Dermatologia kliniczna psów i kotów cz. 1

CytologiaDermatologiaEndokrynologiaImmunologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Dermatologia kliniczna psów i kotów”, którego pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2022 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Kurs będzie prowadzony przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej, znaną z wykładów w kraju i za granicą.

Po tym kursie:

  • Każdy uczestnik będzie mógł odbyć 3-dniowy staż, po którym wszystko układa się w logiczną całość i to gwarantujemy każdemu stażyście – termin odbycia stażu zależy od sytuacji epidemiologicznej w kraju i jest ustalany na spotkaniu.
  • Każdy uczestnik przez 5 miesięcy ma prawo do bezpłatnych konsultacji cytologicznych i onkologicznych.
  • Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z mikroskopem zalecamy wziąć udział w kursie „Cytologia skóry dla początkujących”, żeby wyrównać poziom.

Pierwsze spotkanie kursu będzie poświęcone budowie i funkcjonowaniu skóry, wywiadowi dermatologicznemu, badaniom dodatkowym oraz praktycznym zajęciom z cytopatologii dermatologicznej (analiza preparatów pod mikroskopem).

Program drugiej części kursu obejmuje aptekę dermatologiczną czyli wszystkie leki stosowane w dermatologii psów i kotów, autorskie receptury Joanny Karaś-Tęczy stosowane do leczenia miejscowego skóry i kanałów słuchowych, a także wybrane choroby skóry. Omawiane będą także dalsze aspekty cytologii skóry.

W trakcie trzeciego spotkania będą omówione choroby endokrynologiczne oraz choroby naczyń krwionośnych psów i kotów, w przebiegu których występują zmiany skórne, jak również kolejne jednostki chorobowe. Plan zajęć drugiej i trzeciej części kursu przewiduje także wspólne omawianie slajdów cytologicznych.

Termin drugiej części przewidujemy na 3-4 września 2022 r. a trzeciej na 1-2 października 2022.

Koszt uczestnictwa w każdej części kursu wynosi 2500 zł brutto.

Zajęcia zaczynają się o godz. 8:30, a kończą około 19:00. Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego, jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunche, których koszty wliczone są w cenę kursu.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Joanna Karaś-Tęcza

  • Organizator: Dermatologia kliniczna psów i kotów cz. 1
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google