IV Konferencja Chorób Małych Zwierząt ForVet

Choroby wewnętrzneDiagnostyka laboratoryjnaEpidemiologiaMedycyna ratunkowaNeurologiaTechnik weterynaryjny

IV Konferencja Chorób Małych Zwierząt ‘’ForVet’’ odbędzie się w dniach 11-12 września 2021 roku w Łodzi. Każda edycja konferencji to nowe doświadczenia czyniące to wydarzenie naukowe lepszym i bardziej interesującym. Do udziału w konferencji zaprosiliśmy czołowych polskich specjalistów z dziedzin leczenia małych zwierząt. W tym roku przedmiotem konferencji będą następujące zagadnienia: nowe zalecenia rozpoznawania i leczenie zakażeń układu moczowego psów i kotów; wybrane choroby tarczy międzykręgowej psów; ciekawe przypadki z codziennej praktyki - objawy, rozpoznanie, leczenie, rokowanie; babeszjoza psów - choroba o wielu obliczach; zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP) - etiopatogeneza, epidemiologia, rozpoznawanie, możliwości leczenia. Konferencja rozpocznie się o godzinie 10.00 w dniu 11 września 2021 roku na Stadion Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi przy al. Unii Lubelskiej 2.

Program Konferencji:

 

11.09.2021 – SOBOTA

9.00 - 10.00 Rejestracja uczestników
10.00 - 10.10 Otwarcie Konferencji „ForVET”
MODERATOR: Prof. dr hab. Roman Lechowski, Kierownik Katedry Chorób Małych Zwierząt z Kliniką, Wydział
Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

10.15 - 11.45 Nowe zalecenia rozpoznawania i leczenie zakażeń układu moczowego psów i kotów
Prof. dr hab. Roman Lechowski, Kierownik Katedry Chorób Małych Zwierząt z Kliniką, Wydział
Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

13.45 - 14.00 Dyskusja / przerwa kawowa

12.00-13.45 Wybrane choroby tarczy międzykręgowej psów
Lek. wet. Konrad Kalisz, Przychodnia weterynaryjna Animal w Łodzi

14.00 - 15.00 Lunch

15.00 - 16.30 Ciekawe przypadki z codziennej praktyki - objawy, rozpoznanie, leczenie, rokowanie.
Lek. wet. Magdalena Ostrzeszewicz, Adiunkt w Katedrze Chorób Małych Zwierząt z Kliniką, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

16.30 - 16.45 Dyskusja / zakończenie konferencji

 

12.09.2021 – NIEDZIELA

MODERATOR: Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

10.00 – 11.30 Babeszjoza psów - choroba o wielu obliczach
Prof. dr hab. Łukasz Adaszek, Katedra Epizootiologii i Klinika Chorób Zakaźnych, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

11.30 - 12.00 Dyskusja / przerwa kawowa

12.00 - 13.30 Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP) - etiopatogeneza, epidemiologia, rozpoznawanie, możliwości leczenia
Prof. dr hab. Tadeusz Frymus, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

13.30 - 13.45 Dyskusja/ przerwa kawowa

13.45 - 14.45 Zakaźne zapalenie otrzewnej kotów (FIP)

15.00 Dyskusja / lunch / zakończenie konferencji

Lokalizacja

Stadion Miejski w Łodzi, Aleja Unii Lubelskiej 2, Łódź

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

lek. wet. Konrad Kalisz

Absolwent Wydziału Weterynarii w Lublinie z 1996 roku. Po studiach pracował w Klinice Chirurgii Lubelskiego Wydziału Weterynaryjnego na stanowisku asystenta. Od 01.09.1998 jest współwłaścicielem przychodni Animal w Łodzi. Uzyskał tytuł specjalista z zakresu chorób psów i kotów oraz radiologii. Specjalizuje się w rozrodzie psów, neurologii psów i kotów oraz chirurgii i neurochirurgii. Jego pasją, obok pomocy cierpiącym zwierzętom są dalekie podróże.

lek. wet. Magdalena Ostrzeszewicz

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Warszawie, gdzie także obroniła w 2005 r. doktorat w Katedrze Chorób Wewnętrznych. Od 2006 roku jest zatrudniona na stanowisku adiunkta w Katedrze Chorób Małych Zwierząt z Kliniką, i zajmuje się diagnostyką oraz badaniami endoskopowymi przewodu pokarmowego i oddechowego u małych zwierząt, a także pracą dydaktyczną. Jest autorką lub współautorką artykułów dotyczących chorób układu oddechowego i pokarmowego u małych zwierząt.

prof. dr hab. Roman Lechowski

Kierownik Katedry Chorób Małych Zwierząt z Kliniką, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest specjalistą chorób psów i kotów, międzynarodowym autorytetem w dziedzinie chorób wewnętrznych zwierząt, zwłaszcza endokrynologii. Obecnie jest kierownikiem Jest autorem lub współautorem licznych publikacji naukowych, popularnonaukowych i podręczników z zakresu chorób wewnętrznych zwierząt o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym. Jest równocześnie redaktorem naczelnym Weterynarii po Dyplomie polskiego wydania „VeterinaryMedicine”.

prof. dr hab. Tadeusz Frymus

Polski lekarz weterynarii, profesor doktor habilitowany nauk weterynaryjnych, specjalista chorób zakaźnych zwierząt, wykładowca Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie, kierownik Zakładu Chorób Zakaźnych Małych Zwierząt na tymże wydziale, członek The European Advisory Board on Cat Diseases. Tematy jego prac naukowo-badawczych oscylują wokół takich chorób zakaźnych, jak białaczka kotów, zespół nabytego niedoboru immunologicznego kotów, zakaźne zapalenie otrzewnej kotów, nosówka. Od 1995 r. jest kierownikiem podyplomowych studiów specjalizacyjnych Choroby psów i kotów.

prof. dr hab. Łukasz Adaszek

Katedra Epizootiologii i Klinika Chorób Zakaźnych, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

  • Organizator: IV Konferencja Chorób Małych Zwierząt ForVet
    Miejska Arena Kultury i Sportu (MAKiS) od 2009 roku jest operatorem największych obiektów w Łodzi – hali widowiskowo-sportowej Atlas Arena, dwóch stadionów miejskich, Sport Areny oraz Moto Areny Łódź. Naszą domeną nie jest wyłącznie administrowanie obiektami. Organizujemy i współorganizujemy wydarzenia o charakterze targowym, sportowym, muzycznym i kulturalnym, w tym mecze piłki nożnej, siatkówki i koszykówki na szczeblu międzynarodowym, zawody biegowe, a także koncerty muzyczne, festiwale, występy estradowe, pokazy, pikniki, spotkania oraz wiele innych eventów. Wszystkim zainteresowanym umożliwimy również zwiedzanie naszych obiektów.
  • Organizator: IV Konferencja Chorób Małych Zwierząt ForVet
Importuj do Kalendarza Google