Z wielką przyjemnością zapraszamy na nasze wiosenne spotkania endokrynologiczno-nefrologiczne, które odbędą się w trzech różnych terminach i miejscach w Polsce:
13 kwietnia – Gdańsk
Podczas wydarzeń będziemy poszerzać wiedzę oraz rozwiewać wszelkie wątpliwości, korzystając z bogatego doświadczenia renomowanych specjalistów – prof. Jarosława Popiela i lek. wet. Magdaleny Kraińskiej.
Poruszymy tematy związane z tarczycą u naszych kocich i psich pacjentów, przewlekłą chorobą nerek, a także szczegółowo odpowiemy na 5 najbardziej nurtujących pytań o zespół Cushinga! Wybrane zagadnienia będą koncentrować się na praktycznym aspekcie, by dostarczyć cennych wartości dla lekarzy-internistów i specjalistów, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę w tych dziedzinach.
Uprzejmie informujemy, że za udział w konferencji uczestnikom zostanie przyznanych 25 punktów edukacyjnych.
Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się już 4 marca. Ilość miejsc ograniczona
Zapisy zamykamy 24 marca!
PROGRAM KONFERENCJI DECHRA
ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ LICZBĘ UCZESTNIKÓW ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE!
8:30-9:45 Rejestracja | Przerwa kawowa
09:45-10:00 Otwarcie + prezentacja Tour de Fundacja
10:00-10:45 Nadczynność tarczycy u kota i psa okiem endokrynologa (JP)
10:45-11:30 Nadczynność tarczycy u kota okiem nefrologa (MK)
11:30-12:00 Q&A (JP, MK)
12:00-13:00 Lunch | Przerwa kawowa
13:00-14:30 Przewlekła choroba nerek u psa i kota – protokół postępowania dla lekarza pierwszego kontaktu (MK)
14:30-15:00 Q&A (MK)
15:00-15:30 Przerwa kawowa
15:30-17:00 5 Waszych najczęstszych pytań o… zespół Cushinga (JP)
17:00-17:30 Cała prawda o ESS (JP)
17:30-18:30 Q&A (JP)
Lokalizacja
Żaglowa 11, Gdańsk, PolskaJak Dojechać
Nie można znaleźć trasy!
Szczegóły Lokalizacji
Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AmberExpo
Sala konferencyjna „1” znajduje się na 1 piętrze w Centrum Konferencyjnym do którego prowadzi wejście W1 widoczne na mapce poniżej. Wejście jest tuż obok dedykowanego dla uczestników parkingu P6.
Restauracja, w której będzie serwowany lunch, znajduje się obok sali konferencyjnej.
Parking P6 jest bezpłatny dla uczestników po podaniu przy rejestracji w dniu konferencji numerów rejestracyjnych auta.
dr hab. Jarosław Popiel, prof. UPWr
Ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej, Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu w 1990 roku i rozpoczął pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. W roku 1998 uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chorób wewnętrznych, natomiast w 2001 roku tytuł specjalisty chorób psów i kotów. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych. Od 2013 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Dr hab. J. Popiel prowadzi zajęcia z diagnostyki weterynaryjnej, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Stworzył przedmiot fakultatywny „Dermatologia zwierząt”, który prowadzi od 10 lat. Jest wykładowcą zagadnień dermatologicznych na studiach podyplomowych z zakresu chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Jest opiekunem pracowni endokrynologicznej i dermatologicznej w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, gdzie konsultuje przypadki dermatologiczne i endokrynologiczne. Członek PSLWMZ, PTNW oraz European Society of Veterinary Dermatology (ESVD). Autor ponad stu publikacji naukowych i współredaktor naukowy książek: “Kliniczna endokrynologia psów i kotów”, „5 minut konsultacji weterynaryjnej – psy i koty” „Praktyka Kliniczna Psy”, jak również redaktor naukowy pierwszego i drugiego polskiego wydania „Dermatologii małych zwierząt. Kolorowy atlas i przewodnik terapeutyczny”.
lek. wet. Magdalena Kraińska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2012 roku. Doktorantka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Konsultuje pacjentów nefrologicznych i urologicznych z całego kraju, kwalifikuje i wykonuje zabiegi hemodializy u psów i kotów, jest współtwórcą nowoczesnej stacji dializ dla zwierząt znajdującej się w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej „Puławska” w Warszawie. Od 2019 r. związana z międzynarodową kliniką weterynaryjną „Anicura” w Szwecji, gdzie podnosi swoje kwalifikacje pod okiem europejskich specjalistów. Jest współautorką i współorganizatorką pierwszych w Polsce Praktycznych Warsztatów Nefrologicznych dla lekarzy weterynarii, wykładowcą na licznych konferencjach w kraju i za granicą, autorką artykułów opublikowanych w specjalistycznej prasie weterynaryjnej oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Nefrologii Weterynaryjnej i Urologii (ESVNU). Od 2020 roku rozpoczęła naukę w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu z zakresu chirurgii. Od 2021 roku rozpoczęła studia specjalizacyjne z Chirurgii Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Szczególne zainteresowania to ostre uszkodzenie nerek, chirurgia naczyniowa oraz transplantacyjna, metody leczenia nerkozastępczego.