Hematologiczne ABC – warsztaty

Diagnostyka laboratoryjna

Rejestracja: od godz. 8:30

Rozpoczęcie warsztatów: godz. 9:00

Zakończenie: ok. godz. 17:00
Godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak bardzo grupa będzie zaangażowana.

W trakcie warsztatów przewidziane są przerwy kawowe i lunchowa.

Są to zajęcia praktyczne, na których będziemy:

  • wykonywać diagnostyczne rozmazy krwi
  • dobierać odpowiednią metodę barwienia
  • różnicować prawidłowe elementy morfotyczne krwi obwodowej
  • rozpoznawać zaburzenia cytomorfologii krwinek czerwonych
  • oceniać regenerację układu czerwonokrwinkowego
  • oceniać erytrocyty pod kątem uszkodzeń oksydacyjnych
  • rozpoznawać aglutynację krwinek czerwonych w rozmazie i w teście z NaCl

Lokalizacja

SpecVet, Józefa i Jana Rostafińskich 4, Warszawa, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Magdalena Cymerman

Lek. wet., konsultant hematologiczny, specjalista weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej “Medycyna towarzyszyła mi od zawsze. Jako dziecko uwielbiałam spędzać czas w laboratorium, w którym pracowali rodzice. Weterynarię wybrałam szukając kierunku, który zaspokoi moje biologiczno - medyczne zainteresowania. W trakcie pierwszych lat nauki zrozumiałam, że diagnostyka laboratoryjna jest kluczową dziedziną medycyny, bez poznania której nie będę dobrym lekarzem. Chciałam nauczyć się czytania wyniku jak książki, której epilogiem jest diagnoza.” Lek. wet. Magdalena Cymerman ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2007 roku. Po studiach rozpoczęła pracę jako klinicysta, przyjmując pacjentów internistycznych. Od 2012 kierownik weterynaryjnego laboratorium diagnostycznego oraz jako lekarz praktyk, codziennie diagnozuje pacjentów hematologicznych. Jest współautorką artykułów z dziedziny weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych. Wiedzą zdobytą na licznych seminariach, szkoleniach i studiach podyplomowych dzieli się prowadząc kursy dla lekarzy weterynarii oraz techników weterynarii, zarażając pasją do hematologii. “Codziennie zachwycam się hematologicznym mikroświatem i odkrywam, jak wiele krew może powiedzieć o pacjencie.” Prywatnie mama dwóch wspaniałych chłopców, którzy są dla niej największą miłością, inspiracją i motywacją do działania.

Maria Skrzeczyńska

Lek. wet., konsultant hematologiczny, specjalista weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej “Zamiłowanie do weterynarii i uczenia innych towarzyszą mi przez niemal całe życie. Jako dziecko postanowiłam zostać lekarzem weterynarii i konsekwentnie dążyłam do tego celu. Od 2012 roku pracuję w jednym z warszawskich laboratoriów, gdzie niemal codziennie widzę jak różnorodny i nieoczywisty może być obraz krwi i jak wiele można z niego wyczytać. Jestem też lekarzem internistą, a badanie hematologiczne stanowi istotną część mojej pracy z pacjentem.” Dyplom ukończenia studiów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW lek.wet. Maria Skrzeczyńska uzyskała w 2009 roku i niemal od razu podjęła pracę jako internista w gabinecie weterynaryjnym. W 2012 roku rozpoczęła pracę jako konsultant hematologiczny w weterynaryjnym laboratorium diagnostycznym. Obecnie pracuje jako lekarz internista, konsultując pacjentów hematologicznych. Swoje doświadczenie kliniczne zdobywała również na praktykach w Indiach. Dzięki zdobytej wiedzy jest współautorką licznych artykułów z dziedziny weterynaryjnej diagnostyki laboratoryjnej oraz prelegentką na szkoleniach hematologicznych dla lekarzy weterynarii. Wolny czas spędza z rodziną, aktywnie na świeżym powietrzu, jeżdżąc na nartach, konno lub na rowerze.

  • Organizator: Hematologiczne ABC - warsztaty
Importuj do Kalendarza Google