III Konferencja Ortopedii i Chirurgii Weterynaryjnej

Chirurgia
Mamy przyjemność serdecznie zaprosić Państwa na zbliżającą się wielkimi krokami III Konferencję Ortopedii i Chirurgii Weterynaryjnej. W planie warsztaty, sesje wykładowe, a to wszystko w malowniczym otoczeniu hotelu Olandia.

Przedstawiamy plan 𝐃𝐍𝐈 𝐖𝐘𝐊Ł𝐀𝐃𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇.

𝟐𝟓/𝟎𝟑 𝐎𝐑𝐓𝐎𝐏𝐄𝐃𝐈𝐀

𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐚𝐧𝐧𝐚
8:45-9:00 Otwarcie konferencji, przywitanie uczestników, prezentacja sponsorów
9:00 - 9:30 Patologie stawu ramiennego u psów /Lisa Piras/
9:30 - 10:00 Staw nadgarstkowy – niestabilność i artrodeza /Lisa Piras/
10:00-10:30 Wczesna diagnostyka dysplazji stawów biodrowych psów, symfizjodeza /Luca Vezzoni/
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚
11:00 - 11:30 Podwójna osteotomia miednicy /Luca Vezzoni/
11:30 - 12:00 Endoprotezowanie stawów biodrowych – wskazania i wykonanie /Luca Vezzoni/
12:30 - 13:00 Klasyfikacja deformacji przedramienia /Lisa Piras/
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐩𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚
14:30 - 15:00 Leczenie deformacji przedramienia /Lisa Piras/
15:00 - 15:30 PGR jako metoda leczenia zwichania rzepki /Luca Vezzoni/
15:30-16:00 Zastosowanie materiału osteokondukcyjnego w różnych przypadkach ortopedyznych. /Łukasz Prost/
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐜𝐳𝐨𝐫𝐧𝐚
16:30 - 17:00 Płyty blokowane – sukcesy i porażki /Michał Gnus/
17:00 - 17:30 Inspekcja stawu kolanowego – czy jest jeszcze miejsce na artrotomię? /Jakub Kaczmarek/

𝟐𝟔/𝟎𝟑 𝐂𝐇𝐈𝐑𝐔𝐑𝐆𝐈𝐀 𝐌𝐈𝐄̨𝐊𝐊𝐀

𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐫𝐚𝐧𝐧𝐚
9:00-9:30 Klatka piersiowa – anatomia oraz dostępy chirurgiczne /Bart Van Goethem/
9:30-10:00 Przetrwały przewód tętniczy (PDA) – techniki zamykania /Bart Van Goethem/
10:00-10:30 Anomalie pierścienia naczyniowego – typy oraz techniki zamykania /Bart Van Goethem/
10:30-10:45 Dyskusja
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚
11:15-11:45 Perikardektomia techniką minitarakotomii /Rafał Kraszewski/
11:45-12:15 Perikardektomia techniką torakoskopową /Bart Van Goethem/
12:15-12:45 Chylotorax – leczenie małoinwazyjne /Bart Van Goethem/
12:45-13:00 Dyskusja
13:00-14:00 Lunch
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐩𝐨ł𝐮𝐝𝐧𝐢𝐨𝐰𝐚
14:00-14:30 Usuwanie płata płuc – technika otwarta oraz endoskopowa /Bart Van Goethem/
14:30-15:00 Nowotwory serca – co możemy zrobić? /Rafał Kraszewski/
15:00-15:15 Dyskusja
𝐒𝐞𝐬𝐣𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐜𝐳𝐨𝐫𝐧𝐚
15:45-16:05 Gastropeksja laparoskopowa – motywacja oraz technika /Michał Gnus/
16:05-16:35 Chirurgia jelit – stare problemy i nowe fakty /Jakub Kaczmarek/
16:35-17:05 Chirurgia perianalna – bezproblemowa i bezkrwawa – czy to jest możliwe? /Jakub Kaczmarek/

Lokalizacja

Hotel Olandia, Prusim 5, 64-420 Prusim, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Bart Van Goeth ECVS Diplomate, Kierownik Oddziału Chirurgii Tkanek Miękkich, Kliniki Małych Zwierząt na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Gandawie, Belgia

Dr Bart Van Goethem jest absolwentem Uniwersytetu w Gandawie (Belgia). Ukończył program ECVS na Uniwersytecie w Utrechcie (Holandia) i tam również uzyskał tytuł doktora. Pracuje na Uniwersytecie w Gandawie, gdzie kieruje Kliniką Chirurgii Małych Zwierząt. Jest autorem i współautorem 6 rozdziałów w książkach o chirurgii oraz opublikował ponad 60 recenzowanych artykułów z dziedziny jego zainteresowań. Wygłosił ponad 500 wykładów krajowych i międzynarodowych, recenzował artykuły w 7 czasopismach naukowych. Jest propagatorem chirurgii małoinwazyjnej, którą wykorzystuje w swojej codziennej pracy.

dr n. wet. Michał Gnus

Adiunkt w Katedrze Chirurgii Weterynaryjnej na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych, UMK w Toruniu. Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytet Przyrodniczego we Wrocławiu. Od samego początku swojej pracy interesuje się technikami małoinwazyjnymi wykorzystywanymi w chirurgii. W trakcie studiów uczestniczył w rocznym programie klinicznym w Klinice Chirurgii Małych Zwierząt, Uniwersytetu Weterynaryjnego we Wiedniu. W 2018 roku odbył miesięczny staż z zakresu chirurgii w Szpitalu i Klinice Małych Zwierząt w Knoxville, Uniwersytet Tennessee, USA. W 2020 roku uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych, pisząc pracę o tematyce chirurgii laparoskopowej. Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w stażach, warsztatach i konferencjach z zakresu chirurgii i ortopedii w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii oraz Rumunii. Na co dzień wykorzystuje zaawansowaną diagnostykę endoskopową oraz wykonuje małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne m.in. artroskopowe oraz laparoskopowe. 

dr n. wet. Łukasz Prost

Jestem absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Po ukończeniu studiów odbyłem staż w całodobowej Klinice Weterynaryjnej Elwet w Warszawie, gdzie pod skrzydłami Dr Mariusza Mikowa rozpocząłem naukę chirurgii i ortopedii. Od 2016go roku do dzisiaj kilka razy do roku odbywam staże w Klinice Dr Jana Hnizdo w Pradze. Ponadto zdobywam doświadczenie w referencyjnych Klinikach weterynaryjnych w Niemczech oraz na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Turynie u Profesora Bruno Peirone. W lutym 2020 roku obroniłem pracę doktorską z zakresu fizjologii, której promotorem była Pani Prof. dr hab. Ewa Tomaszewska. Od 2015 roku razem z Żoną prowadzę Przychodnię Weterynaryjną w Warzymicach koło Szczecina, gdzie zajmuje się głównie ortopedią psów i kotów.

lek. wet. Jakub Kaczmarek, ECVS DIplomate

Po ukończeniu studiów weterynaryjnych we Wrocławiu w 2013 roku rozpoczął dwuletni staż chirurgiczny w klinice referencyjnej w Birkenfeld w Niemczech. Po odbyciu stażu wyjechał do Zurychu (Szwajcaria) i Gießen (Niemcy) na staże w celu dalszego studiowania ortopedii i medycyny sportowej. W 2016 roku rozpoczął rezydencję ECVS w Augsburgu w Niemczech i po 4 latach szkolenia został dyplomowanym chirurgiem ECVS tym samym stając się pierwszym i jedynym dyplomowanym europejskim specjalista chirurgi małych zwierząt z Polski. Aktualnie pracuje w referencyjnym centrum ortopedii i medycyny sportowej VETACARE w Erftstadt w Niemczech.

Lisa Piras ECVS Resident, wykładowca na Uniwersytecie w Turynie, Włochy

Lisa Piras, absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej w Turynie, obecnie niezależny pracownik naukowy tego Uniwersytetu. Jest członkiem i wykładowcą organizacji AO Vet. Jest autorką publikacji z zakresu ortopedii weterynaryjnej, prowadzi wykłady i warsztaty na międzynarodowych kongresach.

Luca Vezzoni ECVS Diplomate, Włochy

Luca Vezzoni, absolwent wydziału medycyny weterynaryjnej w Parmie, specjalista ECVS oraz członek EBVS (European Board of Veterinary Specialisation), autor licznych publikacji naukowych, wykładowca na międzynarodowych kongresach na całym świecie. Na co dzień pracuje w Klinice Weterynaryjnej Vezzoni w Kremonie, w której wykonuje się rocznie najwięcej w skali światowej protez stawu biodrowego u psów.

  • Organizator: III Konferencja Ortopedii i Chirurgii Weterynaryjnej
    Firma działa na rynku od 2020 roku. Zajmuje się organizacją wydarzeń popularyzujących wysokowyspecjalizowane kursy z dziedziny medycyny weterynaryjnej oraz sprzedażą sprzętu ortopedycznego (wiertarki i piły ortopedyczne)
Importuj do Kalendarza Google