Dwudniowy kurs cytologii skóry z Francesco Albanese

CytologiaDermatologiaDiagnostyka laboratoryjna

Z przyjemnością zapraszamy na dwudniowy kurs cytologii skóry z Francesco Albanese, który odbędzie się 25-26 listopada 2023 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Kurs przeznaczony jest dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę cytologiczną i pod okiem jednego z najwybitniejszych cytologów szlifować swoje umiejętności w ocenie preparatów ze skóry psów i kotów.

Tematyka kursu:

- Cytologia chorób zapalnych skóry

- Podejście kliniczne do nowotworów skóry u psów i kotów

- Układ komórek w nowotworowych zmianach skórnych: czy diagnozę można postawić interpretując cytoarchitekturę?

- Ciekawe przypadki kliniczne z praktyki dr. Albanese

Kurs jest prowadzony przez  dr. Francesco Albanese z Włoch, lekarza weterynarii z ponad 20-letnią praktyką kliniczną w zakresie dermatologii, autora uwielbianego przez cytologów podręcznika „Canine and Feline Skin Cytology”, niedawno przetłumaczonego na język polski. Z racji, że doktor Albanese konsultuje przypadki najtrudniejsze dermatologiczne, zajęcia mają charakter niezwykle praktyczny i w ich trakcie usłyszymy wiele wskazówek przydatnych w codziennej pracy. Ponadto charakter i energia doktora Albanese sprawia, że atmosfera nauki staje się wyjątkowa.

Zajęcia mają formę interaktywnego wykładu przerywanego sesjami zajęć praktycznych poświęconych pracy z preparatami cytologicznymi. Każdy z uczestników, pracując z preparatami pod mikroskopem, będzie miał możliwość przeanalizowania różnych przypadków i przedyskutowania swoich wątpliwości z prowadzącym. W trakcie dwóch dni kursu każdy obejrzy kilkadziesiąt szkiełek cytologicznych! Kurs jest tłumaczony z języka angielskiego na język polski.

W koszt kursu wliczone są przerwy kawowe oraz obiad. Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a kończą ok. 17:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą.

Koszt  uczestnictwa w warsztatach wynosi 2900 zł brutto płatne jednorazowo lub w dwóch ratach.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Francesco Albanese

  • Organizator: Dwudniowy kurs cytologii skóry z Francesco Albanese
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google