Endokrynologia i nefrologia psów i kotów – konferencja

Choroby wewnętrzneDiagnostyka laboratoryjnaEndokrynologiaNefrologia i urologia

Z wielką przyjemnością zapraszamy na nasze wiosenne spotkania endokrynologiczno-nefrologiczne, które odbędą się w trzech różnych terminach i miejscach w Polsce:

📍 6 kwietnia – Wieliczka
📍 7 kwietnia – Aleksandrów Łódzki

📍 13 kwietnia – Gdańsk

Podczas wydarzeń będziemy poszerzać wiedzę oraz rozwiewać wszelkie wątpliwości, korzystając z bogatego doświadczenia renomowanych specjalistów – prof. Jarosława Popiela i lek. wet. Magdaleny Kraińskiej.

 

📚 Poruszymy tematy związane z tarczycą u naszych kocich i psich pacjentów, przewlekłą chorobą nerek, a także szczegółowo odpowiemy na 5 najbardziej nurtujących pytań o zespół Cushinga! Wybrane zagadnienia będą koncentrować się na praktycznym aspekcie, by dostarczyć cennych wartości dla lekarzy-internistów i specjalistów, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę w tych dziedzinach.

❗ Uprzejmie informujemy, że za udział w konferencji uczestnikom zostanie przyznanych 25 punktów edukacyjnych.

👉 Rejestracja na wydarzenie rozpocznie się już 4 marca. Ilość miejsc ograniczona❗❗❗

 

Zapisy zamykamy 24 marca!

PROGRAM KONFERENCJI DECHRA

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ LICZBĘ UCZESTNIKÓW ZALECAMY WCZEŚNIEJSZE PRZYBYCIE!

8:30-9:45 Rejestracja | Przerwa kawowa

09:45-10:00 Otwarcie + prezentacja Tour de Fundacja

10:00-10:45 Nadczynność tarczycy u kota i psa okiem endokrynologa (JP)

10:45-11:30 Nadczynność tarczycy u kota okiem nefrologa (MK)

11:30-12:00 Q&A (JP, MK)

12:00-13:00 Lunch | Przerwa kawowa

13:00-14:30 Przewlekła choroba nerek u psa i kota – protokół postępowania dla lekarza pierwszego kontaktu (MK)

14:30-15:00 Q&A (MK)

15:00-15:30 Przerwa kawowa

15:30-17:00 5 Waszych najczęstszych pytań o… zespół Cushinga (JP)

17:00-17:30 Cała prawda o ESS (JP)

17:30-18:30 Q&A (JP)

Lokalizacja

Nowy Adamów 3A, Aleksandrów Łódzki, Polska

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Hotel Czarny Staw

Sala konferencyjna Platynowa znajduję się na parterze.
Sala Brylantowa, w której będzie serwowany lunch, znajduję się obok sali Platynowej, na parterze hotelu.

Parking dla uczestników konferencji jest bezpłatny.

dr hab. Jarosław Popiel, prof. UPWr

Ukończył wydział Medycyny Weterynaryjnej, Akademii Rolniczej (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) we Wrocławiu w 1990 roku i rozpoczął pracę w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów. W roku 1998 uzyskał tytuł doktora nauk weterynaryjnych z zakresu chorób wewnętrznych, natomiast w 2001 roku tytuł specjalisty chorób psów i kotów. W 2011 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk weterynaryjnych. Od 2013 roku pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Dr hab. J. Popiel prowadzi zajęcia z diagnostyki weterynaryjnej, immunologii klinicznej oraz chorób wewnętrznych. Stworzył przedmiot fakultatywny „Dermatologia zwierząt”, który prowadzi od 10 lat. Jest wykładowcą zagadnień dermatologicznych na studiach podyplomowych z zakresu chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Jest opiekunem pracowni endokrynologicznej i dermatologicznej w Katedrze Chorób Wewnętrznych z Kliniką Koni, Psów i Kotów, gdzie konsultuje przypadki dermatologiczne i endokrynologiczne. Członek PSLWMZ, PTNW oraz European Society of Veterinary Dermatology (ESVD). Autor ponad stu publikacji naukowych i współredaktor naukowy książek: “Kliniczna endokrynologia psów i kotów”, „5 minut konsultacji weterynaryjnej – psy i koty” „Praktyka Kliniczna Psy”, jak również redaktor naukowy pierwszego i drugiego polskiego wydania „Dermatologii małych zwierząt. Kolorowy atlas i przewodnik terapeutyczny”.

lek. wet. Magdalena Kraińska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2012 roku. Doktorantka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Katedrze Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Konsultuje pacjentów nefrologicznych i urologicznych z całego kraju, kwalifikuje i wykonuje zabiegi hemodializy u psów i kotów, jest współtwórcą nowoczesnej stacji dializ dla zwierząt znajdującej się w Całodobowej Klinice Weterynaryjnej „Puławska” w Warszawie. Od 2019 r. związana z międzynarodową kliniką weterynaryjną „Anicura” w Szwecji, gdzie podnosi swoje kwalifikacje pod okiem europejskich specjalistów. Jest współautorką i współorganizatorką pierwszych w Polsce Praktycznych Warsztatów Nefrologicznych dla lekarzy weterynarii, wykładowcą na licznych konferencjach w kraju i za granicą, autorką artykułów opublikowanych w specjalistycznej prasie weterynaryjnej oraz członkiem Europejskiego Towarzystwa Nefrologii Weterynaryjnej i Urologii (ESVNU). Od 2020 roku rozpoczęła naukę w European School for Advanced Veterinary Studies (ESAVS) w Luxemburgu z zakresu chirurgii. Od 2021 roku rozpoczęła studia specjalizacyjne z Chirurgii Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Szczególne zainteresowania to ostre uszkodzenie nerek, chirurgia naczyniowa oraz transplantacyjna, metody leczenia nerkozastępczego.

Importuj do Kalendarza Google