KONFERENCJA KOMPETENCJE OSOBISTE KLUCZOWE W ROZWOJU ZAWODOWYM LEKARZA WETERYNARII. JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO

Zarządzanie

COMVET - Konferencja "KOMPETENCJE OSOBISTE W ROZWOJU ZAWODOWYM LEKARZA WETERYNARII. JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO"

BEZPŁATNY UDZIAŁ W KONFERENCJI DLA LEKARZY WETERYNARII

"KOMPETENCJE OSOBISTE W ROZWOJU ZAWODOWYM LEKARZA WETERYNARII. JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO"

10 grudnia 2022r. Hotel ****  Four Points by Sheraton Warszawa

Rejestracja poprzez formularz rejestracyjnej on-line:
https://wiedza.comvet.pl/konferencja

Kompetencje osobiste lekarzy weterynarii stają się równie ważne, dla wykonywania zawodu, co kompetencje stricte medyczne. Umiejętności osobiste mają wpływ nie tylko na współpracę z klientem, kooperację w zespole medycznym, ale rzutują też m.in.: na organizację czasu pracy, umiejętność łączenia życia zawodowego i prywatnego, kompetencje zarządzania emocjami, rozwiazywanie konfliktów, budowanie motywacji własnej i współpracowników.

Podczas konferencji w gronie lekarzy weterynarii, praktyków, wykładowców akademickich, przedstawicieli samorządu lekarsko- weterynaryjnego będziemy rozmawiać na temat tego jak zmienia się zawód lekarza weterynarii, jak poza umiejętnościami medycznymi, kompetencje osobiste stają się coraz ważniejsze w praktyce profesjonalisty. Czy można osiągać równowagę w rozwoju osobistym i zawodowym medyka, którym jest lekarz weterynarii, by zawczasu zapobiegać wypaleniu zawodowemu. I czy może być to rozwijające i wzmacniające, zarówno zawodowo jaki i prywatnie.

Dlaczego to tak ważne? Lekarze weterynarii, jako jedna z profesji medycznych, są zagrożeni wypaleniem zawodowym, częściej niż przedstawiciele innych zawodów. Mówi się, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć. W przypadku wypalenia zawodowego, którym są zagrożeni lekarze weterynarii, jest to szczególnie prawdziwe.

Na zapobieganie i radzenie sobie z wypaleniem zawodowym składają się kompetencje osobiste, które można nazwać filarami dbania o siebie profesjonalnego medyka. By skutecznie zapobiegać wypaleniu zawodowemu i podnosić swoje kompetencje warto doskonalić swoją wiedzę i umiejętności w obszarach: zaawansowanej komunikacji interpersonalnej, budowania asertywnej postawy i komunikacji, zarządzaniu czasem, zarządzaniu stresem oraz współpracy w zespole.

Wypaleniu zawodowemu można i trzeba zapobiegać, a jeżeli już profesjonalista znajdzie się na tej ścieżce, to można z niej zawrócić. Kluczowe w tym procesie jest budowanie ww. kompetencji osobistych.

Dlatego warto wiedzieć czym kompetencje osobiste dla lekarza weterynarii są, jaka mają rolę w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu, czy i jak można je doskonalić i co dobrego podnoszenie kwalifikacji w tym obszarze nam przynosi.

O tym wszystkim na konferencji

Udział w konferencji dla lekarzy weterynarii jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy

09:30-10:00 Rejestracja. Powitalna kawa i ciasteczka
10:00- 10:15 Powitanie
lek. wet. Inga Kołomyjska – Prezes Zarządu, Comvet 

lek. wet. Marek Mastalerek – Prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej
10:15-10:45 Wykład inauguracyjny
„Rozwój świadomości w zakresie potrzeby wzmacniania kompetencji miękkich u studentów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i praktykujących lekarzy weterynarii. Przeszłość, stan obecny oraz wyzwania przyszłości”

dr hab. n. wet. Michał Skibniewski, Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie

10:45-11:05 „Kompetencje osobiste lekarza weterynarii ważne w prowadzeniu i rozwijaniu praktyki lekarsko-weterynaryjnej”
dr hab. n. wet. Joanna Pławińska-Czarnak, Instytut Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, Członek Krajowego Sądu Lekarsko - Weterynaryjnego
11:05-11:25 „Lepiej zapobiegać niż leczyć. Czy i jak można przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu lekarzy weterynarii. Doskonalenie kompetencji osobistych lekarzy weterynarii w praktyce”
lek. wet. Inga Kołomyjska, Kierownik Projektu eCOMVET, Prezes Zarządu COMVET
Przerwa kawowa
12:00-13:45 Panel ekspertów

Czy warto i jak dbać o dobrostan emocjonalny lekarzy weterynarii i zapobiegać wypaleniu zawodowemu? Doskonalenie kompetencji osobistych i zawodowych lekarzy weterynarii

·       E-learning rola i praktyka w nowoczesnym podnoszeniu kompetencji profesjonalistów – PhD Renata Seredyńska - Head of a Teaching Programme Distance Learning the Nottingham University UK

·       Zarządzanie czasem w praktyce lekarza weterynarii – mgr Joanna Abramowicz

·       Z pamiętnika niemłodego lekarza weterynarii – o zawiłościach praktyki okiem praktyka – lek. wet. Paweł Mateńko

·       Komunikacja na wagę złota. Kompetencje osobiste lekarza weterynarii, a sprawy przed Sądem Lekarsko-Weterynaryjnym - dr hab. n. wet. Joanna Pławińska-Czarnak, Członek Krajowego Sądu Lekarsko-Weterynaryjnego

·       Podnoszenie kompetencji osobistych lekarzy weterynarii coraz łatwiejsze – kiedy technologia wkracza do edukacji i szkoleń, doświadczenia międzynarodowego projektu eCOMVET – lek. wet. Inga Kołomyjska

14:00 Zakończenie wydarzenia
Podsumowanie i zakończenie konferencji
14:00 – 15:00 Lunch

Liczba miejsc ograniczona! Zapisz się już dziś 

Rejestracja poprzez formularz rejestracyjnej on-line:
https://wiedza.comvet.pl/konferencja

Lokalizacja

Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów, ul. Suwak 7b, 02-676 Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

HOTEL Four Points by Sheraton Warsaw Mokotów

dr hab. n. wet. Joanna Pławińska-Czarnak

dr hab. n. wet. Michał Skibniewski

lek. wet. Inga Kołomyjska

lek. wet. Marek Mastalerek

lek. wet. Paweł Mateńko

mgr Joanna Abramowicz

PhD Renata Seredyńska

  • Organizator: KONFERENCJA KOMPETENCJE OSOBISTE KLUCZOWE W ROZWOJU ZAWODOWYM LEKARZA WETERYNARII. JAK UNIKNĄĆ WYPALENIA ZAWODOWEGO
    Wspieramy lekarzy weterynarii jak lepiej komunikować się, żeby lepiej leczyć. Pomagamy naszym klientom być jeszcze lepszymi, osiągać profesjonalne sukcesy z dbałością o siebie i swój rozwój. Przygotowujemy nasze szkolenia w oparciu o profesjonalne badania, sprawdzone światowe trendy i profesjonalne metodyki uczenia dorosłych profesjonalistów. Szkolenia COMVET pozwalają na szybkie, efektywne i trwałe osiąganie poprawy kompetencji osobistych lekarza weterynarii. Cenimy profesjonalizm i edukację opartą na badaniach i dowodach naukowych. Ważna jest dla nas etyka, wspieranie naszych Klientów w pomaganiu w Ich rozwoju profesjonalnym, osobistym i jako przedsiębiorców. Cieszymy się, kiedy pozyskana wiedza jest praktycznie stosowna z korzyścią dla pacjentów – zwierząt. Jesteśmy dumni kiedy dzięki naszemu wsparciu lekarze weterynarii mogą skuteczniej edukować właścicieli zwierząt by mogli oni jeszcze lepiej dbać o swoich podopiecznych.
Importuj do Kalendarza Google