Dermorytmy kocie – DODATKOWA GRUPA!

Choroby wewnętrzneCytologiaDermatologiaDiagnostyka laboratoryjnaEndokrynologiaImmunologiaOnkologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Dermorytmy kocie – diagnostyka i terapia chorób skóry kotów od A do Z”, który odbędzie się 17 marca 2023 r. w gabinecie Dermawet (Warszawa, ul. Odyńca) lub najbliższej jego okolicy (Warszawa, ul. Naruszewicza).

Kurs będzie prowadzony przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej i cytologii dermatologicznej, znaną z wykładów w kraju i za granicą, oraz przez Ewę Konarzewską.

Kurs jest przeznaczony dla każdego praktyka, który chciałby dowiedzieć się jak prawidłowo i skutecznie postępować w przypadku kocich pacjentów dermatologicznych. Omówione zostaną choroby skóry przebiegające zarówno ze świądem, jak i bez niego, a także towarzyszące innym schorzeniom.

W kursie bierze udział nie więcej niż 20 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą. Zajęcia zaczynają się o godz. 8:30, a kończą około 20:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. Program kursu znajdą Państwo poniżej.

Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 2200 zł brutto płatne jednorazowo lub w dwóch ratach. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe, śniadanie i lunch, których koszt wliczony jest w cenę.

 

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Plan kursu „Dermorytmy kocie – diagnostyka i terapia chorób skóry kotów od A do Z”

8:30-9:30 FAS/FASS - postępowanie z kotem alergikiem: badanie kliniczne, badania dodatkowe, leczenie i zalecenia długoterminowe. Postępowanie z rasami szczególnymi - devon rex i sfinx. Innowacyjne metody leczenia - laser u kotów.

9:30-10:30 Choroby immunologiczne skóry u kotów - pęcherzyca liściasta, zapalenia plazmocytarne - diagnostyka i leczenie.

10:30-11:00 Śniadanie.

11:00-13:00 Choroby zakaźne skóry u kotów - katar koci, kaliciwiroza, kryptokokoza, histoplazmoza, toksoplazmoza, leiszmanioza oraz grzybice - obraz kliniczny, jak szybko zdiagnozować i jak leczyć, jakich błędów diagnostycznych i terapeutycznych nie popełniać. Kot z białaczka jako pacjent dermatologiczny.

13:00-14:00 Obiad.

14:00-15:00 Kot endokrynologiczny u dermatologa.

15:00-16:45 Nowotwory skóry kotów - szybka diagnostyka, badania dodatkowe i postępowanie.

16:45-17:15 Przerwa.

17:15- 20:00 Przypadki kliniczne - omówienie 20 kocich pacjentów dermatologicznych - od wywiadu do wyleczenia - przypadki omawia Ewa Konarzewska.

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Ewa Konarzewska

Joanna Karaś-Tęcza

  • Organizator: Dermorytmy kocie - DODATKOWA GRUPA!
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google