Cytologiczny zawrót głowy z Francesco Carranim!

Choroby wewnętrzneCytologiaDermatologiaDiagnostyka laboratoryjnaEndokrynologiaImmunologiaNefrologia i urologiaOnkologiaPulmunologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Cytologiczny zawrót głowy”, który odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie lub w najbliższej okolicy - ul. Naruszewicza 2.

Kurs będzie prowadzony przez dr. Francesco Carraniego z Pizy we Włoszech, lekarza z ponad 20-letnią praktyką kliniczną, prowadzącego kursy we Włoszech i w Polsce od ponad 10 lat. Doktor Carrani ma unikalny dar do przekazywania wiedzy. Uczy nas jak w logiczny i powtarzalny sposób rozpracowywać nawet najtrudniejsze cytologiczne przypadki. Zwraca uwagę zarówno na całościowy obraz jak i na szczegóły oraz niuanse dostrzegalne tylko dla wytrawnego specjalisty.

Sprawdź swoją wiedzę, rzucając wyzwanie codziennym przypadkom klinicznym, od pozornie najprostszych do najtrudniejszych!

Zaprezentowane przypadki będą dotyczyć wszystkich narządów, które dostępne są do diagnostyki biopsyjnej, ze szczegółowymi informacjami na temat techniki pobierania próbek.

Przygotujemy dla Pastwa preparaty o zróżnicowanym poziomi trudności, a same warsztaty są przeznaczone dla osób posiadających już podstawową/zaawansowaną wiedzę cytologiczną.

Podczas analizowania każdego przypadku uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego omówienia cech przedanalitycznych (pobieranie próbek), interpretacyjnych, a także możliwej diagnostyki różnicowej. Przedstawione i omówione zostaną również typowe pułapki diagnostyczne.

Zajęcia kursowe zaczynają się o godz. 9:00, a planowane zakończenie jest o godz. 18.00. Godziny zakończenia zajęć mogą nieco odbiegać od planu w zależności od tego jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. W trakcie kursu przewidziane są przerwy kawowe i lunch.

Uczestnicy otrzymają materiały w formie drukowanej oraz PDF (na życzenie).

W kursie bierze udział nie więcej niż 18 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą podczas praktycznej części warsztatów. Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 2200 zł brutto płatne jednorazowo lub w dwóch ratach.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).

Serdecznie zapraszamy!

Joanna Karaś-Tęcza i Klaudia Majcher

DERMAWET Gabinet Dermatologiczny dla Psów i Kotów

PLAN KURSU

09:00 Powitanie i wprowadzenie

09:20 Wspólne  omawianie przypadków cytologicznych (część 1)

11:00 Przerwa na kawę

11:30 Wspólne omawianie przypadków cytologicznych (część 2)

13:00 Lunch

14:00 Wspólne omawianie przypadków cytologicznych (część 3)

15:30 Przerwa na kawę

16:00 Wspólne omawianie przypadków cytologicznych (część 4)

18:00 Zakończenie dnia

Lokalizacja

Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Francesco Carrani

  • Organizator: Cytologiczny zawrót głowy z Francesco Carranim!
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google