Dietetyka kliniczna w chorobach wątroby i nerek u psów i kotów 22 PaździernikPaź 2022 09:00 - 17:00SpecVet, Józefa i Jana Rostafińskich 4, Warszawa
Choroby wewnętrzneNefrologia i urologiaŻywienie

PROGRAM SYMPOZJUM VETCO

Dietetyka kliniczna w leczeniu chorób wątroby i nerek u psów i kotów

22 października, sobota

REJESTRACJA: OD 7:00
ROZPOCZĘCIE: 9:00

Sesja I, 9:00-12:30

Modele żywienia i postępowania dietetycznego – od czego zależy wybór? J. Wilczak

Przerwa kawowa

10:00-10:15
Wątroba - kiedy pozostaje już tylko dieta R. Lechowski

Przerwa kawowa

11:15-11:30
Dobieranie diety dla pacjenta wątrobowego - współpraca między lekarzem a dietetykiem A. Cholewiak-Góralczyk

Lunch

12:30-13:30

Sesja II, 13:30-17:00

Relevance of dietary phosphate in health and disease / Znaczenie fosforanów w diecie zdrowych i chorych zwierząt B. Dobenecker

Przerwa kawowa

15:00-15:15
Przewlekła choroba nerek (PChN) oraz rola diety w utrzymaniu kondycji pacjenta A. Neska-Suszyńska

Przerwa kawowa

16:15-16:30
Panel dyskusyjny 16:30-17:00
  • Organizator: Dietetyka kliniczna w chorobach wątroby i nerek u psów i kotów
Importuj do Kalendarza Google

Lokalizacja

SpecVet, Józefa i Jana Rostafińskich 4, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

  • Harmonogram
  • Prelegenci
  • Frekwencja
  • Przewidywanie
  • Komentarze

dr Britta Dobenecker

Dr Britta Dobenecker jest wicedyrektorem Katedry Żywienia Zwierząt i Dietetyki na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium na Wydziale Nauk Weterynaryjnych. Ukończyła Szkołę Weterynaryjną w Hannover w Niemczech, broniąc pracę doktorską na temat metabolizmu energetycznego u otyłych kotów. Jest certyfikowanym Specjalistą Weterynaryjnym w zakresie Żywienia Zwierząt i Dietetyki zarówno w kraju (Fachtierärztin für Tierernährung und Diätetik) jaki i w Europie (European Specialist in Veterinary and Comparative Nutrition). Obecnie jest wiceprezesem Europejskiego Towarzystwa Żywienia Weterynaryjnego i Porównawczego (European Society of Veterinary and Comparative Nutrition).

dr Jacek Wilczak

Specjalista w zakresie żywienia, dietoprofilaktyki i dietoterapii schorzeń metabolicznych. Zwolennik racjonalnego i naukowo umocowanego żywienia psów i kotów. Adiunkt w Zakładzie Dietetyki Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Prowadzi zajęcia z zakresu fizjologii, fizjologii żywienia i dietetyki dla studentów kierunków weterynaria, biologia, biotechnologia, zootechnika. Właściciel czekoladowego labradora i trójkolorowego cavaliera – więc z autopsji wie jak ważna jest właściwie zbilansowana dieta dla prawidłowego wzrostu i rozwoju każdego psa. Autor publikacji naukowych i popularno-naukowych z zakresu dietetyki, dietoprofilaktyki i wykorzystania związków biologicznie czynnych w żywieniu człowieka i zwierząt. Ważny element pracy stanowią badania mechanizmów odpowiedzialnych za powstawanie chorób dietozależnych oraz związane z wykorzystaniem związków biologicznie czynnych w konstruowaniu żywności funkcjonalnej. Orędownik szerzenia wśród właścicieli wiedzy na temat odpowiedzialnego i świadomego żywienia ich podopiecznych.

lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska

Lek. wet. Agnieszka Neska-Suszyńska, ordynator, współzałożycielka obu warszawskich placówek SpecVet, w których specjalizuje się w leczeniu pacjentów z chorobami nerek i dróg moczowych, a także w diagnostyce chorób o podłożu endokrynologicznym. Jest bardzo cenioną w środowisku specjalistką w tym zakresie. Zajmuje się także szeroko rozumianą interną, w tym chorobami o podłożu endokrynnym, hematologią, medycyną ratunkową (wielu pacjentów trafia do niej w stanie krytycznym!). Konsultuje przypadki nefrologiczne z całej Polski (a trafiają także pacjenci z zagraniczni), zapewniając nowoczesną i kompleksową diagnostykę oraz zaawansowane metody leczenia, z terapią nerkozastępczą (hemodializą) włącznie. Kilka lat temu, wraz z chirurgiem Grzegorzem Bogdańskim wykonała pierwsze w Polsce stentowanie moczowodów u kota! (wcześniej taki zabieg przeprowadzono tylko w USA). Doktor Agnieszka nie spoczywa na laurach, dlatego nieustannie podnosi swoje kompetencje uczestnicząc w międzynarodowych konferencjach i kursach. Już od ponad dekady, regularnie bierze udział w prestiżowym szkoleniu nefrologicznym Renal Week (jedyna specjalistka z Polski) w Stanach Zjednoczonych, gdzie pionierzy i eksperci z całego świata wymieniają się wiedzą i doświadczeniem. Lubi tam wracać, gdyż właśnie na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis rozpoczęła się jej przygoda z nefrologią weterynaryjną (kontynuowana później w AMC, w Nowym Jorku). Oprócz pogłębiania swojej wiedzy, Doktor Neska-Suszyńska chętnie się nią dzieli z innymi lekarzami weterynarii. Prowadzi oblegane przez słuchaczy wykłady oraz warsztaty praktyczne z nefrologii. Od wielu lat szkoli indywidualnie lekarzy-stażystów z różnych placówek weterynaryjnych, a także personel SpecVet. Wykłada ponadto z zakresu K9 medycyny pola walki (psy pracujące w służbach). We współpracy z Wojskowym Instytutem Medyczny miała przyjemność występować jako ekspert w dziedzinie intensywnej terapii weterynaryjnej oraz szkolić operatorów - opiekunów psów bojowych K9. Ostatnio, coraz częściej zdarza jej się występować w roli biegłego sądowego w sprawach o błędy medyczne. Jest tłumaczką literatury fachowej, a także publikuje specjalistyczne artykuły do czasopism weterynaryjnych.

prof. Roman Lechowski

Roman Lechowski, prof. dr hab. nauk weterynaryjnych, specjalista chorób psów i kotów, kierownik Zakładu Chorób Wewnętrznych Małych Zwierząt SGGW w Warszawie, redaktor naczelny Weterynarii po Dyplomie. Specjalizuje się w chorobach wewnętrznych psów i kotów, a w szczególności endokrynologii, gastroenterologii, chorobach metabolicznych oraz chorobach układu wydalniczego. Ma 40 letnie doświadczenie kliniczne i dydaktyczne. Jest autorem lub współautorem ponad 150 prac naukowych, popularnonaukowych, przeglądowych z zakresu chorób wewnętrznych, 4 podręczników, redaktorem tłumaczeń podręczników z zakresu chorób psów i kotów, wykładowcą na licznych sympozjach, szkoleniach, studiach specjalizacyjnych z zakresu chorób psów i kotów i konferencjach.

tech. wet., dietetyk Agnieszka Cholewiak-Góralczyk

Jest technikiem weterynarii oraz doświadczonym dietetykiem a od września 2020 r. również dyplomowanym behawiorystą zwierzęcym. Na co dzień specjalizuje się w dietetyce psów i kotów oraz zajmuje się układaniem planów żywieniowych dla zwierząt — zarówno chorych — jak i zdrowych (m.in. dieta BARF). Jest autorką książek „Nie dla psa (i kota) kiełbasa czyli jak zdrowo karmić swojego zwierzaka”, „Psie smaki o zbilansowanej diecie dla psów" oraz "Kocie smaki o zbilansowanej diecie dla kotów". Regularnie publikuje także artykuły eksperckie w prasie branżowej oraz w magazynach dla opiekunów zwierząt, a także prowadzi Fundację Surowe Kotki i Psy, popularyzującą zdrowe żywienie psów i kotów a także prowadzi szkolenia. Ostatnio coraz częściej pojawia się w telewizji śniadaniowej w programie Pytanie na Śniadanie jako ekspert w dziedzinie dietetyki psów i kotów.

Dane pogodowe nie są obecnie dostępne dla tej lokalizacji

Raport o pogodzie

Dzisiaj stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Wiatr stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Wilgotność stec_replace_current_humidity %

Wydaje się stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Przewidywanie

Data

Pogoda

Temp

stec_replace_5days

Następne 24 Godziny

Powered by openweathermap.org