Cytologia skóry dla średnio zaawansowanych

Cytologia

Z przyjemnością zapraszamy na kurs „Cytologia skóry dla średnio zaawansowanych”, który odbędzie się 9 czerwca 2021 r. w sali wykładowej Gabinetu Dermatologicznego dla Psów i Kotów DERMAWET przy ul. Odyńca 37 lok. 1/2 w Warszawie.

Kurs będzie prowadzony przez Joannę Karaś-Tęczę, lekarkę od lat specjalizującą się w dermatologii weterynaryjnej i cytologii dermatologicznej, znaną z wykładów w kraju i za granicą.

Kurs postara się pomóc Państwu w znalezieniu odpowiedzi na pytanie: jakie informacje dotyczące leczenia i rozpoznania przestawiają preparaty cytologiczne w przypadkach dermatologicznych? Celem kursu dla średnio zaawansowanych jest nauczenie każdego uczestnika doboru terapii dermatologicznej na podstawie obrazu cytologicznego. Każdy uczestnik nauczy się czytać obrazy cytologiczne w taki sposób, by na ich podstawie zalecić terapię ogólną i miejscową lub też ją zmienić czy nawet zakończyć. Podczas kursu szczegółowo omawiane są konkretne choroby skóry w kontekście obrazów cytologicznych - czyli przy jakiej chorobie dermatologicznej jaki obraz obserwujemy pod mikroskopem.

W kursie bierze udział nie więcej niż 18 osób, co gwarantuje wysoki stopień interakcji pomiędzy uczestnikami a wykładowcą podczas praktycznej części kursu. Zajęcia zaczynają się o godz. 8:30, a kończą około 18:00, przy czym godzina zakończenia zajęć może nieco odbiegać od planu w zależności od tego, ile czasu będą wymagały zajęcia praktyczne i jak silna będzie interakcja uczestników z wykładowcą. Program kursu znajdą Państwo poniżej.

Na wszelkie pytania odpowiemy Państwu z przyjemnością drogą mailową (kursy@dermawet.com).
Serdecznie zapraszamy!

Plan kursu „Cytologia skóry psów i kotów dla średnio zaawansowanych”

8:30-11:00 prezentacja wzorów cytologicznych - jak je interpretować
11:00-11:30 przerwa kawowa
11:30-13:30 omówienie przypadków klinicznych, u których diagnoza oraz leczenie oparte były na wyniku badania cytologicznego z omówieniem każdej wizyty, wyniku cytologii pobranej podczas badań oraz leczenia
13:30-14:15 przerwa na lunch
14:15-17:15 samodzielna praca z preparatami w grupach 4-5 osobowych - wizyta pierwsza, kolejna, do wyleczenia przy asyście wykładowcy - do analizy 12 przypadków
17:15-18:00 wspólne omówienie analizowanych indywidualnie przypadków i dyskusja

Lokalizacja

Gabinet Dermawet - Warszawa, Odyńca 37, Warszawa

Jak Dojechać

Nie można znaleźć trasy!

Szczegóły Lokalizacji

Gabinet dermatologiczny dla Psów i Kotów "Dermawet"

lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza

  • Organizator: Cytologia skóry dla średnio zaawansowanych
    Dermawet to nie tylko specjalistyczny gabinet dermatologiczny dla psów i kotów ale również ceniony przez lekarzy praktyków ośrodek szkoleniowy.
Importuj do Kalendarza Google