracy nie opuszczała bloku operacyjnego, gdzie zdobyła nieocenione doświadczenie w anestezjologii i chirurgii. Po przeprowadzce do Francji w 2021 roku zrozumiała, że bardziej interesuje ją ratowanie życia w najczystszej postaci. Od roku robi asystenturę w stanach nagłych i na intensywnej terapii w Weterynaryjnym Centrum Hospitalizacyjnym Frègis w Paryżu, aktualnie jednej z trzech największych klinik w Europie.

  • Organizator: KONFERENCJA ONLINE - "Płyny z jam ciała okiem specjalistów"
    VetTech Szkolenia Weterynaryjne to miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze możesz zdobyć najnowszą wiedzę praktyczną. Połączyliśmy siły, aby stworzyć miejsce idealne dla Was - techników weterynarii, ale także innych zawodów związanych z medycyną weterynaryjną! Wyobraź sobie możliwość zdobycia wiedzy, która pozwoli Ci pielęgnować i leczyć zwierzęta! Teraz to możliwe, dzięki naszym fascynującym szkoleniom i webinarom weterynaryjnym! Czego możesz się nauczyć? Diagnozowania i leczenia różnych schorzeń zwierząt. Opieki nad zwierzętami w różnych etapach ich życia. Obowiązującymi zasadami profilaktyki zwierząt domowych. Radzenia sobie z nagłymi wypadkami i stanami krytycznymi. Wykonywania zróżnicowanych badań diagnostycznych. Profesjonalnej pielęgnacji zwierząt. Prawidłowej socjalizacji i terapii behawioralnej pupili. Nasz program szkoleniowy został starannie opracowany przez doświadczonych weterynarzy, którzy chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Tutaj nikt nie boi się zadawać pytań i wszyscy są otwarci na wymianę poglądów i doświadczenia! Bez względu na Twój poziom zaawansowania, nasze szkolenia są dostosowane do różnych potrzeb i umiejętności. Przewaga naszych szkoleń: Interaktywne zajęcia, które angażują i motywują do nauki. Elastyczne harmonogramy, które pozwalają na dostosowanie nauki do Twojego życia. Indywidualne podejście instruktorów, gotowych pomóc w rozwoju Twojej kariery weterynaryjnej. Konkurencyjne ceny pozwalające na rozwijanie swoich pasji! Nie zwlekaj! Przełam swoje ograniczenia i rozpocznij ekscytującą podróż w medycynie weterynaryjnej. Zapisz się na nasze szkolenia weterynaryjne już dziś!
Importuj do Kalendarza Google